Technologia 100 hz i szyba w Samsung LE32/37M87B

Liteon

New member
Witam. Przymierzam się do zakupu telewizora LCD Samsung serii LEM87B. Moje wachanie jest spowodowane wyborem między modelem 32 calowym z technologią 100 hz HD ready a 37 calowym Full HD, za to bez 100 hz. Różnica 1000 zł w cenie jest dość spora i dlatego mam 2 pytania.Czy rzeczywiście smużenie przy dynamicznych obrazach w modelu 32 jest widocznie mniejsze niż w 37 calowym, słowem czy sprawdza się to 100 hz ? Drugie pytanie dotyczy szyby istniejącej w modelu 37 a której ponoć brak w 32 calowym? Wertowałem wątki dotyczące szyby i opinie są mocno podzielone. Dlatego sam juz nie wiem czy obecnośc szyby traktować jako in plus , czy jako in minus w modelu 37- calowym ? Z góry dziękuję za rzeczowe podpowiedzi w tym temacie :)
 

Liteon

New member
mensir67pl napisał:
a dla czego akurat Samsung

Dlaczego Samsung? Troszkę wertowałem w sieci i zbierałem opinie o telewizorach LCD i wyszło na to,że Samsung będzie optymalny. Poza tym podoba mi się jego design i to ostatecznie przeważyło. Tym niemniej mam teraz ten dylemat jak wyżej bo nie wiem , czy jest sens wydawać te 1000 zl więcej tylko dla samego Full HD i 5 cali więcej, kosztem technologii100 hz tym bardziej,że nie zamierzam w najbliższej przyszłości korzystać z n-ki czy też nośników HD ( głównie DVD i kablówka ). Tak samo jak nie wiem czy ostatecznie traktować obecność szyby jako wadę czy zaletę. I stąd mój post do tych, którzy mają w tym temacie większe pojęcie i doświadczenie ode mnie :)
 

Liteon

New member
mensir67pl napisał:
osobiscie bym wybrał

PANASONIC TX-32LX70

lub

PANASONIC TX-32LX700


Hmmmm, a dlaczego? Sprawdziłem przed chwilą w sieci ich parametry i są porównywalne ( w Panasonicu jedynie ciut większy kontrast dynamiczny ). Glównie zależy mi w telewizorze LCD na jak największej redukcji efektu smużenia. Czy w tych Panasonicach jest to lepiej rozwiązane ? A co z technologią 100 hz w Samsungu? Nie sprawdza się?
 

maver_79

New member
Czesc,
mam samsunga serii M87B 32 cale w pokoiku multimedialnym :) (kompy itp.). z kolei kuzyn ma ta sama serie ale 42 cale i jakos tak nie widze zbyt duzej roznicy m-dzy tymi modelami poza wielkoscia. obaj mamy n'ke. dla mnie 32 cale to super trafiony wybor i szczerze polecam. na opinie na temat 37 cali musisz poczekac, az wlasciciel jakis sie wypowie.

ogolnie reasumujac:
duzo ogladalem roznych modeli LCD, porownywalem parametry itp. wybralem LE32M87B i jestem super zadowolony (gry z kompa - rewelka , dvd - bardzo dobra jakosc). smuzenia nie zaobserwowalem...
ale ja jestem tylko przecietnym uzytkownikiem multimediow.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
Liteon napisał:
Hmmmm, a dlaczego? Sprawdziłem przed chwilą w sieci ich parametry i są porównywalne ( w Panasonicu jedynie ciut większy kontrast dynamiczny ). Glównie zależy mi w telewizorze LCD na jak największej redukcji efektu smużenia. Czy w tych Panasonicach jest to lepiej rozwiązane ? A co z technologią 100 hz w Samsungu? Nie sprawdza się?

akurat samsunga "live" nie widziałem
panasonika tak widzialem i sony
KDL 32D3000

no akurat lepsze wrazenie wywarl "wzrokowe" na mnie panasonic

mysle ze 100 Mhz

czy to sony,sharp,samsung, inne firmy

to nie to samo 100 Mhz


 
Ostatnia edycja:

Liteon

New member
mensir67pl napisał:
akurat samsunga "live" nie widziałem
panasonika tak widzialem i sony
KDL 32D3000

no akurat lepsze wrazenie wywarl "wzrokowe" na mnie panasonic

mysle ze 100 Mhz

czy to sony,sharp,samsung, inne firmy

to nie to samo 100 Mhz



Powertowałem na forach dalej no i teraz mam jeszcze większy dylemat bo faktycznie opinie o tym Panasonicu 32 LX70P są bardzo pochlebne. No i mam nową zagwostkę..... Panasonic 32 LX70P czy Samsung 32LEM87B ? Hmmmmm, tylko ten design w Samsungu bardziej podoba się mojej drugiej połowie, a jak wiadomo wskaźnik WS ( wife satisfaction ) jest niezwykle istotny podczas zakupu:D ...........
 

shinay

New member
Liteon napisał:
nie wiem , czy jest sens wydawać te 1000 zl więcej tylko dla samego Full HD i 5 cali więcej, kosztem technologii100 hz
ja na odwrot bez wachania bralbym 5" cali wiekszy fullhd kosztem watpiwych bajerow (sam zauwazales juz ze sa watpliwe , a wyzszosci wiekszego ekranu i fullhd nad readyhd - NIKT nie kwestionuje)
jesli samsung ci sie podoba wizualnie to kupuj
pamietaj ze bedziesz musial nań patrzec
(polecam samsungi jako stosunek jakosc-cena i user)
ps.
nowe samsungi maja funkce "movieplus" ktora przypomina 100hz
ps2.
teraz ktos podsunol ci panasonica
jak sie juz napalisz na panasonica i bedziesz juz chcial go kuipowac
ktos podsunie inna marke/model
i tak w kolo :/
poprostu kup tv ktory chcesz i nie daj sie zwariowac a nie pozalujesz (pod warunkiem ze nie bedzie to jakas "manta" etc)
pozdr
 
Ostatnia edycja:

Liteon

New member
shinay napisał:
ja na odwrot bez wachania bralbym 5" cali wiekszy fullhd kosztem watpiwych bajerow (sam zauwazales juz ze sa watpliwe , a wyzszosci wiekszego ekranu i fullhd nad readyhd - NIKT nie kwestionuje)
jesli samsung ci sie podoba wizualnie to kupuj
pamietaj ze bedziesz musial nań patrzec
(polecam samsungi jako stosunek jakosc-cena i user)
ps.
nowe samsungi maja funkce "movieplus" ktora przypomina 100hz
pozdr

Tak, ale czytałem,że ta funkcja ( movie plus) to lipa bo zniekształca nieco obraz a na niektórych programach i filmach powoduje efekt "teatralności" i dlatego niektórzy nawet radzą ją wyłączać. A co z tą "nieszczęsną" szybą w 37 -ce ?
 

shinay

New member
niektorym sie podoba (mnie) innym nie - jak to w zyciu (to bajer)
z szyba bedzie alalogicznie - jedni za inni przeciw
jak z designem samsunga (piano black) - jedni za inni przeciw

jak pisalem wyzej...
poprostu kup tv ktory chcesz i nie daj sie zwariowac
 
Ostatnia edycja:

rafcio76r

New member
Bez reklam
Liteon napisał:
Witam. Przymierzam się do zakupu telewizora LCD Samsung serii LEM87B. Moje wachanie jest spowodowane wyborem między modelem 32 calowym z technologią 100 hz HD ready a 37 calowym Full HD, za to bez 100 hz. Różnica 1000 zł w cenie jest dość spora i dlatego mam 2 pytania.Czy rzeczywiście smużenie przy dynamicznych obrazach w modelu 32 jest widocznie mniejsze niż w 37 calowym, słowem czy sprawdza się to 100 hz ? Drugie pytanie dotyczy szyby istniejącej w modelu 37 a której ponoć brak w 32 calowym? Wertowałem wątki dotyczące szyby i opinie są mocno podzielone. Dlatego sam juz nie wiem czy obecnośc szyby traktować jako in plus , czy jako in minus w modelu 37- calowym ? Z góry dziękuję za rzeczowe podpowiedzi w tym temacie :)

Kolego odpuść sobie tego Samsunga. Taka jest moja rada. Samsungi kiepsko sobie radzą z eliminacją smużenia zwłaszcza przy słabszym sygnale SD np. sygnał z kablówki. Osobiście polecałbym Ci Panasonica LX70P, który ma moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości i bije przy tym Samsunga M87 na głowę :)
 

Liteon

New member
shinay napisał:
niektorym sie podoba (mnie) innym nie - jak to w zyciu (to bajer)
z szyba bedzie alalogicznie - jedni za inni przeciw
jak z designem samsunga (piano black) - jedni za inni przeciw

jak pisalem wyzej...
poprostu kup tv ktory chcesz i nie daj sie zwariowac

No właśnie, masz rację. Trza kupić to co się podoba i tyle.Bo już w sumie człowiek głupieje od tych wszystkich bajerów i porównań na zasadzie "osiołkowi w żłobie dano".:confused: Wyjdzie w praniu jak to jest w rzeczywistości z tymi wszystkimi funkcjami. Po namyśle chyba zdecyduję się jednak na Samsunga coby oko cieszył wyglądem:grin: Dzięki za opinie i uwagi. Pozdrawiam:)
 

Liteon

New member
rafcio76r napisał:
Kolego odpuść sobie tego Samsunga. Taka jest moja rada. Samsungi kiepsko sobie radzą z eliminacją smużenia zwłaszcza przy słabszym sygnale SD np. sygnał z kablówki. Osobiście polecałbym Ci Panasonica LX70P, który ma moim zdaniem najlepszy stosunek ceny do jakości i bije przy tym Samsunga M87 na głowę :)

He, he dopiero co odpowiedziałem ,że zdecyduję się na Samsunga a po tym poście dylemat wraca he, he:-D W takim razie idę jutro do sklepu i porównam na żywo oba te modele, a jeśli chodzi o sam design to być może skuszę się po prostu na model Panasonica LX700 - też w jednolitej czerni , coby wilk ( czyt. żona ) był syty i owca cała:mrgreen: . Pozdro
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Liteon napisał:
Powertowałem na forach dalej no i teraz mam jeszcze większy dylemat bo faktycznie opinie o tym Panasonicu 32 LX70P są bardzo pochlebne. No i mam nową zagwostkę..... Panasonic 32 LX70P czy Samsung 32LEM87B ? Hmmmmm, tylko ten design w Samsungu bardziej podoba się mojej drugiej połowie, a jak wiadomo wskaźnik WS ( wife satisfaction ) jest niezwykle istotny podczas zakupu:D ...........


Pamiętaj, że to wyświetlany obraz jest najważniejszy a nie design TV. Do designu można się przyzwyczaić, ale do smużącego obrazu już nie. Kupisz Samsunga, który będzie smużył to your wife z całą pewnością nie będzie satisfaction, lecz angry :p
P.S. Panasy bardzo dobrze sobie radzą z eliminacją smużenia:mrgreen:
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Liteon napisał:
He, he dopiero co odpowiedziałem ,że zdecyduję się na Samsunga a po tym poście dylemat wraca he, he:-D W takim razie idę jutro do sklepu i porównam na żywo oba te modele, a jeśli chodzi o sam design to być może skuszę się po prostu na model Panasonica LX700 - też w jednolitej czerni , coby wilk ( czyt. żona ) był syty i owca cała:mrgreen: . Pozdro

No i masz rozwiązanie - bierz Panasa LX700, który ma czarny design, taki jakiego szukałeś:) Jeśli możesz to przetestuj w sklepie tego Samsunga na meczu piłki nożnej, a jeszcze lepiej na tenisie ziemnym i zobaczysz o jakim smużeniu w Samsungach mówię ;)
 

Liteon

New member
rafcio76r napisał:
Pamiętaj, że to wyświetlany obraz jest najważniejszy a nie design TV. Do designu można się przyzwyczaić, ale do smużącego obrazu już nie. Kupisz Samsunga, który będzie smużył to your wife z całą pewnością nie będzie satisfaction, lecz angry :p
P.S. Panasy bardzo dobrze sobie radzą z eliminacją smużenia:mrgreen:

O i tu masz rację chłopie:mrgreen: Smużeniu mówimy stanowcze " Nie"!!! I mam nadzieję ,że siła "męskiej perswazji" odnośnie samego wyglądu LCD tutaj przeważy. Dzięki za radę :) Pozdrawiam
 

shinay

New member
hmm na forach jest ten minus ze nigdy nie wiesz kto ci pomaga
nie wiesz czy laik sie madzy co mu sie wydaje czy odwrotnie

ale co ja moge wiedziec mam dopiero 6 model lcd w tym roku :)
i stanowczo najlepiej przy
"przy słabszym sygnale SD np. sygnał z kablówki"
radzily sobie samsungi (mam upc) brak smuzenia i najlepszy/delikatniejszy/nasycony obraz
o pc czy x360 nie wspomne
pa...
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
Liteon napisał:
O i tu masz rację chłopie:mrgreen: Smużeniu mówimy stanowcze " Nie"!!! I mam nadzieję ,że siła "męskiej perswazji" odnośnie samego wyglądu LCD tutaj przeważy. Dzięki za radę :) Pozdrawiam

Proszę bardzo:) Jak będzie w sklepie JVC P80 to też przetestuj - jest w cenie podobnej do Panasa LX700;)
 
Do góry