Tegoroczny TV 49' 4-7 tys.

misiek122

Member
Witam,
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 3,2m na 3,5m
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5 metra na sofie
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1, czasami 2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? Na wprost.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno jest po prawej stronie,prostopadle do tv, słońce świeci o zachodzie, pokój średnio naświetlony
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 40es6800 Jestem z niego bardzo zadowolony dlatego skłaniam się żeby znów kupić Samsunga
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Bardzo dobre funkcje internetowe (Smart TV), aplikacje Netflix, HBO GO, polskie VOD, Tuner Kablowy do UPC, opcję nagrywania, czytanie wszystkich rodzajów filmów (przede wszystkim MKV) wraz w napisami polskimi z dysku twardego
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? moduł UPC, Netflix z 4K, HBO Go. Czyli HD, Full HD i 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Moduł UPC, Dysk twardy 1TB (500gb na dane i 500GB na nagrania), czasami w potrzebie komputer stacjonarny
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? ok.5h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Błyszczącą albo pół błyszczącą taką jak ma mój obecny Samsung
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy (Full HD i 4K) z dysku twardego, kablówka (UPC) - czyli filmy, programy informacyjne, sport.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? TAK
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? NIE
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczory.
17. Preferencje co do wielkości? 49 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słabe smart tv, smużenie, nieostre napisy
19. Preferencje co do marki ? Samsung
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie.
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? między 4 - 7 tys. zł.

Z początku planowałem 43", ale Kiki namówił mnie na 49" i myślę, że to dobry pomysł.

Już miałem kupować 49mu7002, poszedłem do sklepu i okazało się po wymierzeniu, że ma za szeroko nóżki i jest za szeroko dla mojej komody na której ma stać tv. Wieszać nie chcę.

I teraz zastanawiam się nad jakimś innym Samsungiem
Co polecacie?
Może 49mu8002 lub 49q7fam do którego musiałbym dopłacić, ale może warto?

Kiki polecał mi również Sony 49xe8005 lub droższy 49xe9005, ale jakoś nie jestem przekonany do androida i powiem szczerze jestem tak przyzwyczajony do obrazu Samsunga, że w Sony mi jakoś się nie podoba.

Proszę o pomoc i ewentualne rady.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obydwa są bardzo dobre.
Jednak jeśli masz kasę na MU 8000 - to tak bym wybrał jeśli nie zależy Ci na Aplikacjach.
 

bobtong

Member
Brałbym Sony xe900 w tym roku nie ma dobrych modeli samsunga w tym przedziale cenowym

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, brałbym Sony XE9005 .
Jak będziesz niebieski - masz specjalną ceną z kalibracją.
 

andrju75

New member
Rozumiem,że nawet tak dobry model z 2016 r jak Samsung KS8000 jest gorszym modelem od Sony XE9000 ze względu na podświetlenie krawędziowe? PS.Myślałem ,że seria Q7 jako następca modelu KS8000 ma dopracowane to podświetlenie na tyle,że mógłby konkurować z XE9000 w 49".
 

bobtong

Member
Rozumiem,że nawet tak dobry model z 2016 r jak Samsung KS8000 jest gorszym modelem od Sony XE9000 ze względu na podświetlenie krawędziowe? PS.Myślałem ,że seria Q7 jako następca modelu KS8000 ma dopracowane to podświetlenie na tyle,że mógłby konkurować z XE9000 w 49".
Zaskocze cię ale ten cały qled narazie jest gorszy od Seri Ks ..Może jakieś aktualizacje zmienią coś w przyszłości .Przypomne że na początku seria ks nie obsługiwała hdr oraz input lag był bardzo kulawy... dopiero update zrobił swoje ...Nie wiem czy to coś zmieni w przypadku Q7 ..Mimo to Sony i tak będzie lepszym modelem poni3waż to co oferuje w swojej cenie jest nie do pobicia nantą chwilę


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Duch87

New member
Bez reklam
3 tysiące rozbieżności cenowej? Sporo. A koniecznie muszą być Ci producenci. Może nowe Philipsy na 2017 rok? Budżet wystarczający masz.
 

misiek122

Member
Zakup ma być jutro więc Philipsy odpadają.
Za Samsung iem przemawiają :
-one connect (w Sony wejścia są po lewej stronie przez co będę musiał albo odsuwac za każdym razem tv, albo podpiąć przedłużacz usb)
- lepszy pilot
- lepsza współpraca z Ci+ od UPC, szczególnie szybkość przełączania kanałów (w Sony widziałem na filmie twa to 2-3 sek.)
- hbo go
- płynniejsza i bardziej niezawodna praca Smart tv

Za Sony przemawiają :
- subiektywnie lepszy obraz (który pewnie w aplikacjach np. Kodi nie jest już taki dobry bo nie działają ulepszacze obrazu)
- kodi
- mxplayer

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

bobtong

Member
Zakup ma być jutro więc Philipsy odpadają.
Za Samsung iem przemawiają :
-one connect (w Sony wejścia są po lewej stronie przez co będę musiał albo odsuwac za każdym razem tv, albo podpiąć przedłużacz usb)
- lepszy pilot
- lepsza współpraca z Ci+ od UPC, szczególnie szybkość przełączania kanałów (w Sony widziałem na filmie twa to 2-3 sek.)
- hbo go
- płynniejsza i bardziej niezawodna praca Smart tv

Za Sony przemawiają :
- subiektywnie lepszy obraz (który pewnie w aplikacjach np. Kodi nie jest już taki dobry bo nie działają ulepszacze obrazu)
- kodi
- mxplayer

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Na jaką serie samsung się decydujesz wiem że Ks jest zeszło roczny ale wydaje mi się że to będzie lepszy wybór


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

misiek122

Member
Sam zastanawiałem się na ks, ale jaką mam pewność, że nie będzie powystawowy.Ogolnie mało już tych modeli na rynku. W dodatku postanowiłem sobie, że biorę tegoroczne modele.

Zastanawiam się mocno nad 49mu8

Kiki, masz rację dlatego cały czas rozważam 49xe9

I sądzę, że wezmę tego Sony w razie co oddam i wezmę Samsunga

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

andrju75

New member
Witam.Sam się zastanawiam nad powyższymi modelami w 49" :
a)Sony XE9005
b)Samsung Q7F
Tylko te modele wchodzą w grę , bo z 49" to raczej najwyższa półka.
Większość jedzie po Samsungu Q7F :
- że to słaby model ,
- że generuje słaby obraz ,
- że czerń na nim to nie czerń bo to krawędziówka,
- że nie ma głębi i plastyki obrazu itd.
Ale ta większość zapewne nie testowała tego modelu w 49".Tylko KiKi może coś na temat tego Samsunga powiedzieć.Ogólnie brak testów dla porównania w 49" Q7F (wyjątek stanowi test KiKiego).Testy Sonego są ogólnie dostępne - bardzo dobry tv pod względem wyświetlania obrazu
.Ale odstrasza mnie w nim :
- android , który nie jest płynny , potrafi robić lekkie przymulenia .
Mam wrażenie jakby interfejs systemowy w obecnych Soniaczach był nieco „wczorajszy” .
-pilot , który ma słabizna zasięg, ma leciutkie opóźnienia , co mnie strasznie denerwuje.
Obraz od Sony XE9005 , obsługa z pilotem wraz z one connect od Samsunga Q7F- i jak tu kupić dobry telewizor?
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

bobtong

Member
Witam.Sam się zastanawiam nad powyższymi modelami w 49" :
a)Sony XE9005
b)Samsung Q7F
Tylko te modele wchodzą w grę , bo z 49" to raczej najwyższa półka.
Większość jedzie po Samsungu Q7F :
- że to słaby model ,
- że generuje słaby obraz ,
- że czerń na nim to nie czerń bo to krawędziówka,
- że nie ma głębi i plastyki obrazu itd.
Ale ta większość zapewne nie testowała tego modelu w 49".Tylko KiKi może coś na temat tego Samsunga powiedzieć.Ogólnie brak testów dla porównania w 49" Q7F (wyjątek stanowi test KiKiego).Testy Sonego są ogólnie dostępne - bardzo dobry tv pod względem wyświetlania obrazu
.Ale odstrasza mnie w nim :
- android , który nie jest płynny , potrafi robić lekkie przymulenia .
Mam wrażenie jakby interfejs systemowy w obecnych Soniaczach był nieco „wczorajszy” .
-pilot , który ma słabizna zasięg, ma leciutkie opóźnienia , co mnie strasznie denerwuje.
Obraz od Sony XE9005 , obsługa z pilotem wraz z one connect od Samsunga Q7F- i jak tu kupić dobry telewizor?
Pozdrawiam.
Rtings.com
Digitalfoundary.com
Techradar.com
To najbardziej niezależne strony

Qled to również seria ks.. Q od słowa Quantum ...dla mnie to obciach że po roku wydali gorszy tv i jeszcze ta cena ...
Do tego podobno nie poprawili jakości wykonania oraz HDR10+ który również zostanie wydany na modele KS
Nie ma co zaklinać rzeczywistości Sony xe900 narazie to najlepsze co można sobie zaoferować ze średniej półki na tą chwile oczywiście ....



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

FoX88

New member
A za ile tego Q7F możesz kupić? Tyle co na ceneo czyli 7500 zł czy jakoś znacznie taniej?

Jeśli ten pierwszy przypadek to nigdy w życiu, zdębiałem szczerze mówiąc jak zobaczyłem ile sobie życzą za tego najniższego QLEDa w 49", to już OLEDy 55 z tamtego roku niewiele droższe są.

65KS7000 kosztuje mniej niż ten Q7F w 49", a gorszy wcale nie jest. (tak, wiem, że rozmiar to max 49", ale chodzi o zobrazowanie skali cenowej po prostu za 49" Q7F)

Jeśli ma być Tv z tego roku, to zdecydowanie Sony XE90. W tamtym roku nie było co polecić od Sony, bo XD93 kosztował o połowę więcej niż DX750 Panasonica i KS7000 Samsunga, a nie oferował nic ponad te modele.

W tym roku jednak jest zupełnie odwrotnie, XE90 można polecić ponad Q7F praktycznie w każdym przypadku, a piszę to jako posiadacz Samsunga.

Nie oczekuj też, że 49" będzie jakoś o klasę lepsze od 55" w testach, będzie identycznie albo być może nawet odrobinę gorzej.

Najniższy QLED w najniższym rozmiarze z linii w cenie 7500 zł to po prostu opcja straszna, to nie jest zły TV, ale zdecydowanie nie za taką kwotę jaką sobie za niego życzą, no ludzie...

65KS9500 FALD przecież po 9999 zł był ostatnio przez długi czas, a teraz nawet w Saturnie za 9600 zł, a to są TV klasy zupełnie innej.

Nigdy bym nie dał takiej kwoty (7500 zł) za LCDka Edge 49".
 
Ostatnia edycja:
Do góry