Telewizja cyfrowa-Którą wybrać?(N, cyfre+, cyfrowy polsat)(toshiba regza 42Z3030D)

KrysikTDI

New member
Witam niedawno kupiłem sobie telewizorek z full HD regza z seri Z mam sygnal z kablowki no i Obraz nie za ciekawy zależy oczywiście od kanalu ale na większosci programów troszke śnieży:/ wiem ze moge rozwiązać umowe z kablówką w każdej chwili więc niewiem co wybrać: zastanawiam sie między telewizją N ale zdania odnośnie tej telewizji są podzielone więc niewiem dobrze czy N-ka jest odpowiednia. Kolejnym moze być dekoder polsatu no i cyra plus.Chciałbym jeszcze napisać że nie zależy mi aby było niewiadomo jak wiele kanałów bardziej zależy mi na jakości.Co byście wybrali??
Pozdrawiam.
 

seku35

New member
Jeżeli na pierwszym miejscu jakość sygnalu to cyfra+.Mam topfielda i N-recordera więc mam porównanie.Wiem co mówie bo obraz wyświetla mi Pioneer LX5080D.Oczywiście z N-ki obraz jest niezły ale z topka+aston 2.18 jest lepszy bez dwóch zdań.
 

KrysikTDI

New member
Nie planuje wydawać takiej kasy na dekoder

seku35 napisał:
Jeżeli na pierwszym miejscu jakość sygnalu to cyfra+.Mam topfielda i N-recordera więc mam porównanie.Wiem co mówie bo obraz wyświetla mi Pioneer LX5080D.Oczywiście z N-ki obraz jest niezły ale z topka+aston 2.18 jest lepszy bez dwóch zdań.
Wszystko byłoby fajnie jakbym miał kase na topfielda :) z tego co widze to ceny topfielda to więcej niz 1000zł np ten na allegro 1500zł http://www.allegro.pl/item278496023_topfield_tf7700_modul_aston_2_18_gw_24m_od_hemm.html A jakbyś porównał N-kę ze standardowym dekoderem cyfry(chyba jest to ferguson) to co byłoby lepsze N czy cyfra+ :)
 

seku35

New member
Standardowy dekoder cyfry+ to philips.Lepszy sygnał jest z cyfry,za to N-ka oferuje więcej i taniej więc trzeba zdecydować się na jakiś kompromis.
 

metaal

New member
seku35 napisał:
Standardowy dekoder cyfry+ to philips.Lepszy sygnał jest z cyfry,za to N-ka oferuje więcej i taniej więc trzeba zdecydować się na jakiś kompromis.
Myślę że nie więcej i nie taniej tylko trzeba wiedzieć z kim zawrzeć umowę.
Jeżeli ktoś mieszka w okolicach Lublina to na PW i będzie taniej i więcej.
Postrufka
 

metaal

New member
metaal napisał:
Myślę że nie więcej i nie taniej tylko trzeba wiedzieć z kim zawrzeć umowę.
Jeżeli ktoś mieszka w okolicach Lublina to na PW i będzie taniej i więcej.
Postrufka
:roll: WITAM DLA ZAINTERESOWANYCH :grin:
MOJA OFRTA DOTYCZY TYLKO :krol: CYFRY +
Jest całkowicie legalna i niestety regionalna Czyli okolice Lublina do ok 60 km (narazie)
 
Ostatnia edycja:

Roberic

New member
Która platforma pod plazmę HD ready?

Witam,
Dołączam się do dyskusji ale pod kątem plazmy Panasonica (prawdopodobnie kupię 37PV7 lub 37PV70) HD ready. Z tym, że oczywiście też zależy mi na jak najlepszym sygnale. Czy rzeczywiście warto wybierać tunery HD (czy będzie duża różnica na 37 calach HD ready) czy zwykłe oferowane jako podstawowe dla danej platformy. W końcu sygnał w wydaniu cyfrowym i tak jest lepszy od kablówki czy satelity analogowej a kanałów HD na razie niezbyt dużo. Słyszałem, że najlepszy sygnał i najbardziej zaawansowana technologicznie jest n-ka, potem cyfra (ale ponoć słaby tuner, menu etc.) i polsat. Czy to prawda? I jak faktycznie wrażenia z użytkowania polsatu bo marzą mi się ME 2008, w końcu nasi jadą po złoto ;), a właśnie ponoć polsat ma to na wyłączność. Dzięki i pozdrawiam.
 

metaal

New member
pwys napisał:
To może pochwal się tą super ofertą, bo w tej chwili to śmierdzi :twisted:
Przepraszam jeżeli posta umieściłem w złym wątku

DRODZY Forumowicze

Proszę nie pytać mnie o krakowenie czy coś takiego. JA NIE WIEM CO TO ZNACZY (może to źle)
Czytajcie uważnie -OFERTA LEGALNA- wydaje mi się że bardzo atrakcyjna. W skrajnym przypadku możesz nie płacić NIC
Ale to nie znaczy że bedziesz miał wszystko za darmo. (dla tych bardzo inteligentnych może to bełkot. ALE JEST TO FAKT, ) (pwys - wytrzyj buty lub wyjmij zdechłą mysz z komputera, nie będzie śmierdziało :)))
NIESTETY na ten czas, wymaga to podpisania umowy z NASZĄ firmą i zainstalowania anteny przez NASZĄ firmę.

Sczególy mogę tylko wyjawić, przy osobistym spotkaniu ze mną lub przedstawicielem NASZEJ firmy.

Działamy narazie na terenie Lublina i okolic.
Ale gdy mieszkasz dalej i jesteś zainteresowany, masz grupę osób zaintresowanych. Może dojazd z naszej strony byłby opłacalny.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam metaal
 
Ostatnia edycja:

metaal

New member
Roberic napisał:
Witam,
Dołączam się do dyskusji ale pod kątem plazmy Panasonica (prawdopodobnie kupię 37PV7 lub 37PV70) HD ready. Z tym, że oczywiście też zależy mi na jak najlepszym sygnale. Czy rzeczywiście warto wybierać tunery HD (czy będzie duża różnica na 37 calach HD ready) czy zwykłe oferowane jako podstawowe dla danej platformy. W końcu sygnał w wydaniu cyfrowym i tak jest lepszy od kablówki czy satelity analogowej a kanałów HD na razie niezbyt dużo. Słyszałem, że najlepszy sygnał i najbardziej zaawansowana technologicznie jest n-ka, potem cyfra (ale ponoć słaby tuner, menu etc.) i polsat. Czy to prawda? I jak faktycznie wrażenia z użytkowania polsatu bo marzą mi się ME 2008, w końcu nasi jadą po złoto ;), a właśnie ponoć polsat ma to na wyłączność. Dzięki i pozdrawiam.

Zdania napewno będą podzielone.
Ja uważam że HD na 37" oglądając z 2,5 m niewiele się rózni od HD ready, oględanego z tej samej odległości. gdy się zbliżysz to różnica jest spora. Ale to moje odczucie i odnosi się do LCDeka i nie miałem możliwości oglądania 37" tylko 42" (tym bardziej powinna być mniejsza różnica)
Sygnał z cyfry napewno nie jest gorszy jak z n-ki, oferta bogatsza.
Posdruvka
 

bluray

Banned
[1] Nie kupuj żadnych tunerów HD bo wkrótce zostaniesz na lodzie.
Przyszłość platform satelitarnych to totalne zabezpieczenie przeciw pirackie a te jest możliwe jedynie przy sparowaniu karty i tunera, tak jak to ma miejsce w N i chyba będzie w Polsacie.


[2] Przyszłość C+ na naszym rynku jest niepewna. Pewnie się wycofają.
Nie mają przyszłości bo musieli by wymienić stare dekodery w MPEG2 na wersje w MPEG4 a tego nigdy nie zrobią bo idą na kasę. Juz wiadomo, że straca prawa do extraklasy. Dlatego zaczeli kilka dni temu oferować za 45 zł same kanały C+.

[3] N jest najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą w Europie a może nawet na świecie. Dostali dwa dni temu certyfikat DLNA i mogą w każdej chwili zaadoptować N-boxy jako streamery kontentu HD na Twoim PC.

WNIOSEK:
Tylko N. Ostatnio dołożyli sześć kanałów filmowych w tym NONSTOP KINO HD !!!

Możesz ewentualnie poczekać co pokaże POLSAT na wiosnę.
Może tak się zrobić, że będą mieli prawa do olimpiady w wersji HD no i mają mistrzostwa europy 2008 w HD. Juz pokazują na SPORT HD trochę imprez w HD. Szybko ma ruszyć POLSAT HD. Może nawet w tę sobotę.
 

michalgti

New member
Panasonic TH42PY70PA + cyfrowy polsat

Witam.Mam plazmę full hd i cyfrowy polsat.Musze powiedzieć że obraz jest bardzo dobry na większości kanałów (szczególnie na nowych bbc).Jeżeli chodzi o cene to na rynku polsat jest bezkonkurencyjny.Z kanałami HD jest bardzo blado ale to kwestia czasu.
 

jkfish

New member
michalgti napisał:
Witam.Mam plazmę full hd i cyfrowy polsat.Musze powiedzieć że obraz jest bardzo dobry na większości kanałów (szczególnie na nowych bbc).Jeżeli chodzi o cene to na rynku polsat jest bezkonkurencyjny.Z kanałami HD jest bardzo blado ale to kwestia czasu.

Z ciekawości się zapytam.
Naprawdę masz TV Full HD i uważasz że na Cyfrowym Polsacie jest bardzo dobry obraz?
A może napisałeś to dla żartu?
 

metaal

New member
bluray napisał:
[1] Nie kupuj żadnych tunerów HD bo wkrótce zostaniesz na lodzie.
Przyszłość platform satelitarnych to totalne zabezpieczenie przeciw pirackie a te jest możliwe jedynie przy sparowaniu karty i tunera, tak jak to ma miejsce w N i chyba będzie w Polsacie.


[2] Przyszłość C+ na naszym rynku jest niepewna. Pewnie się wycofają.
Nie mają przyszłości bo musieli by wymienić stare dekodery w MPEG2 na wersje w MPEG4 a tego nigdy nie zrobią bo idą na kasę. Juz wiadomo, że straca prawa do extraklasy. Dlatego zaczeli kilka dni temu oferować za 45 zł same kanały C+.

[3] N jest najbardziej zaawansowaną technologicznie platformą w Europie a może nawet na świecie. Dostali dwa dni temu certyfikat DLNA i mogą w każdej chwili zaadoptować N-boxy jako streamery kontentu HD na Twoim PC.

WNIOSEK:
Tylko N. Ostatnio dołożyli sześć kanałów filmowych w tym NONSTOP KINO HD !!!

Możesz ewentualnie poczekać co pokaże POLSAT na wiosnę.
Może tak się zrobić, że będą mieli prawa do olimpiady w wersji HD no i mają mistrzostwa europy 2008 w HD. Juz pokazują na SPORT HD trochę imprez w HD. Szybko ma ruszyć POLSAT HD. Może nawet w tę sobotę.

A skąd te wieści???
{1} Sprawdzę i coś napiszę?
{2} Pewnie jak by się wycofali to wszyscy niazadowoleni by się ucieszli, dekodery by im zostały, co do wymiany dekoderów to zdziwił byś się mocno jaka jest cena producentów dla takich firm jak Cyfra czy w telefonach dla operatorów gsm. A kapitał zakładowy Cyfry pewnie bedzie jeszcze długo większy niż pozostałych operatorów. Zresztą nawet zakładając hipotetycznie że się wycofają to jeżeli N-ka będzie taka mocna to ich wykupi i nikt nie zostaje na lodzie.
{3}Jeżeli jest tak mocno zaawansowana to czego monterzy którzy montują narzekają na słaby sygnał N-ki
Postruvka
 

jędrzejj 1957

Active member
Bez reklam
@metaal co do trzeciego punktu to moim zdaniem jeżeli jest naprawdę dobry ;fachowiec ; to nie będzie miał Zadnych problemów z ustawieniem dobrego sygnału do odbioru Nki.Trzeba najpierw dobrac odpowiedni osprzęt (antena konwerter) i nie będzie problemu z odbiorem.
Pozdrawiam
 

Roberic

New member
Tuner HD a programy SD

A trochę z innej beczki. Czy zestawy HD czyli tuner HD poprawia też jakość odbioru kanałów SD. Tzn. czy elektronika jakoś na to wpływa bo jest bardziej zaawansowana, te tunery są generalnie nowsze i przeznaczone do bardziej złożonego sygnału? Albo to, że antena ma większą średnicą do zestawów HD - np. w Polsacie zestaw zwykły to 80 cm, a HD to 90 cm.
Jakie są wrażenia kogoś, kto przesiadł się ze zwykłego tunera na HD. Zwłaszcza interesuje mnie Polsat bo jakoś grawituję w ich kierunku. I przy okazji czy rzeczywiście z 2,5 czy 3 metrów przy 37'' ekranie HD ready obrazy nie bardzo się różnią jakością tzn. z grubsza oko nie wychwytuje co jest HD, co jest SD, a co jest "kupaD"?? Rozumiem, że dopiero sygnał full HD i na ekranie full HD mógłby ostrzyć noże u mnie i u sąsiadów :D ??

Pozdrawiam
 

Rodrik_AR

New member
SD od HD rozróżnisz na swoim ekranie nawet z czterech metrów.
Chyba bardziej Ci chodziło o to czy mając telewizor HD ready zobaczysz różnicę w odbiorze HD z odległości 2,5 – 3m od telewizora Full HD?
Polecam lekturę postu na ten temat:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showpost.php?p=125091&postcount=1

Jest mało prawdopodobne by tuner satelitarny HD Polsat poprawił obraz SD np.: TVP 1 czy TVP 2 w stosunku do odbioru ze zwykłego tunera tejże platformy. Oczywiście co nieco mogą polepszyć takie detale jak: nowszy – lepszy konwerter, średnica czaszy itp. Na „kosmiczną” różnicę raczej bym nieliczył. :)
 

KrysikTDI

New member
Jak jest w przypadku N-ki??

Zamawiając tv N w sklepie podpisujemy umowe płacimy za np. N-box recorder i co dalej?? Musimy kupić sobie własną antene satelitarną czy otrzymujemy ją razem z dekoderem??
 
Do góry