telewizja-internetowa24.pl - UWAGA NACIĄGACZE

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Uważajcie i nie wysyłajcie żadnych SMS, bo to ściema. Zauwazyłem że jak jest jakaś walka bokserska czy inne wydarzenie sportowe, to wybrane osoby zamieszczają wpisy że można za darmo oglądać. Wczoraj też się skusiłem na walkę Wacha, bo nie mam Polsatu Sport. SMS weryfikujący miał kosztować 13 gr, a ściągnęło mi 30 zł. Oczywiście weryfikacja jest dwuetapowa, więc musimy wysłać drugiego SMS też "niby" za 13 gr, a w rezultacie ściągają Nam 60 zł i nic nie oglądamy. Dziwię się że takie strony cały czas funkcjonują.:-(
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jak w otrzymanym SMS-ie nie masz żadnej informacji że ściągną Ci 30zł a tak zrobili, to bez wahania zgłaszaj sprawę na policji. Oszustwo, niekorzystne rozporządzenie mieniem. Nie odpuszczaj.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Cwaniaki na dole w regulaminie coś piszą:

"Korzystanie z naszych usług oznacza akceptację regulaminu. Dokonanie weryfikacji możliwe jest za pomocą usługi "Wyślij pieniądze" w systemie płatności elektronicznych PayPal. Kod dostępu wysyłany jest do 1 minuty od dokonania płatności. W celu weryfikacji użytkownik powinien zrealizować płatność o tytule koddtelewizja na konto PayPal o adresie: (usługa czasowo niedostępna). Koszt weryfikacji wynosi 0 zł 13 gr z VAT. Usługa czasowo niedostępna - prosimy o korzystanie z weryfikacji sms premium.
W przypadku usługi SMS Premium dostarczanej i obsługiwanej przez Cashbill S.A. z siedziba w Dąbrowie Górniczej, ul. Rejtana 20, koszt wysłania jednej wiadomości SMS wynosi dwadzieścia pięć zł netto (trzydzieści zł siedemdziesiąt pięć gr z VAT). Usługa dostępna w sieciach: Orange, T-Mobile, Plus, Play oraz innych polskich sieciach. Kod jest ważny do wykorzystania przez 24 godziny. Kontakt z właścicielem serwisu możliwy jest poprzez wysłanie wiadomości email na adres xtelewizjax@onet.pl
Firma CashBill S.A. udostępnia jedynie swoją infrastrukturę teleinformatyczną, która umożliwia wprowadzenie na stronie opłat za SMS Premium. Strona telewizja-internetowa24.pl nie jest własnością firmy CashBill S.A."

W SMS nie ma żadnych informacji o kosztach. Tylko wszędzie jak wejdziemy jest info o 13 gr za SMS.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Jednak bym to zgłosił, jako podejrzenie popełnienia przestępstwa.
Mimo, że dana usługa była niedostępna, to właśnie namawiali Cię na 13gr z VAT. A już na 100% wyślij pismo do Inspekcji Handlowej z opisem ich praktyk
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Wiesz jak jest, za chwilę powiedzą że niska szkodliwość czynu. Negatywne wpisy już czytałem sprzed roku, więc pewnie już ktoś to zgłaszał. To jest cwaniactwo, bo niby w regulaminie jest o tym wzmianka, ale uwagę przykuwa to "za darmo" i "13 gr", więc trzeba byś docielkliwym i uwazniej czytac między wierszami.
 
D

Deleted member 121090

Guest
No i dlatego właśnie są bezkarni.
Bo większość z nas podchodzi do tematu tak jak Ty.
To nie Ty nie doczytałeś, tylko oni Cię oszukali! Nie można wysyłać do klienta informacji niejasnych, mających na celu wprowadzenie go w błąd! przeczytaj Ustawę chroniącą nas klientów. Można skutecznie postawić przed sądem nawet podmiot który podaje fałszywe informacje o produkcie w reklamie, a co dopiero ktoś taki jak ta firma.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Adres e-mail jest tylko do kontaktu z niby włascicielem serwisu. Ogolnie, to tylko jest takie info jak wkleiłem wyżej, bo na górze strony linki "kontakt" czy "o usłudze" sa nieaktywne. Dodatkowo jak dzisiaj wszedłem na stronę to już brak info o cenie 13 gr za SMS. Ciekawe czy wpis nie pojawia się przed jakimś większym wydarzeniem sportowym, żeby naciągać klientów?
 
D

Deleted member 121090

Guest
A już nie Twój problem tylko policji.
Myślę, że spokojnie są do namierzenia. Działają przecież już długo z tego co piszesz.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Tylko jak przeczytasz to co wkleiłem wyżej, to praktycznie działają zgodnie z prawem bo zawsze mogą powiedzieć że było wyjasnienie w regulaminie. To coś na zasadzie "gwiazdki" w niektórych ofertach sklepowych, a że mało czytelne to już nikt nie wnika. Poza tym 60 zł za aktywowanie usługi to lekkie przegięcie, bo w tej cenie mozna mieć abonament zaplacony za cały miesiąc:p To jest jak z większością dużych firm, które działają na pograniczu prawa, mają swoich prawników i wiedzą jak wykorzystywac wszelkie luki prawne.
 

3echo

Member
Bez reklam
No i dlatego właśnie są bezkarni.
Bo większość z nas podchodzi do tematu tak jak Ty.
To nie Ty nie doczytałeś, tylko oni Cię oszukali! Nie można wysyłać do klienta informacji niejasnych, mających na celu wprowadzenie go w błąd! przeczytaj Ustawę chroniącą nas klientów. Można skutecznie postawić przed sądem nawet podmiot który podaje fałszywe informacje o produkcie w reklamie, a co dopiero ktoś taki jak ta firma.

zgadzam się
Ja bym to zgłosił.Pewnie nie jesteś pierwszym oszukanym.I zapewne jeszcze niejeden zostanie oszukany.Tylko proszę nie podchodzić do tego tak,że to już nie "moja" sprawa,bo się może okazać,że wpadniemy jeszcze nie raz w sidła tych samych oszustów.Wtedy pretensje miejmy do samych siebie ;)
 
Do góry