Technisat HD4 CX - dziwne zjawiska

negatyw001

Member
Witam
Korzystam z usług operatora kablowego East&West.
Mam też wykupiony jeden z pakietów w HD.
Mam telewizor klasyczny podpięty do dekodera przez Euro/SCART oraz projektor HD - przez HDMI.

1) Co pewien czas (emisja w SD) na kanale Mini Mini ma miejsce irytujące zjawisko.
Obraz ulega na kilkanaście sekund zamrożeniu i pojawia się monit:
"Program jest kodowany. Dostęp warunkowy: Conax (b00).

2) W górnej części obrazu (na TV i projektorze - równolegle) pojawiają się kreski.

Czy to wina
a) jakości sygnału od operatora
b) samego dekodera
c) karty smart
d) jakości kabli

Pozdrawiam
N
 

CureMar

New member
Mam ten sam dekoder (ale w innej sieci) i miewam te same objawy. Co do pierwszego z nich to niemal pewien jestem, że spowodowane jest to spadkiem jakości sygnału w kablu; problem występuje, gdy jest burza lub wichura.
 

negatyw001

Member
Witaj
Czy ten monit:
""Program jest kodowany. Dostęp warunkowy: Conax (b00)."

masz na jednym programie, czy na kilku?
Reklamowałeś to u swojego operatora? Była jakaś reakcja z jego strony?

U mnie te objawy (z obserwacji) nie zależą od stanu pogody.

Pozdrawiam
N
 

CureMar

New member
Problem występuje na różnych kanałach. Nie reklamowałem tego u dostawcy, bo widząc jego sprawność działania wiem, że niewiele to da a tylko się niepotrzebnie będę denerwował ich ignorancją ;) Spokojniej dla mnie jest nauczyć się z tym żyć; zwłaszcza, że objaw występuje sporadycznie. A zmienić operatora póki co nie mogę, bo jest monopolistą w mojej lokalizacji.
Raczej nie jest to wina dekodera, bo podobne objawy są, gdy odbieram DTV przez moduł CI. Stąd moje przypuszczenia, że to z sygnałem jest coś "nie halo"; ale faktycznie aura nie ma tu chyba wpływu.
 
Ostatnia edycja:

negatyw001

Member
Operator zaproponował mi wymianę dekodera na Ferguson AC8000-PVR.
Opinie na forach ma dość pozytywne. Zgodziłem się. Zobaczymy!
 

remolmar

New member
witam,

Jestem też klientem EAST&WEST - żenada. ale do rzeczy czy ktoś wie może w jakim systemie jest nadawany sygnał ? ( Conax itp ? ) i czy karty abonenckie są parowane z odbiornikami ? zastanawiam się nad zrobieniem multiroom ale poza wiedzą kablówki :) i te właśnie rzeczy muszę wiedzieć.

pozdrawiam
 

negatyw001

Member
Po zamianie dekodera na Technisat Technistar K1 jest o niebo lepiej. Jakość ich infrastruktury to epoka kamienia łupanego, ale K1 ma widać na tyle dobre bebechy, że z tym syfem sobie radzi.
A jak u Ciebie z jakością aktualnie? Miewasz zaciachy, pikselozę lub komunikaty "kanał niedostępny"?
Na jakim dekoderze pracujesz?
 
Do góry