TECHTOP KONWERTER OBRAZU VGA - HDMI czy to zadziła ???

zukkiller

New member
TECHTOP KONWERTER OBRAZU VGA - HDMI czy to zadziała ???

Witam posiadam laptopa z karta grafiki 8600GS z wyjsciem tylko Vga i telewizor LCD Sharpa Aquos dh77 i mam teraz maly dylemat. Gdy podlanczam laptopa do telewizora kablem VGA to obraz "plywa" jest ruchliwy i mam male pytanie. Zastanawiam sie nad kupnem TECHTOP KONWERTER OBRAZU VGA - HDMI i teraz prosze o POMOC czy jak go podlacze to rozwiaze moj problem "plywajacego " obrazu prosze o szybka odp. z gory dziekuje.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
tak powinien
na bzdury o HDCP nie zwracaj uwagi bo ten konwerter nie ma szans by przesłać coś cokolwiek zabezpieczonego bo VGA nie posiada jakichkolwiek zabezpieczeń

co do pływającego obrazu to zmień kabel na porządny i trzymaj go z dala od wszelkich zasilaczy - cóż d-sub to analog i takie rzeczy to norma
 

JackS.

New member
Bez reklam
Witam posiadam laptopa z karta grafiki 8600GS z wyjsciem tylko Vga i telewizor LCD Sharpa Aquos dh77 i mam teraz maly dylemat. Gdy podlanczam laptopa do telewizora kablem VGA to obraz "plywa" jest ruchliwy i mam male pytanie. Zastanawiam sie nad kupnem TECHTOP KONWERTER OBRAZU VGA - HDMI i teraz prosze o POMOC czy jak go podlacze to rozwiaze moj problem "plywajacego " obrazu prosze o szybka odp. z gory dziekuje.
A dlaczego miałby ci przestać pływać obraz po dodaniu kolejnego elementu na drodze komputer - telewizor? Skoro coś zakłóca sygnał idący kablem VGA, to będzie go pewnie dalej zakłócać w drodze do konwertera. I z konwertera wyjdzie po HDMI podobnie zakłócony obraz.

Ustal źródło zakłóceń i je zlikwiduj, a nie dodawaj kolejne elementy na drodze sygnału. Albo masz jakiś kiepski kabel VGA (źle ekranowany), albo niestabilne zasilanie w komputerze i jego tętnienia przenoszą się na wyjście karty graficznej, albo masz jakiś silne źródło zakłóceń przylegające do kabla VGA.
 

zukkiller

New member
mi zalezy zeby zmiec sygnal analogowy na cyfrowy przez konwenter bez wymiany karty graficznej 8600GS w compalu FL90 wlasnie ktory wlasnie posiadaja tylko wejscie VGA. Czytalem ze w FL90 nie ma duzego wyboru kart graficznych z wejsciem z hdmi zeby ladnie chodzila, chyba ze ktos mi poradzi jaka karte mozna bo do tego laptopa wlozyc ??.. i wlasnie daze zeby kupic ten konweter zeby nie bawic sie juz w wymiane karty a co do kabla VGA to i tak zmienie i do tego konwenter i czy obraz bede mial lepszy zyby np ogladac sciagniete filmy wysokiej rozdzielczosci??????
 
Ostatnia edycja:

zukkiller

New member
Cztalem o tych telewizorach Sharp Dh77 na tym forum i dowiedzialem sie ze zawsze na kablu VGA bedzie obraz plywal, i mozliwosc sie pozbyacia tego jest podlaczenie laptop kompter kablem HDMI lecz nie mam wyjscia w karcie i czy jak kupie konweter to sie uda....
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
mi zalezy zeby zmiec sygnal analogowy na cyfrowy przez konwenter bez wymiany karty graficznej 8600GS w compalu FL90 wlasnie ktory wlasnie posiadaja tylko wejscie VGA. Czytalem ze w FL90 nie ma duzego wyboru kart graficznych z wejsciem z hdmi zeby ladnie chodzila, chyba ze ktos mi poradzi jaka karte mozna bo do tego laptopa wlozyc ??.. i wlasnie daze zeby kupic ten konweter zeby nie bawic sie juz w wymiane karty a co do kabla VGA to i tak zmienie i do tego konwenter i czy obraz bede mial lepszy zyby np ogladac sciagniete filmy wysokiej rozdzielczosci??????
Dokładanie tego konwertera, to tak jakbyś zrobił w ścianie dziurę i wepchnął do niej kineskopowy telewizor, aby móc się pochwalić, że masz płaski TV powieszony.
 
Do góry