Telewizja DVB-T w Polsce. Proszę o pomoc.

radzix

Member
Chciałbym się dowiedzieć co jest potrzebne do odbioru telewizji DVB-T? Ponieważ mieszkam w odległości ok. 25 km od stacji telewizyjnej w Śremie gdzie rozpoczęto nadawanie naziemnej telewizji cyfrowej http://potv.pl/viewpage.php?page_id=4

1. Rozumiem, że potrzebna jest antena czy może to być coś takiego oczywiście to jest tylko propozycja http://allegro.pl/item201376979_profesjonalny_zestaw_anten_tv_super_wzmocnienie_.html

jest to co prawda zestaw anten, ale taki by mnie interesował, ponieważ nie mam ani telewizji n ani c+ ani cyfrowy polsat.

2. Do tego potrzeba również tuner DVB-T jakiej firmy polecacie?? Proszę o propozycje.

Chodzi mi o przyzwoity komplet (antena+tuner) za rozsądną cenę.

3. Czy ktoś już może odbiera sygnał ze stacji w Śremie??
4. Czy jest to lepszy jakościowo obraz niż z telewizji analogowej?
5. Może ktoś mógłby zrobić porównanie zwykłej tv z tv DVB? i poprzeć to fotkami.
 

arsenal

Moderator
VIP
Do DVB-T nie potrzebujesz żadnej wymyślnej anteny. Przy takiej odległości od nadajnika wystarczy najzwyklejsza szerokopasmówka. Natomiast dedykowanego tunera do polskiego DVB-T nie kupisz. Musi to byc co najmniej tuner z wejściem CI.
Dlaczego? Na razie POT testuje w MPEG2 ale docelowo emisja będzie w MPEG4. W MPEG4 ze śremu nadaje już TVP i tu potrzebny jest już specjalny moduł CI firmy Neotion z chipem MP4 by zrobić transkodowanie MPEG4 do MPEG2. Taki moduł można umieścic w tunerze DVB-T lub telewizorze DVB-T MPEG2( a tylko takie są na rynku oprócz jednego telewizora od Loewe)z wejściem CI. Na przykład taki:
http://allegro.pl/item201768047_nowosc_tuner_interstar_gi_t_s870_crci_xpeed.html
Więcej o POT i DVB-t doczytasz tutaj: http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?t=295&postdays=0&postorder=asc&start=15
i tutaj:http://skforum.nazwa.pl/viewtopic.php?t=3403&start=0
 

SQ5LNK

New member
Anteny na RON Łazy (Raszyn )

Witam serdecznie przesyłam zdjecie profesjonalnego zainstalowania zestwu antenowego na VHF a gdzie on jest zainstalowany .... w srodku konstrukcji stalowego masztu !!!!!!! kto na to pozwolil ?teraz wiadomo dlaczego tak charakterystyka promieniowania jest zniekształcona i powoduje to wiekszą znacznie ilosc odbic z powodu zniekształceń fazowych spowodowanych konstrukcja masztu :eek:k: pozdrawiam mieszkańców Warszawy
 

Attachments

  • P1070864.JPG skop.JPG
    P1070864.JPG skop.JPG
    159,1 KB · Wyś: 2776

cytrysek

New member
Możesz kupić TV z wbudowanym odbiornikiem DVB-T i dekoderem MPEG-4.

Niestety producenci TV oferuja glownie MPEG-2 (np samsung, ktory nie przewiduje w najblizszej przyszlosci zmiany strategii - tak mnie poinformowano w samsung PL).

Na szczescie jest SONY:
np takie cos:


TV Sony Bravia 32V4500 /MPEG-4
 

Max123

New member
cytrysek napisał:
Możesz kupić TV z wbudowanym odbiornikiem DVB-T i dekoderem MPEG-4.

Niestety producenci TV oferuja glownie MPEG-2 (np samsung, ktory nie przewiduje w najblizszej przyszlosci zmiany strategii - tak mnie poinformowano w samsung PL).

Na szczescie jest SONY:
np takie cos:


TV Sony Bravia 32V4500 /MPEG-4
A to ciekawe :) bo wszystkie nowe TV Samsunga mają wbudowany tuner MPEG4, polecam stronę Samsung Polska. Wszystkie karty na CI (cena ok. 250), to prowizorka - grzanie, zacięcia, stopklatki i zwiechy - nie polecam. Zamiast typowy tuner DVB-T z polską grafiką z Hollexu.
 
J

Judash

Guest
Maximum T-1300 FTA jest nowoczesnym odbiornikiem HD przeznaczonym do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w standardzie MPEG4 DVB-T. Odbiornik posiada proste i przyjazne użytkownikowi menu, możlwa jest aktualizacja oprogramowania poprzez złącze USB a także zasilanie tunera napięciem 12 V. Jako cyfrowy odbiornik HD – Maximum T1300 FTA jest idealnym rozwiązaniem dla uzyskania nieskazitelnego obrazu na nowoczesnych telewizorach wyposażonych w złącza HDMI.

• Przeznaczony do odbioru niekodowanych kanałów
• Wyświetlacz - 4 segmenty
• Wyjście HDMI z funkcją upscale
• Łatwa i szybka aktualizacja oprogramowania poprzez złącze USB
• Downmix Dolby Digital / AC3
• Łatwy w użyciu i przyjazny użytkownikowi
• Różne możliwości edytowania kanałów (ulubione, przesuwanie, blokada, zmiana nazwy)
• System transferu danych Plug and play (odbiornik do odbiornika)
• Funkcja Timer, automatyczne włączanie/wyłączanie ustawiane w opcjach menu (codzień, co tydzień, co miesiąc, jeden raz)
• Elektroniczny Przewodnik po proGramach (EPG)
• Funkcja OSD teletext oraz obsługa napisów
• Wyjście coax SPDIF
• Automatyczna konwersja PAL/NTSC
• Automatyczny zapis ostatnio oglądanego kanału
Instrukcja obsługi w języku polskim




 
Ostatnia edycja:
J

Judash

Guest
Cyfrowy odbiornik Ferguson FT8200HD to tuner HDTV/MPEG-4 dla naziemnych transmisji DVB-T. Odbiera transmisje testowe w MPEG-2 i MPEG-4, także te w jakości HD m.in TVP HD z Krakowa, Warszawy, Śremu.Przygotowano polską wersję menu ekranowego.
Dostępna jest wyłącznie wersja Ferguson FT8200HD z czarną obudową. Na panelu przednim od lewej umieszczono przycisk Power oraz przyciski sterujące. Jest 4 pozycjyjny wyświetlacz numeryczny w kolorze zielonym.

Na panelu tylnym znajduje się komplet złącz:

- wejście anteny naziemnej z przelotką,
- port USB (wykorzystywany wyłącznie do aktualizacji oprogramowania),
- optyczne wyjście cyfrowego dźwięku S/PDiF,
- analogowe wyprowadzenie fonii na RCA (L + P),
- złącze HDMI,
- 2 x SCART,
- gniazdo LAN,
- wyjście Component (YPbPr) z obsługą 1080i/720p.

  • Pełna kompatybilność ze standardami MPEG4, MPEG2 oraz DVB-T
  • Możliwość dekodowania płatnych telewizji za pomocą modułu CAM
  • Obsługa pasma 7MHz i 8MHz.
  • Wielojęzykowe menu ekranowe OSD i przyjazne użytkownikowi
  • Pamięć 1000 programów.
  • Oddzielne listy kanałów ulubionych, telewizyjnych i radiowych.
  • Automatyczne lub ręczne wyszukiwanie dostępnych kanałów TV i radio
  • Wyjście Component (YPbPr) z obsługą 1080i/720p
  • Wyjście HDMI z obsługą HDCP
  • Cyfrowe optyczne wyjście dźwięku S/PDIF
  • System automatycznej konwersji PAL-NTSC-SECAM
  • Obsługa logical channel number (LCN)
  • Obsługa teletekstu i napisów ekranowych
  • Elektroniczny Przewodnik Programów (EPG)
I jeszcze te:
Odbiornik AB IPBox 9000HD rel.2 Combo
Odbiornik Technomate TM-6900 HD Combo
Gosat GS 8010

Taki zaawansowany uczestnik forum a nie wie żeby nie umieszczać postu pod postem
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

sonlar

New member
Sony Bravia model KDL 40W4000.
Mieszkam w Warszawie ok. 6 km od Palacu Kultury, skad jest nadawany sygnal telewizji cyfrowej.
Powiem krotko rewelka.
TP HD bije po oczach jakoscia (full HD), odbiór reszty programow jest nadawany z rozdzielczoscia PAL'owska (576 linni), ale i tak jest to lepsza jakosc niz z tuneru cyfrowego Cyfry+.
 

Vanas

New member
Samsung seria 756 (MPEG2 i MPEG4)

cytrysek napisał:
Możesz kupić TV z wbudowanym odbiornikiem DVB-T i dekoderem MPEG-4.

Niestety producenci TV oferuja glownie MPEG-2 (np samsung, ktory nie przewiduje w najblizszej przyszlosci zmiany strategii - tak mnie poinformowano w samsung PL).

Na szczescie jest SONY:
np takie cos:


TV Sony Bravia 32V4500 /MPEG-4

Osoba w Samsungu była niedoinformowana :), seria A756, A856 i pewnie nie tylko, ma dekodowanie MPEG4
 

lokinpl

New member
Witam

Niestety
1. w temacie dvb-t jestem laikiem
i
2. dostałem w prezencie do potestowania (do niedzieli) samochodowy tuner dvb-t Aper
który sprawia mi niemiłą niespodziankę i nie chce działać. Tzn wykrtwa silny sygnał o wysokiej jakosci (w Warszawie) ale identyfikuje go jako kanały muzyczne a nie tv. Czyli po przełączeniu na radio słyszę dzwięk z kanałów tv i tylko tyle. Czy to wina tunera który nie ma polskiej lokalizacji?
Tuer jest bardzo prosty w konstrukcji tylko "czincze" i jedno usb/mini.
Jezeli ktoś mógłby mi pomóc byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Lokin
 
Do góry