Telewiozor 40cali dla starszej pani...

dlababci

New member
Witam
Mojej babci po 15 latach popsul sie poczciwy telewiozor Sony, wiec nalega na szybki zakup, bo bez Mody na sukces żyć nie może...
Telewizor ma być do 4000zl i mieć 40 cali (bo mowi, że wzrok już słaby i na mniejszym nie będzie widziała)
W sklepie upatrzyła sobie model : Samsung LE40R71B Sprawdziłem na skąpcu i rzeczywiście idzie dostać go za cztery koła.
Czy jest to dobry zakup? Może ktoś ma alternatywną propozycję w tej cenie.
Telewiozr ma być używany wyłącznie do oglądania telewizji (z N), babcia DVD nie ma XBOXa tym bardziej ;)
Z góry dziekuje za wszystkie podpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli Samsung i jeśli dla babci - to 40 R 81.
Ale własnie dla babci i w klasie cenowej powinieneś proponować plazmę.
Starsi ludzie zdecydowanie wolą naturalne kolory . A zmieścisz sie w klasie Samsunga 42 C 91 , Panasonica PV 45 , LG 42 PC1r.
Ja na miejscu babci byłbym zachwycony.
 

dlababci

New member
Te 3000 roznicy w kontraście pomiędzy R71 a R81 na prawdę tak dużo robią?
Na plazme starałem się przekonać- ale niestety w wysoce opiniotwórczym tygodniku jakim jest "Tina" ;) napisali, że dużo wiecej prądu żre i szybciej się przepala i jakieś tam inne taki, w związku z czym jak proponuje plazmę to babcia pyta czy elektrownia mnie przysłała :/ chociaż ten Samsung 42 C 91 wydaje się naprawdę spoko...myślę, że zabiorę babcie do sklepu i niech sama ją zobaczy- może poczuję moc :D
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
zużycie prądu - to nie prawda. Plazma pobiera prąd płynnie - tzn. zależnosci od jasności obrazu na ekranie . Jeśli obraz jest ciemny lub czarny na ekranie - pobór jest prawie żaden.
Niezależne firmy badawcze sprawdziły ,ze tylko jeden LCD 42" miał mniejszy pobór mocy niż plazma.
 

dlababci

New member
Ostateczni babcia kupiła Samsunga LE37R81 i jest bardzo zadowolona. Moje osobiste odczucie jest takie, że spokojnie wystarczyłby 32 calowy, bo przy 37 to najlepszy obraz jest z drogiego konca pokoju...babcia z kolei mowi ze szkoda, ze nie 40cali:)
 
Do góry