Technics ax6 ax7

davero79

New member
Witam, czytam rozmyślam i mam coraz mniej nie wiadomych. :)

Jak w temacie ma może ktoś ten amplituner ? Jaka jest róźnica między nimi ?
jak jest z neonami ? Jest dostępność aby wymienić :)
Jaka jest realna moc będzie w trybie stereo przy 8hm 70w ? (widze 100 przy 6)
Chciałbym podpiąć go jako bi amp. Ponoć nie jest źle.

Mam kilka klocków technicsa i brakuje mi wzmacniacza/amplitunera. (W większości czasu klocki będą robić jako meble - robię półkę pod "starocia" amiga atarai szpula wieża technisca gramofon)

Zastanawiałem się nad wzmacniaczem su 800 lub su 900, ale są cholernie drogie jak na tak przeciętny sprzęt. W grę wchodził jeszcze v620. Interesuje mnie tylko linia "nowa" 95-98.

Już się doczytałem, że stare były lepsze (i powiem, że te z lat 70 pewnie i ładniejsze). Na co dzień siedzę na Yamaha v673. Technics to taka podróż do przeszłości :). Staram się kompletować klocki
w miarę z wyższej półki (oczywiście nie top) CD seria 7 magnetofon az 7, korektor sh ge 70.

Kolumny mam Tonsil Maestro S, Fenix 5.0, 2x sub tonsil activ 250 i sub 200a

Jak może ktoś doradzić, przekazać swoje wrażenia będę wdzięczny.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amiga, C64, XE65, ZXspectrum, Technics i tak można wymieniać bez końca, piękne czasy. Pochwal się fotkami jak juz zbudujesz kącik.
Nie specjalnie Ci pomogę, ale miałem w posiadaniu całą mase Technicsów.
Też kiedyś planuje wrócić do tej marki, tylko ceny trochę zaporowe.
 

Borixon

Active member
Bez reklam
Amiga, C64, XE65, ZXspectrum, Technics i tak można wymieniać bez końca, piękne czasy. Pochwal się fotkami jak juz zbudujesz kącik.
Nie specjalnie Ci pomogę, ale miałem w posiadaniu całą mase Technicsów.
Też kiedyś planuje wrócić do tej marki, tylko ceny trochę zaporowe.

kolego a o jakich modelach myslisz?? amplitunery chyba nie byly za ciekawe.. jedyne co chcialbym to zestaw wzmak i przedwzmak modele su-c2000 i se-a2000 i tu faktycznie cena jeat spora. choc jesli mowimy o "klasyce" to zastanowilbym sie nad Pioneerem sa 9500II dual mono.
 

firestorm7

Well-known member
Bez reklam
amplitunery chyba nie byly za ciekawe.

Tu bym się z kolegą nie zgodził. SA-GX 910, którego miałem. :cry:Od tego modelu zaczęła się moja przygoda z Home Cinema. Był to jeden z pierwszych na świecie modeli, który zapoczątkował erę Dolby Pro-Logic. A było to tak dawno, że już nawet nie pamiętam.
SA-GX 910.jpg
Inny ciekawy model to SA-TX 50 i 30. :)
SATX50.jpg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
TechnicsSA-TX50bright.jpg


Właśnie o czymś takim mówie, zobaczcie znaczek THX. Dziś nic nie warty, ale kiedyś to było coś, mój dobry znajomy handlował lata temu wszystkimi modelami Technicsa, siłą rzeczy miałem w domu ich sporo.
Jeżeli chodzi o stereo to seria "2000", lub "1000", czy "900".
 

Borixon

Active member
Bez reklam
zapomnialem o tych modelach. mialem kilka ale zdecydowanie tanszych dlatego zawsze uzywalem korektora znaczy processora takiego sh-ge90 jak na fotkach wyzej bo jakosc dzwieku bez niego dawala wiele do zyczenia... milo wspominam kolumny technics sb t100 i pozniej sb t200 hehe jeszcze mialem taki maly pokoik u rodzicow..
 

davero79

New member
Tak jak pisałem w grę wchodzi tylko Technics "nowa seria" druga połowa lat 90.

AX6 i AX7 są dość ładne jak i c 900 i nawet c 800 z tym, że wzmacniacze są o wiele droższe od amplitunera. Cena nowego ax6 bodajże oscylowała w okolicach 2.600pln, a wzmak c 800m2 w okolicach 1350pln
Nie pamiętam ceny c 900 ale chyba około 2,5 - 3 tys pln. Jeszcze patrzyłem na v 620.


Dzisiaj róźnica w cenie na korzyść wzmacniacza będzie. AX6 słabo się nadaję do oglądania kina. Brak DD itd, brak hdmi, brak możliwośći odtwarzania po usb pendrajwa formatów flac, mp3 itd

Natomiast w zmacn. technisca nie ma wyjscia na subwoofer. Ktoś pisał, że po rec out mozna podpiąć. Nadmienie, że nowa yamaha ma wyjście na sub.


To ma być mebel głównie, tak więc ma cieszyć oko :)
 
Ostatnia edycja:

Henry

Active member
Bez reklam
Mi się jeszcze kilka klocków Technicsa ostało i są sprawne w 100% :)
Niestety wzmak A800, po zalaniu poszedł z dymem :(
a został amplituner stereo SA-GX170- trochę słabiutki, magnetofon TR-373 no i Cd PD8
I powiem wam, że sprzęt pomimo tylu lat i takiej ilości "audiofilskiego" kurzu wewnątrz dalej dobrze wygląda, działa i designem nie odbiega od współczesnego sprzętu

 

davero79

New member
Amiga, C64, XE65, ZXspectrum, Technics i tak można wymieniać bez końca, piękne czasy. Pochwal się fotkami jak juz zbudujesz kącik.
Nie specjalnie Ci pomogę, ale miałem w posiadaniu całą mase Technicsów.
Też kiedyś planuje wrócić do tej marki, tylko ceny trochę zaporowe.


Na dzień dzisiejszy wygląda to tak

https://www.youtube.com/watch?v=QFuJo0dmhfc&feature=youtu.be

Przenoszę "muzeum" do innego pomieszczenia. Szafka bęzie konkretnie już pod dany sprzęt zrobiona
Jeszcze muszę dokupić gramofon i pewnie z czasem wymienię CD i KASETĘ
 

fazer58

Member
Bez reklam
"davero79" ale jazda,ale czad:) super:) Ja stawiam alkohol:))) Miałem kiedys AX-6 , pamiętaj,że on ma wyjście na sub pasywny,tzn. ma wzmacniacz "w sobie" na suba. Jakoś sprzedałem go szybko, zamieniając na Onkyo TX SV-545. Pozdrawiam baaardzo:)))
 

davero79

New member
"davero79" ale jazda,ale czad:) super:) Ja stawiam alkohol:))) Miałem kiedys AX-6 , pamiętaj,że on ma wyjście na sub pasywny,tzn. ma wzmacniacz "w sobie" na suba. Jakoś sprzedałem go szybko, zamieniając na Onkyo TX SV-545. Pozdrawiam baaardzo:)))

Yamahy pewnie i tak mi nie pobije :) ale do kompletu będzie pasował :) su 900 dzielony jednak dwa razy droższy.
 

Szlachtus

Member
Trochę odświeżę temat. Kupiłem okazyjnie model AX7 za dwie stówki w stanie bardzo dobrym. Jakie kolumny polecacie do niego na dzień dzisiejszy? Nie szukam dużych podłogowych bo nie mam na takie miejsca w pokoju. Chodzi o jakieś mniejsze głośniki, które może kiedyś postawię na jakichś stojakach. I od razu jaki polecacie odtwarzacz CD/DVD do niego? Zwykły CD może być, ale mam w kolekcji trochę płyt DVD-Audio których rzecz jasna chciałbym posłuchać ;)
 
Do góry