TCL X1 (U65S9906) vs LGOLED65B7V

WSE

New member
Witam

W zeszłym roku kupiłem TCL 58s7806s wbrew wielu opiniom jestem mega zadowolony z niego - na tyle ze chciałem kupic flagowca tej firmy . Niestety na X1 mozna było czekac i czekac az pojawi sie w sklepach . W koncu TCL podał ze telewizor nie bedzie dostepny na Polskim rynku natomiast jego "natepca" X2 juz tak . Niestety sledzac przecieki i czytajac takze to forum niestety nie jest to model o nawet zblizonych parametrach do flagowca z zeszłego roku .

Pojedyncze sztuki X1 mozna czasem znalezc na allegro - zastanawiam sie juz nad kupnem tego TV z tego portalu , ale to jednak jest kupowanie kota w worku w dodatku z niepewnego zrodła + dodatkowo pytanie jak w takiej sytuacji wyglada sprawa gwarancji skoro ten TV nie jest przewidziany na rynek Polski .

Stad moje pytanie skoro wszyscy tak zachwalaja oledy a w bardzo podobnej cenie jest własnie LG OLED65B7V ktorego dodatkowo moge obejrzec w sklepie zaczynam sie coraz bardziej wahac nad kupnem TV . Niestety troche boje sie wypalen na matrycy w poprzednim TV plazmie `panasonica dorobiłem sie wypalen znaczka Polsatu i TVN na matrycy a podobno oledy sa jeszcze bardziej delikatne pod tym wzgledem - nie moge tez na zywo porownac X1 z tym własnie oledem .
Nie potrzebuje napewno wiekszego TV jak 65 cali interesuje mnie UHD i HDR . Telewizor bedzie służył mi do kablowki i PS 4 pro pozniej do nowego xboxa
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to są inne światy cenowe.
Jeśli jesteś zadowolony bardzo z 59S7806 - to TCL X2 będzie dla Ciebie godnym następcą i kosztuje dwa razy mniej.
Jeśli masz kasę na Oleda LG - to wybrałbym wówczas oczywiście Oleda.
 

WSE

New member
Na TV moge przeznaczyc +/- 15.000 zł .

TCL jest na tyle niezły ze chciałem zostac przy marce .
Ale X2 to chyba jednak nie to patrzac na papierowe dane X1 vs X2
Co z wypaleniami na matrycach oledów ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
X2 będzie z QD i pełnym wyposażeniem . Cen 6999 zł za 65".
Więc to zupełnie inna półka.
Oczywiście, że wybrałbym LG Oleda.
A kiedy planujesz zakup ?
 

WSE

New member
Czekałem do sierpnia na X2 .
Telewizor mogłem juz dawno kupić.

Teraz jak mniej wiecej wiem jak wyglada sprawa nowego TCL zakup planuje na dniach waham sie tylko nad X1 z allegro bo bardzo mi podpasował 7806s i raczej nie miałem z nim kłopotów , zreszta zostanie u mnie w sypialni
 

WSE

New member
X2 wchodzą koniec sierpnia w wielkości 65" i połowa września 55X2.
Ja bym juz poczekał.


X2 odpada to nie to co X1 .
Nie rozumie polityki firmy ktora wypuszcza flagowca nie na wszystkie rynki - w dodatku chwali sie nim na swojej polskiej stronie - po czym po roku wypuszcza znacznie słabszy telewizor jak nastepca modelu z zeszłego roku i tu juz nie ma ograniczen co do krajow w ktorych bedzie sprzedawany.

Jaki jest sens chwalic sie czyms co nie jest ogolnie dostepne - pozniej zwodzic napalonych klientow ewentualnym nastepcą ktory defacto takim nie jest .
X2 to jest co najmniej połka nizej od X1 .

Czy kupujac X1 na allegro TCL bedzie honorował gwarancje w Polsce ?

Odnosnie oleda LG czy długo wysietlane napisy z gier ilosc zycia itd moga powodowac w tym TV wypalenia na matrycy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie wiem czy będą honorować musisz zapytać na infolinii.
W Polsce jest fabryka ale centrala jest we Francji i tam zapadają decyzje.
Polska nie jest głównym rynkiem dla TCLa.

Oled - tak mogą .
 

aqu

Member
X2 odpada to nie to co X1 .
Nie rozumie polityki firmy ktora wypuszcza flagowca nie na wszystkie rynki - w dodatku chwali sie nim na swojej polskiej stronie - po czym po roku wypuszcza znacznie słabszy telewizor jak nastepca modelu z zeszłego roku i tu juz nie ma ograniczen co do krajow w ktorych bedzie sprzedawany.

Jaki jest sens chwalic sie czyms co nie jest ogolnie dostepne - pozniej zwodzic napalonych klientow ewentualnym nastepcą ktory defacto takim nie jest .
X2 to jest co najmniej połka nizej od X1 .

Czy kupujac X1 na allegro TCL bedzie honorował gwarancje w Polsce ?

Odnosnie oleda LG czy długo wysietlane napisy z gier ilosc zycia itd moga powodowac w tym TV wypalenia na matrycy ?

Heh, chciałem kupić tego X1 z Outletu Komputronika, ale ktoś mnie uprzedził... :(

... ale do rzeczy. Jeśli X2 pokaże to samo co X1, ale tańszym kosztem to dlaczego nie?

I tu nasuwa sie pytanie.

Jeśli oba modele to Quantum Dot to:

1. Czy zwykły obserwator dostrzeże różnicę w podświetleniu Edge bądź Direct Led?
2. Czy dostrzeże różnicę w szybkości matrycy?

Bo jeśli nie dostrzeże to większość parametrów jest zwykłym chwytem marketingowym i oba QD zagrają tak samo.
Dobrze kombinuję?

Co do gwarancji X1 to pewnie dostępna w PL będzie tak jak TV ;)
 
Do góry