Technologia 100Hz

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
Witam. Proszę o radę, czy warto kupować telewizor z technologią 100Hz, jeśli będę oglądać głównie zwykłą analogową kablówkę (UPC) podłączoną przez gniazdo antenowe? Oczywiście będę korzystać też z DVD przez Scart RGB lub komponent. Wiem, że ta technologia poprawia płynność ruchu właśnie zwłaszcza przy rozdzielczości SD, ale jak jest przy sygnale analogowym ze zwykłej kablówki? Srzedawca w Euro powiedział mi, że 100Hz przy zwykłej kablówce tylko zepsuje obraz i szkoda na to pieniędzy, bo technologia sprawdza się tylko przy sygnale cyfrowym. Jak jest naprawdę? Pomóżcie.
 

maurooooo

New member
:)

ajajjaj bzdury ten fachmen gada z euro...jesli chodzi o sygnal analogowy z kablowki to rowniez w pewnym sensie 100hz go usprawni bo akurat na tym sygnale lcdki smuza najbardziej...wiec ja bym kierowal sie ku takiemu... jednak w przypadku innego sygnaly niekoniecznie moze ci sie spodobac (teatr)wiec moze i dobra opcja bylo by kupienie tv z opcja wlaczania i wylaczania 100hz pozdrawiam
 

Voytas1

Klub HDTV.com.pl
vip
maurooooo napisał:
ajajjaj bzdury ten fachmen gada z euro...jesli chodzi o sygnal analogowy z kablowki to rowniez w pewnym sensie 100hz go usprawni bo akurat na tym sygnale lcdki smuza najbardziej...wiec ja bym kierowal sie ku takiemu... jednak w przypadku innego sygnaly niekoniecznie moze ci sie spodobac (teatr)wiec moze i dobra opcja bylo by kupienie tv z opcja wlaczania i wylaczania 100hz pozdrawiam

Dzięki!
Rozważałem dotąd Philipsa 32PFL7862D, Panasonica 32LX70P, ewentualnie Toshiba 32R3500PG. Wszystkie 100Hz. Skłaniam się raczej do Philipsa.
Dzięki jeszcze raz.
 

pdzran

New member
Heh, sam chce kupic sprzet w Euro i spytam : masz model R3500 dostepny w Euro ? ... od razu odpowiadam : NIE i juz wiesz dlaczego "fach-men" odradza ;)

Bylem w Euro na rekonesansie i mi dla odmiany polecal ale to jakis dosc wysoki model bodajze Panasonic'a, ktory kosztowal jak na moja kieszonke za duzo, wiec poczekam jeszcze z zakupem, moze bedzie dostepny R3500 (jeszcze nie wyremontowalem pokoju) ;)

Z drugiej strony zastanawiam sie nad C3500, nie ma wprawdzie 100 Hz ale gra ladnie ... widzialem na sygnale ze zwyklej tv.

Pawel
 
Ostatnia edycja:
Do góry