technologia 100Hz

thedoctore

New member
Czesc,
czytalem na forum sporo opinii na temat technologii 100Hz w tv. Chodzi mi konretnie o 2 modele Sony kdl40W4000 i w4500. Czy ta technologia 100hz bedzie potrzebna, czy lepiej zaoszczedzic kase na tanszym modelu??

Sytuacja jest nastepujaca:
Odbieram tv z kalbowki w cyfrowej jakosci, ale nie mam w pakiecie zadnych kanalow w hd, i szczerze mowiac ich nie potrzebuje, ale na dniach kupuje xboxa 360 i chcialbym w pelni cieszyc sie jego mozliwosciami. Czasami ogladam film na dvd i to wszystko.

Poza tym, czy czas reakcji 8ms nie bedzie niekorzystna strona Sony przy korzystaniu z kosnoli i jak te 2 modele Sony racza sobie z sygnalem SD.

Bardzo prosze o pomoc
pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
100Hz nie zaszkodzi, widać różnicę w obrazie. Co do tego, że nie potrzebujesz kanałów w jakości HD.... hmm, jak powiadają jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać... ale pomiędzy jakością SD a HD jest kolosalna różnica i właśnie warto przepłacać!!!
 

thedoctore

New member
dzieki za pomoc,
ale sprawa ma sie w sumie tak, ze ogladam tylko mecze na canal +, czasami jakies filmy dokumentalne, wiec sd mi w zupelnosci wystarcza. Caly problem jest zwiazany z tym xboxem.

Czy warto inwestowac 1000 zl wiecej i czy bedzie naprawde zauwazalna roznica pomiedzy graniem na w4000 a w4500 ??;pp
 

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli nie potrzebujesz sygnału HD to jaką cholerę potrzeby Ci dobry TV?
Rozumiem i zgadzam się, że dzisiejsza oferta programów HD z kabla jest nieciekawa (programy bezpłatne nie warte obejrzenia, a ciekawsze za drogie), ale trudno powiedzieć co będzie za kilka miesięcy. W maju kablówka wprowadzała u mnie HD z jednym programem bezpłatnym, teraz są trzy, za kilka lat będą wszytkie.
Lepiej kup telewizor 40 cali z promocji za 2000 zł, a resztę zainwestuj w kablówkę. Dekoder połączony przez HDMI z LCD za 2000 zł, da lepszy efekt niż dekoder połączony przez EURO z LCD za 10000 zł (nawet przy sygnale SD), a tylko dekoder HD oferuje połączenie cyfrowe przez HDMI.
 

thedoctore

New member
faktycznie masz racje, nie bede inwestowal w inna kablowke, bo programy mi w miare odpowiadaja. Wiec na pewno zostane przy cyfrowym sd.

Myslalem, zeby podlaczac tego xboxa do monitora 24' z hdmi, wiec telewizor sluzyl by mi w takim do niczego innego, oprocz kablowki.

A jezeli nie ten sony, to jakie macie propozycje?? moze lepszy bylby telewizor plazmowy 42 cale??
 
Ostatnia edycja:

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
No np. 42 calowa plazma Panasonic PV80 jest do kupienia za około 2300zł / oczywiście w sklepach internetowych / i jako TV sprawdza się wyśmienicie.
/ jest to oczywiście moja subiektywna opinia/
 
Do góry