TELEWIZJA ! PILNE ! do 3500zł

bobibobi11

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,5m x 5m
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-5m zależy
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 choć często zdarza się kilka
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? jedno jak i 2
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? raczej wisieć ale nie jest wykluczone że będzie stał
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna są z północy oraz dachowe z zachodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? --- monitor
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? minimim 47cali WiFi dobrze by było jakby był niski InputLag ale nie wymagane do tego co najmniej 3x Hdmi oraz jakieś usb
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? telewizja satelitarna konsola ps3 oraz komputer
10.Jakie urządzenia ?ww
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? czasem zapewne cały dzień kiedy indziej znowu wcale no to już zależy od innych czynników
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? nie wiem
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? polsat tvn oraz mecze piłki nożnej
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? jak będzie taka możliwość to jak najbardziej
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zamierzam nie ma u mnie % ale tak może średnio z godzinke
16.Preferencje co do marki ? ZNANA nie jakiś orion etc
17.Preferencje co do wielkości ? 47+
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? CENA -,-
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczory
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?3500 może ew 4000 jeżeli będzie warto
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? miło będzie jakby było ale nie konieczność, wolę większy ekran niż 3d


Patrzyłem w neonecie na LG49820v bo jest w promocji. do tego cieszyłbym się z szybkiej odpowiedzi bo chciałbym go dzisiaj ew jutro kupić chyba że było by coś w lepszej cenie === tam jest podana maksymalna kwota co nie oznacza że tv nie może kosztować 2000 szukam najlepszego stosunku jakości do ceny PROSZĘ O SZYBKIE DORADY i dziękuję .
 

dominlesne

New member
48as640 - poza input lag-iem (cos około 57ms) cała reszta na plus. Chyba, że ma mieć przeglądarkę z flash-em - wtedy zostają "koreańczyki" z naciskiem na Samsung-a. UHD sobie odpuść, bo różnicy z takiej odległości nie zauważysz wcale.
 

bobibobi11

New member
a coś większego calami ? ten lag jednak dosyć wysoki, a uhd traktowałem jako bonus bo wydaje mi się że ten lg jest w dobrej cenie
 

bobibobi11

New member
a co powiecie o tym lg którego wymieniłem wyżej ? Philips to jakoś słabo kojarze markę, szukałem coś bardziej z samsung sony panasonic ale poprostu czym dłużej się zastanawiam tym bardziej nie mogę się zdecydować
 

shakal94

New member
UHD ma sens przy znacznie wyższych kwotach, te tańsze tak jak ub820v lepiej sobie odpuścić. Za 5-7 lat sobie zmienisz TV na 4K OLED TV, zapłacisz mniej niż zapłaciłbyś za tego LG i co najważniejsze będziesz miał co na nim oglądać, bo dziś treści w 4K masz na góra kilka(naście) godzin.

Poza tym wybrałeś TV z panelem IPS, który nie nadaje się do oglądania wieczorami.. (zbyt jaskrawe kolory, słaba czerń)
Jeśli 48" za mało to może 55" AS640?
 
Ostatnia edycja:

bobibobi11

New member
Właśnie wydawało mi się że matryca ips jest znacznie lepsza, wysłucham wszelkich podpowiedzi a i ps lepiej kupować tv terez czy poczekać do świąt - może jakieś obniżki czy coś ?
 

shakal94

New member
Nie jestem ekspertem ale..:
IPS
zalety: szerokie kąty widzenia, nasycone kolory
wady: słaba czerń i kontrast, smużenie w dynamicznych scenach

VA:
zalety: dobra czerń i kontrast
wady: słabsze kąty widzenia (ale wystarczy kupić regulowany uchwyt i po kłopocie)
Oczywiście wszystko zależy od konkretnego modelu tv :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic 55 AS640
Philips 55 PFS7109
Toshiba 55L7453
A jak będziesz niebieski , masz ekstra cenę.
 

koro

New member
Hej,
Niebieski oznacza członkostwo w klubie Hdtv - wspieranie forum. Nie mogę wkleić linku, ale na górnej belce po prawej znajdziesz odnośnik.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Lepszego tak, ale w takiej cenie będzie ciężko....

Edit
Szukasz TV m.inn. do oglądania piłki nożnej, dlatego przydałoby się abyś sam sprawdził przed zakupem jak to wygląda abyś nie był zawiedziony. TV LCD smużą i być może będzi Ci to przeszkadzać. Nie musi tak być, ale nie zaszkodzi przed zakupem sprawdzić. Jednym bardzo to przeszkada, inni tego nie widzą...
 
Ostatnia edycja:

bobibobi11

New member
Będzie ciężko więc wyczuwam że może być jakaś możliwość, muszę do jutra podjąć decyzję ponieważ promocja w media się kończy a to zawsze 300zł do przodu. wcześniej patrzyłem na już jakoś 7letni panasonic który wtedy był kupowany z dolnej półki cenowej więc już raczej gorzej nie będzie -,-
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Napisz na PW dostaniesz info, oczywiście o ile chcesz kupić w extra cenie.
Zostaję przy swojej wersji.
 
Do góry