Telewizja na karte a plazma full hd

Deiv1990

New member
Witam. zakupiłem plazme panasonica full hd 42 cale i chcialbym zakupić telewizje cyfrowa. Najbardziej jednak odpowiada mi Telewizja na karte. Czy jak kupie inny niz "seryjny" dekoder to bedzie lepsza jakość obrazu czy nawet jak kupie fergusona za 400 zl ( tam jest taka funkcja ja kskalowanie z PAL do do rozdzielczości 720p lub 1080i czy to ma jakies znaczenie ?) to bede mial taki sam obraz jak na najtanszym dekodrze za 150 zl. a czy wielkosc talerza tez bedzie miało znaczenie ? Czy jesli podłacze przez HDMI to rowniez moze cos dac? bardzo prosze o POMOC!
 
Ostatnia edycja:

pc4150

New member
Otóż wielkość anteny= lepszy/gorszy sygnał
Zależy gdzie mieszkasz i jak dobry masz sygnał
Jak masz dobry sygnał to do TNK wystarczy standardowe 60cm
Każdy z tych dekoderów ma obsługiwane rozdzielczości: 576i, 576p
Więc jeśli masz TV z Full HD to jakość obrazu łagodnie rzecz ujmując nie będzie idealna ... ;)
Nic ci nie da kupno innego dekodera bo TNK i tak odbierać będzie tylko 576p/i
Złącze HDMI może polepszy tą sprawę chociaż cudów się nie spodziewaj
 

Deiv1990

New member
a funkcja skalowanie z PAL do do rozdzielczości 720p lub 1080i czy to ma jakies znaczenie ? ale o ile wiem to na N-ce kanaly nie w HD czyli zdecydowana wiekszosc tez sa nadawane rozdzielczości: 576i, 576p
 

yanky

New member
Skoro wydałeś kasę na TV HD, to nie można teraz oszczędzać na źródle sygnału. Zapomnij o tunerkach za 400zł. Najtańszy HD z 1080p kosztuje ok. 1400zł. TNK niestety nie oferuje programów HD, a Twój telewizor jest stworzony w zasadzie tylko dla sygnału HD (1080p), a więc pełnych możliwości telewizora nie zobaczysz w telewizji na kartę. Skalowanie takiego sygnału do 1080p jest raczej takie sobie i można porównać do powiększania fotografii zrobionej marnym aparetem. Coś widać, ale tuner nie może przeciwż dodawać szczegółów, których nie ma w sygnale marnej jakości. Na Astrze i HB jest kilka kanałów za free o zadowalającej jakości. Jak je sam zobaczysz na Twoim TV to świat telewizji już nigdy nie będzie taki jak do tej pory :)
 

Deiv1990

New member
chyba jdnak najlepszym wyjsciem bedzie zakupienie tunera wejsciem HDMI. Wybrałem Tnk ze wzgledy na najpotrzebniejsze programy jest ich okolo 30 gdyz nie miale mzamiary przeplacac na innych platformach za zbedne kanaly ktorych ogladac nie bede mial czasu....


kanaly w telewizji N nie HD nadawane sa w takeij samej jakosci jak te w telewizji na karte tak ?
 

zoltan

New member
Mozesz jeszcze jesli Cie stac i jestes sklonny wylozyc troszke wiecej pieniedzy niz tyle co na tuner typowy od TnK kupic tuner HD z czytnikiem kart i gniazdem na modul CI. Obraz z takiego tunera po HDMI i przeskalowany powinien na tv prezentowac sie lepiej niz ze zwyklego tunera TnK. Do czytnika mozesz wlozyc wtedy karte TnK i odbierac np. z Astry chyba z 5 niemieckich kanalow HD. Wymagany bylby oczywiscie zez na Astre. Mozesz tez zamiast TnK wybrac Cyfrowy Polsat i kupic do dekodera modul wraz z karta Cyfrowego Polsatu i abonamentem na 4 miesiace w cenie okolo 200zł. Wychodzi wtedy okolo 50zl. na miesiac, ale mozesz przez ten czas potestowac troche telewizje HD, bo w Polsacie jest kilka kanalow HD. A potem zdecydowac co robic dalej: podpisac umowe, korzystac w opcji pre-paid, czy tez zakupic kolejny modul, a ten stary sprzedac na Allegro. Mi koncza sie wlasnie te 4 miesiace i w tym czasie dostalem sporo wiecej niz to za co placilem biorac ten modul.
 

Deiv1990

New member
"Do czytnika mozesz wlozyc wtedy karte TnK i odbierac np. z Astry chyba z 5 niemieckich kanalow HD"


Czyli jaki musze kupic konwerter zebym mogl odbierac z astry ? twin tzw ?
 
Do góry