Technics 575 jak przeczyścić szybkę

davero79

New member
Masz to u siebie więc najłatwiej Ci pokombinować.

Jakby ktoś kiedyś chciał przeczyścić szybkę i nie wiedział jak.

Trzeba rozebrać cały front, na końcu odczepić płytkę z wyświetlaczem z plastikowych zaczepów i można czyścić. Jest kilkanaście śrubek do odkręcenia, trzy taśmy i dwa przewody, które trzeba odpiąć.

Korektor sh-ge 70 już jest o wiele prostszy do wyczyszczenia. Kilka śrubek i wypina się panel.


Pozdrawiam
 

davero79

New member
Daj fotki jak to teraz wygląda :)

Niestety odbija się światło, ale w porównaniu do tego co było to jest przepaść.

Wyczyściłem już korektor i magnetowid :) Reszty nie potrzeba jest OK :)
 

Attachments

  • IMG_1994.jpg
    IMG_1994.jpg
    1 MB · Wyś: 126

Henry

Active member
Bez reklam
Cała linia Technicsa z tego okresu jest bardzo fajna i jak dla mnie ponadczasowo, bo i obecnie atrakcyjnie wygląda, mam jeszcze cały komplet z tego okresu- amplituner stereo, cd i wspomniany magnetofon, miałem też wzmak i gramofon, ale padły
 

davero79

New member
Ej, rewela. Tyle ma lat , a wciąż bezawaryjnie.

Wymieniłem mu rolki dociskowe bo były już twarde. Teraz właśnie leci Pink Floyd :) fajna soczystość.
Chociaż do szpuli to się umywa :). Dobre magnety robiło akai ze szklanymi głowicami no i tascam. Pewnie sie znajdzie jeszcze sporo innych firm. Technics jest po prostu solidny. Wygląd kwestia gustu :)
ale design zawsze mieli ładny :p


ps. Nagrałem kupę nagrań na szpulę na taśmach or wo lata 70 80 rózne typy. Stilon, Basf, Agfa i jakość dalej na nich jest dobra (aż strach pomyśleć co by było na nówkach - jeszcze japońskich) Kiedyś miałem taśmę studyjną z lat 60 ;) tez nagrało bez problemu, dźwięk był jednolity stłumiony, ale to dlatego że to były tasmy pod inny sprzęt. Sam fakt taśma 50 lat i działa :) a nie wiem ile razy na niej było cos nagrywane i w jakich warunkach była przetrzymywana. Słabo widzę CD DVD BD nagrywane , dyski twarde i pendrajwy za 50 lat :p. Pewnie zostanie po nich wspomnienie :p. Mam cd r 15 letnie i działają.
Miałem tez przetrzymywane w słabych warunkach poschodziła po 10 latach "nawierzchnia"

Tak dla podbicia wyobrażenia taśma z czasów jak nagrywali Krzyzaków :) albo 7 wspaniałych
 
Ostatnia edycja:

davero79

New member
Analogowa taśma to lepsza barwa dźwięku i plastyczność.

Zgadza się. Jeszcze super audio cd dość gra, ale jakoś się nie przyjęło.

Rozebrałem magnetofon, magnetowid i sporo tam sprężynek pierdółek"" Dość skomplikowane urządzenia.

Rozkręcam zwykły odtwarzacz mp3 płytka i tyle :) Koszty produkcji pewnie sporo tańsze.

Z drugiej strony jest to wygodne wrzucam kawałek jaki chce. Gorzej jest bo łatwo skakać po kawałku i np słuchać tylko ostatnie 20s :p a to już profanacja kawałka :D na analogach jest to mega utrudnione.

Miało się większy szacunek do czegoś jak trzeba było poczekać dłużej. Np gra na Atari jak mi się wgrywała 20m to jaka radość była, że się wgrała :p. Tak samo jak w latach 90 ściągało sie z napstera kawałek z prędkością 100bytes :p jaka radość była po całej nocy jak ściągnął sie jeden kawałek :)
 
Do góry