Tcl wgięcie ramki

Przyszedł dzisiaj telewizor i przy otwarciu zauważyliśmy wgięcie w ramce, telewizor nie był jeszcze uruchamiany przez panujące temperatury i trochę czasu minie zanim go odpalę. Nie wiem czy jest sens go odpalać czy od razu zwracać? Wgięcie jest malutkie prawie niezauważalne, ale jest.
IMG_9835.jpeg
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zdarza się, nie fajnie, widzę 4 rozwiązania:
Zwrócić i kupić taki, za jaki zapłaciliśmy - czyli bez wad
Spróbować docisnąć
Pisać do sprzedawcy, żeby obniżył cenę i zwrócił część kwoty
Nic nie robić i się przyzwyczaić

Nic więcej raczej nie wymyślisz
 
Zdarza się, nie fajnie, widzę 4 rozwiązania:
Zwrócić i kupić taki, za jaki zapłaciliśmy - czyli bez wad
Spróbować docisnąć
Pisać do sprzedawcy, żeby obniżył cenę i zwrócił część kwoty
Nic nie robić i się przyzwyczaić

Nic więcej raczej nie wymyślisz
Najgorsze jest to, że telewizor potrzebny na już 😅 na wszelki wielki dokupione jest ubezpieczenie. No cóż, poczekam jeszcze trochę z uruchomieniem i wtedy się zobaczy czy to tylko kwestia ramki czy matryca też została uszkodzona.
 

ColioPl

New member
Kupując produkt oczekujemy nowego produktu bez wad. To tak jak byś kupił auto z wgniotką na drzwiach , niby Ci nie przeszkadza ale o tym wiesz i Cię denerwuje. Co do dociśnięcia odradzam ponieważ można uszkodzić matrycę jeżeli już nie jest uszkodzona , gdybym miał taką sytuację zwrócił bym ponieważ pracujesz na to aby kupując rzecz mieć nową bez wad . Wybór jest po Twojej stronie.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zatem jest jeszcze 5 rozwiązanie - skoro potrzebny na już ; )
Tego spakuj i centralnie zwróc. Jak zakup przez sieć, to max do kilkunastu dni dostaniesz zwrot. Natomiast dziś kup drugiego, jutro pewnie dotrze i po sprawie.
Jedynie będziesz musiał założyć ponownie kasę na te kilka dni.

Nie korzystaj z żadnych ubezpieczeń teraz, tv jest nowy, więc niech sprzedawca z tyt. rękojmi się martwi, zresztą i tak Ci przysługuje zwrot.

Nawet jakbyś chciał zostawić, to i tak zapytaj sprzedawcę o rabat.

Co do wyginania, to przecież nie młotkiem, a delikatnie spróbować palcem. Nie wiem na ile to jest podatne, może wystarczy delikatnie dogiąć i po sprawie, może nie.
 
Telewizor już odpalony, w parę gierek zagrałam, coś obejrzałam i z matrycą jest wszystko ok, więc kwestia tylko szkody wizualnej (na szczęście tylko z bliska widać), ale nie wiem jak z kablówką, bo nie używam. Gry chodzą ładnie w 120 fpsach, obraz bardzo ładny, nie ma na co narzekać oprócz tej ramki. Mam model c809 50 cal.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dlatego warto sprawdzać przy kalibracji przed wysyłką.
Wówczas nie ma stresu i jest na czas, sprawdzony, skalibrowany.

Takich dylematów - nie ma.
 
Do góry