TCL wychodzi przed szereg - czyli referencyjne elementy wyposażenia w telewizorze TCL P60 - test. Tego jeszcze nie było w tej klasie cenowej.

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
P60 w wersji 55 na allegro jest za 2550zł z wysyłką kurierem a cena będzie spadała więc chyba nie trzeba pisać że za ten telewizor to rewelacja...w tej cenie nie ma nic lepszego...same LG z IPS-em i oszukanym 4K słabe Philips-y jak 6101 czy Samsungi na PLS-ie.Jak ktoś chce drogi telewizor to niech od razu wykupi sobie gwarancję na 5lat bo szanse że telewizor pójdzie na śmietnik za 2-3 lata są wysokie a naprawy DROGIE , taką o to mamy elektronikę w dzisiejszych czasach
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
Widzę że to co pisałem jakiś czas temu że możemy się nie doczekać aktualizacji powoli się sprawdza. Ludzie zgłaszają co rusz nowe problemy z oprogramowaniem a firma TCL zaczyna kręcić z wydaniem aktualizacji poprawiającą znalezione błędy. Aktualizacja miała być po zakończeniu IFA kilka postów wyżej miała być środa/czwartek a teraz okazuje się że będzie w połowie pazdzernika. Rozumie że jest dużo pracy przy takiej aktualizacji jednak o wielu błędach wiadomo już od dawna więc mogli by chociaż te błędy naprawić by uciąć ciągłe pytania w internecie o te błędy a aktualizacje do samego Androida 7.0 sobie odpuścić na jakiś czas a nie pi...rdolić że już jest prawie gotowa zostały tylko trzy poprawki a faktycznie jej niema. Tak że w moich oczach pod względem oprogramowania TCL bardzo traci jako rzetelna firma a że ktoś bardzo dobrze reklamuje ten telewizor i sprzedaję się on mimo wszystko bardzo dobrze to podejrzewam że nie będą sobie zawracać głowy szybkim wydaniem poprawionego oprogramowania. Na koniec mimo wszystko telewizor jest w swojej klasie cenowej dobry gdyby nie to oprogramowanie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Aktualizacja musi zostać dobrze przygotowana i to niestety trwa bo źle przygotowana może całkowicie spartaczyć telewizor i wtedy nawet się nie włączy i pojedzie na serwis a tego chyba wszyscy chcą uniknąć.Testowanie aktualizacji po prostu trwa bo to nie jest pięć minut roboty niestety
 

DLUGI321

New member
Oczywiście zgodzę się w 100% że musi to potrwać tylko czemu są podawanie jakieś nierealne terminy i tylko wzbudzają nadzieje że lada dzień wyjdzie aktualizacja poprawiająca znalezione błędy a tu co chwila inny termin. Chodz z drugiej strony jak będzie się ich poganiać to znów wydadzą jakąś aktualizacje jak wcześniejsza która nie wiadomo co poprawiała a jeżeli chcą być naprawdę liczącą się firmą to jak najszybsza poprawa znalezionych błędów przyniosła by same plusy.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Nie wiem skąd są podawane terminy...widocznie ktoś komuś coś źle powiedział i jest raban.Ależ im zależy na poprawie błędów ale czy na szybkiej??tak się nie da...testowanie tak jak pisałem trwa i nie da się tego przyspieszyć bo na szybko mogą spartaczyć całkowicie telewizory a tego producent chce uniknąć.Trzeba uzbroić się w cierpliwość
 

przemo73

New member
Bez reklam
Panowie, cholera jasna...
Kupować w końcu P60 w 43" pod nowego Xboxa czy nie kupować?
Nie chcę przepłacać za markę, a w środku mieć do samo.
Które z Samsungów są na PLSie? Czy to to samo do IPS?
Mi nie zależy na katach, muszą za to mieć dobrą czerń. Dlatego chyba VA, prawda?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
z tego co pamiętam to 43 cale ma matrycę VA ale za Samsunga głowy nie dam bo miesza w matrycach...PLS według Samsunga miał być trochę lepszy od IPS ale chyba nie wyszło bo ten sam słaby kontrast i czerń.TCL jest pewniejszy.Jak chcesz kupić np Samsung 43 ku6000 to musisz się upewnić czy to na pewno matryca VA.Na allegro jest wyprzedaż tego Samsunga cena 1850 kurier gratis
 
Ostatnia edycja:

DLUGI321

New member
No właśnie na szybkiej naprawie (jeżeli w ogóle naprawie) im nie zależy bo tak jak pisałem wcześniej mimo moim zdaniem fatalnego oprogramowania to przez dobrą reklamę sprzedaje się on dobrze. Skoro to jest ich jeden z produktów flagowych to takie oprogramowanie powinno być bardzo szybko naprawione przecież nie robi tego jeden człowiek tylko cały zespół programistów. Mam do czynienia z pewną firmą która też miała nie dopracowane oprogramowanie a dzięki temu że słucha opinii ludzi którzy zakupili ich urządzenia małymi kroczkami ale co tydzień wydają aktualizację i oprogramowanie w tych urządzeniach działa perfekcyjnie a nie mają oni trzech telewizorów co się liczą na rynku tylko znacznie więcej urządzeń i można można a nie ciągłe mydlenie oczu wydawanie nowych TV które można kupić tylko w jednym miejscu i nie można ich zobaczyć na żywo tylko z opinii innych i nie dopracowane oprogramowanie.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ale żaden producent nigdy szybko nie wypuścił aktualizacji i pamiętaj że nie każdy ma ten sam problem bo z forum kilkoro ma z tym kłopot a reszta sobie zachwala tym bardziej że telewizor jest w szerokiej sprzedaży.Nie mogą też wypuścić aktualizacji która spartaczy też telewizor innym których ten problem nie dotyka a TCL dopiero wchodzi na poważnie na nasz rynek tym bardziej że to ich pierwszy telewizor z androidem.Gdyby zbyt szybko wypuścili aktualizację niesprawdzoną a ona by spartaczyła telewizory no to dopiero byłby skandal
 

przemo73

New member
Bez reklam
z tego co pamiętam to 43 cale ma matrycę VA ale za Samsunga głowy nie dam bo miesza w matrycach...PLS według Samsunga miał być trochę lepszy od IPS ale chyba nie wyszło bo ten sam słaby kontrast i czerń.TCL jest pewniejszy.Jak chcesz kupić np Samsung 43 ku6000 to musisz się upewnić czy to na pewno matryca VA.Na allegro jest wyprzedaż tego Samsunga cena 1850 kurier gratis

43TCLP60 ma matrycę VA, ktoś mi to potwierdzał. Co do Samsunga z zeszłego roku i allegro obawiam się niezbyt świeżej matryce. Cholera wie ile on już grał.
Chyba jednak skuszę się na tego TCLa ze względu na Androida i nadzieję, że będzie poprawiony soft.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Tak na 100% TCL ma matrycę VA ale ten Samsung nie wiem a nie chcę Cię wprowadzić w błąd.Jak najbardziej jest dobry do grania.Poprawią ale możesz w ogóle nie trafić na jakieś błędy po za sortowaniem kanałów ale z tego co widziałem to na forum jest tego rozwiązanie.reszta błędów to raczej loteria
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Ktoś pisał że coś tam widać ale szału nie ma...ten HDR w tych tańszych telewizorach jest znikomy...więc przygotuj się na to
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Z testu wybrednego co do telewizorów Tomasza Chmielewskiego co do TCL p60 "W TCL U55P6046 zastosowano wyświetlacz LCD klasy 60Hz, czego skutkiem jest niska ostrość obrazów ruchomych. Jest to szczególnie zauważalne przy oglądaniu filmów, gdy kamera wykonuje poziomy ruch (panning). Pomimo tego obrazy ruchome są czyste i pozbawione echa, przebarwień i innych niepożądanych zniekształceń i artefaktów. Jeśli chodzi o kompensację ruchu (czyli jego upłynnianie), to w tej klasie cenowej wielu rywali jej w ogóle nie oferuje. Również TCL 55P6046 nie jest tu wyjątkiem"ocena 3 na 5 gwiazdek także złym telewizorem on nie jest
 

przemo73

New member
Bez reklam
Dokładnie, jak ktoś porównuje obraz tego telewizora z odbiornikiem za sześć-siedem tysięcy, to nawet nie podejmuję dyskusji...
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Otóż to...w tej cenie on nie ma konkurenta a szukałem trzy miesiące :) a co bardziej cieszy to cena spada do świąt myślę że wersja 55 spadnie o dwie trzy stówy.Tylko trzeba pamiętać o kalibracji to wtedy matryca pokaże co potrafi bo z reguły telewizory TCL powinny być kalibrowane
 

przemo73

New member
Bez reklam
Jeszcze pytanie o peryferia.
Czy zadziała w tym telewizorze klawiatura i mysz Logitech podłączona przez bezprzewodowy transmiter pod USB?
 

Pneumat2

New member
Musisz wejść w TV
21762009_1536298383098614_2517865346268855273_n.jpg


21686262_1536298396431946_7884318255661144692_n.jpg

Wybrać W menu Obraz, w obrazie kontrast

Dalej nacisnąć na pilocie 6 4 2 5
I pojawi się

21685933_1536298416431944_1575523521907522003_n.jpg

Pojawi się plansza

21617976_1536298446431941_5318947293111425380_n.jpg

Zjeżdżasz na sam dół tabeli i masz Auto Shop Mode - ON

21766512_1536298523098600_4372986234312277177_n.jpg

Przestawiasz na OFF i wychodzisz.

I jest wyłączone na stałe.



Niestety ale to nie pomaga. Próba przeprowadzona 3 krotnie. Zrobiłem nawet tak, że zrestartowałem telewizor po zmienieniu na off i dalej włącza mi się sam tryb demo.
 
Do góry