Telewizja na karte

spiderd2

New member
Witam. Ja tak samo, jak użytkownik przede mną. Chciałbym się dowiedzieć, jak uzyskać najlepszą jakość obrazu. Chodzi mi o Karte TVN, tuner, czasze, konwerter, kabel ok 10m. Najlepiej, jakby to wszystko zmiesciło się w 400zł.
Mam telewizor Samsung 32a551. Nie zależy mi na złączu HDMI, gdyż PIP obsługuje tylko zwykłe antenowe, SCART i AV.(TV służy jako monitor w 90%)
 
J

Judash

Guest
3 posty wyzej napisalem na jakim tunerze odbieram TnK.Konwerter okolo 20-40 zlotych, talerz 90 cm 60-80 zlotych i jest fajny zestawik.Uprawnienie przechodza bez problemu, a i karta C+ dziala prawidlowo.
 

albi_On

New member
mam telewizor z dekoderem mpeg2 oraz gniazdem CI, czy jak kupię taki moduł i samą kartę będę mógł oglądać TnK? czy potrzebują jednak zewnętrzny dekoder?(czaszę i konwerter już mam)
TnK o ile mi wiadomo nadaj tylko w SD mpeg2, tak?
 
J

Judash

Guest
Ten modul, to raczej jest do tunerow, a nie TV. Wydaje mi sie, ze musisz kupic tuner jednak.
 

remigiusz

Member
albi_On napisał:
mam telewizor z dekoderem mpeg2 oraz gniazdem CI, czy jak kupię taki moduł i samą kartę będę mógł oglądać TnK? czy potrzebują jednak zewnętrzny dekoder?(czaszę i konwerter już mam)
TnK o ile mi wiadomo nadaj tylko w SD mpeg2, tak?

gniazdo CI w tv obsługuje naziemną cyfrową, a nie sat, no chyba że w tv masz wbudowany również tuner sat
 
Ostatnia edycja:

amelia25

New member
jakoś nie jestem przekonana do tej TnK - za drogo to troche wychodzi - wole chyba już pozostać przy MM - przynajmniej do czasu aż nie pojawi się u mnie inny operator naziemny (a jeden już ciągnie światłowód)
 
J

Judash

Guest
1.Co to jest MM?
2.Jaki ma sie wg ciebie pojawic operator naziemny i jeszcze ciagne swiatlowod?
3.TnK jest drogie, a co jest tanie wg ciebie?
 

k19a

New member
na dzień dzisiejszy odbieram naziemne DVB-T ze skrzycznego tvp1, tvp2, tvp info katowice, tvp sport. Czy orientuje się ktos czy dojdą jeszcze jakieś programy? np. polsat czy tvn?
do Judash
chce nabyć GS-8010 CRCI HD COMBO napisz coś jak się spisuje
 
Ostatnia edycja:

jopiii

New member
Czy FERGUSON FK 6900 CR byłby dobrym pomysłem jeśli chodzi o odbiór TNK? Jak wygląda współpraca telewizora z cyfrowym tunerem, chodzi mi konkretnie o funkcje DTV na pilocie telewizora (Sharp 32rd8 ). W tej chwili mam analogową telewizje i wiadomo, że menu od DTV jest niedostępne. Czy z każdym jednym tunerem by to działało czy nie koniecznie (wygodne byłoby wszystko obsługiwać jednym pilotem od telewizora). Wydaje mi sie tez, że działac to może tylko na euro bo jesli puścic by przez component (Ferguson ma) to chyba nie?
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Jednej rzeczy nie rozumiem. Skoro tv na kartę to jakość cyfrowa, ale tunery od tnk mają wyjście tylko euro czyli analogowe? Więc jaki to ma sens?
 

chef

New member
Mam pewien problem. Kilka dni temu ustawilem antene, dekodery TNK bez HD i jeden dekoder TNK HD. Wszystko dzialalo, TNK SD ma 72% jakości sygnału i odbiera bezproblemowo. Natomiast TNK HD ma 40-70% jakości. Po wyszukaniu kanałów wszystko grało. Później przyszły ulewy i wiatry. Antena jest ustawiona na granicy wielkiej lipy która stoi nieopodal. W trakcie tych burz był problem z sygnałem szczególnie przy kanałach HD. Wczoraj była tak wielka burza, że wyłączyłem dekoder z prądu. Dziś rano włączam go i wyskakuje komunikat, że brak sygnału. Wyskakuje to okno z mocą i jakością sygnału. Jest napisane żeby sprawdzić połączenie z tunerem lub konwerterem. I że gdy jakość jest mniejsza niż 60% to zmienić ustawienie anteny. Tyle, że jakość i siła jest na 0%. Zastanawiam się w czym tkwi problem. W najbliższych dniach będę musiał przyciąć tą lipe bo sygnał dla kanałów HD jest za mały, ale czy jest jakaś możliwość włączenia tego tunera i odbierania chociaż kanałów SD które przy takim ustawieniu anteny spisywały się ok? Może to jakaś wada sprzętu i jakiś reset rozwiąże problem?
Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Edit:
Wyłączyłem raz jeszcze z prądu tuner na kilkanaście minut. Po włączeniu wyskakuje obraz z informacją, że tuner się włącza. Po chwili ten komunikat znika i pozostaje tylko czarny obraz. Macie jakieś pomysły?

Edit2:
Podłączyłem dekoder w innym budynku pod inną antenę. Tuner się włączą i prosi o aktywację karty. Gdzieś w internecie czytałem o spotykanym problemie z prośbą o aktywacje karty, mimo, że ta jest już aktywna kilka dni.
 
Ostatnia edycja:

grzegorz1981

New member
Ponawiam pytanie. Skoro tv na kartę to jakość cyfrowa, ale tunery od tnk mają wyjście tylko euro czyli analogowe? Więc gdzie tu logika, dostajemy sygnał cyfrowy, a oglądamy i tak analogowy?:-?
 

raduspl

New member
Wyłączyłem raz jeszcze z prądu tuner na kilkanaście minut. Po włączeniu wyskakuje obraz z informacją, że tuner się włącza. Po chwili ten komunikat znika i pozostaje tylko czarny obraz. Macie jakieś pomysły?


Zreseruj tuner wejdź do setup'a i jeszcze raz ustaw parametry anteny (miałem podobne problemy i w moim przypadku to pomogło)

raduspl
 

raduspl

New member
Ponawiam pytanie. Skoro tv na kartę to jakość cyfrowa, ale tunery od tnk mają wyjście tylko euro czyli analogowe? Więc gdzie tu logika, dostajemy sygnał cyfrowy, a oglądamy i tak analogowy?:-?

sens ekonomiczny: każde wyjście cyfrowe wymaga upscalingu, są więc to dodatkowe koszty produkcji tunera (plus oczywiście licencje).
Jakość sygnału zależy od zastosowanego bitrate (zarówno SD jak i HD). W przypadku SD w TNK nawet nie zauważyłbyś różnicy w jakości.

Pozdro
raduspl
 

grzegorz1981

New member
Czyli nie warto dołożyć z 80zł do tunera z hdmi? W przyszłości (za jakieś 1,5-2 lat) mam zamiar założyć n-kę więc ten tuner i tak się potem nie przyda.
 

grzegorz1981

New member
Od jutra będę miał tnk sd. Czy przy tv kineskopowym 4:3 wszystkie kanały będą w pasach czy da się to jakoś zmienić w tunerze żeby było na całym ekranie? Dodam że chodzi o Opticum 4060CX.
 

digitalus

Banned
jesli ktos planuje kupic tuner i bedzie korzystal z oferty tnk sd to najlepszym rozwiazaniem jest kupno tylko karty tnk i innego tunera.wszystkie tunery tnk sd maja tylko wyjscie euro,nadaja sie najlepiej do telewizorow kineskopowych.
zdecydowanie lepsza jakosc obrazu uzyskamy przez wyjscie component w przypadku gdy tuner podlaczymy do plazmy lub lcd.
wczesniej kolega proponowal tuner Golden Interstar GI-S770 CR.jest to na pewno dobry wybor.mozna wybrac oczywiscie nowszy model i zajrzec na strone Golden Interstar.
Golden Interstar to nie tylko tunery ale tez dobre i niedrogie konwertery.
famaval to jedne z lepszych portugalskich anten satelitarnych,tez sa na tej stronie
 
Ostatnia edycja:
Do góry