Tearing na monitorze/telewizorze

Anduraki

Banned
Witam,
mam taki problem związany ze zjawiskiem tearingu czyli rwaniem obrazu lub inaczej, z taką przerwą na środku ekranu gdzie powyżej widać jedną klatkę(fragment) a poniżej poprzednią(fragment). Co ciekawe filmy 23.976 FPS powinny działać bez najmniejszego problemu na monitorze z odświeżaniem 60hz, ale chyba kodeki dorysowują za dużo, albo sam nie wiem już co.

No więc tak: mam kartę w komputerze gf gtx 550ti OC i dopóki nie podpiąłem TV jako drugi wyświetlacz tearingu nie było, a po podpięciu na obydwu wyświetlaczach to zjawisko występuje. Kiedy odepnę fizycznie kabel od jednego wyświetlacza to problemu nie ma, ale nawet jak podepnę do odłączonego od prądu wyświetlacza to problem się pojawia. Przecież nie będę za każdym razem jak chcę film z kompa puścić na TV odpinał DVI od kompa. Znalazłem teoretyczne rozwiązanie do mojej karty - wystarczy włączyć w mphc pełny ekran D3D.

Kolega ma podobnie, tyle, że on ma kartę Radeon HD7770 OC i u niego włączanie pełny ekran D3D w mphc nie pomaga, musi po prostu odpinać fizycznie jeden wyświetlacz.

Ma ktoś na to jakiś sposób?

Splash Pro Lite - nie działa (nie naprawia problemu)
ustawienie na sztywno Vsync - nie działa
zmiana opóźnienia Vsync - nie działa

kodeki z jakich korzystamy to K-Lite.
 
Do góry