Telewizja Polska uruchomi kanał sportowy w HD

Debuger

New member
W wakacje Telewizja Polska zamierza uruchomić kanał w technologii wysokiej rozdzielczości (High Definition). Będzie można w nim zobaczyć kilkanaście godzin transmisji z Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, które odbędą się w sierpniu.
- Będzie to oddzielny kanał. Nie zamierzamy posługiwać się kanałem TVP Sport - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl dyrektor TVP Sport Robert Korzeniowski i zarazem pełnomocnik zarządu TVP ds. wdrażania formatu HD.
W realizacji transmisji z Pekinu ma pomóc wóz transmisyjny przygotowany do nadawania w HD, który Telewizja Polska zamierza nabyć w czerwcu tego roku.
W przyszłości w HD telewizja publiczna zamierza pokazać m.in. Ekstraligę Żużlową.

Cyt.za: wirtualnemedia.pl
 

cygan

Member
18 godzin dziennie TVP 1/2

Mam nadzieję, że kilkanaście godzin, ale dziennie... Bo poza Pekinem niby co mają pokazywać w HD? W sumie jeszcze chyba nie wiadomo jaka platforma kupi prawa do Pekinu2008 w HD. TVP kupuje wóz transmisyjny, więc tylko relacje i reportaże M.Kurzajewskiego (oraz innych) ? Hmm... Może ktoś wie co i jak z Pekin2008-HD?

Na Olimpiadę Pekin 2008 (8-24 sierpnia) Telewizja Polska przeznaczyła 18 godzin dziennie tradycyjnego przekazu w Jedynce i Dwójce. W kanale sportowym nadawana będzie relacja 24-godzinna.

Olimpijska ekipa TVP liczy 45 osób.
"Relacje w Jedynce bądź Dwójce będą ukierunkowane na zawody z udziałem polskich sportowców. Do Warszawy dochodzić będzie równolegle z obiektów rekordowa liczba tzw. nitek - czternaście. Dotychczas mieliśmy najwięcej pięć"
- poinformował szef ekipy Robert Korzeniowski

 
Ostatnia edycja:
Do góry