TCL U55X9006 problem z HDD po USB

kordix

New member
Witam serdecznie.
Zakupiłem dwa dyski zewn. 2,5"
1. Toshiba Canvio Basic 4TB
2. Adata HD710 Pro 5TB.
Oba są fabrycznie sformatowane w ntfs. Wrzuciłem na nie pliki i po podłączeniu do telewizora (nieważne które gniazdo) po USB , widzi je jako uszkodzone. Wykonałem więc pełny format , ale nic to nie pomogło. Co ciekawe leciwa plazma Panasonica widzi i odtwarza zawartość tych dysków.
Zastanawia mnie czy problem nie leży po stronie zasilania USB, chociaż dyski te pobierają max. 900mA, a podobno gniazda USB mają na wyjściu 1A.
Do tej pory używałem dysków zewn. w połączeniu z telewizorem, z którymi nie miałem żadnych problemów:
1. Dysk HDD 500GB wyjęty z laptopa i włożony do obudowy (bez własnego zasilania)
2. Dyski HDD o poj. 500GB-4TB, wkładane do obudowy (z własnym zasilaniem)
Może ktoś przerabiał już ten temat, i jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi.
Testy wykonywałem na oprogramowaniu telewizora V546 oraz V574.
Pozdrawiam Kordian.
 

kordix

New member
standard dla USB to 0,5A
znaczna część androidów nie lubi ntfs. Sprawdź fat32
Występuje wiele sprzeczności. Telewizor TCL jak podałem, widzi inne dyski sformatowane w NTFS i je prawidłowo odczytuje.

Co do natężenia prądu na gnieździe USB, to nie jest takie oczywiste. Dlaczego zatem stary tv Panas... plazma, widzi i odzczytuje te nowe dyski?
 

firefl

Active member
Bez reklam
standard pozwala na udostępnienie większego prądu. Min 0,5.
I panas może dawać większy prąd a zarazem nie wymusza by nowszy tv dawał większy prąd
Jeśli tv widzi inne ntfs to prąd jest najbardziej podejrzany.

Nie widzę gdzie wcześniej było pisane, że tv czyta inne ntfs, wspominałeś o innych nośnikach ale bez określenia systemu plików
 
Ostatnia edycja:

kordix

New member
standard pozwala na udostępnienie większego prądu. Min 0,5.
I panas może dawać większy prąd a zarazem nie wymusza by nowszy tv dawał większy prąd
Jeśli tv widzi inne ntfs to prąd jest najbardziej podejrzany.

Nie widzę gdzie wcześniej było pisane, że tv czyta inne ntfs, wspominałeś o innych nośnikach ale bez określenia systemu plików
Do tej pory używałem dysków zewn. w połączeniu z telewizorem, z którymi nie miałem żadnych problemów:
1. Dysk HDD 500GB wyjęty z laptopa i włożony do obudowy (bez własnego zasilania)
2. Dyski HDD o poj. 500GB-4TB, wkładane do obudowy (z własnym zasilaniem)
Może ktoś przerabiał już ten temat, i jest w stanie mi wyjaśnić o co chodzi.
Też są w NTFS.
 

kordix

New member
standard pozwala na udostępnienie większego prądu. Min 0,5.
I panas może dawać większy prąd a zarazem nie wymusza by nowszy tv dawał większy prąd
Jeśli tv widzi inne ntfs to prąd jest najbardziej podejrzany.

Nie widzę gdzie wcześniej było pisane, że tv czyta inne ntfs, wspominałeś o innych nośnikach ale bez określenia systemu plików
Najprawdopodobniej masz rację że problem tkwi po stronie zasilania, ponieważ jak wspomniałeś USB ma 500mA , a dyski pobierają po 900mA. Widocznie stary Panasonic ma wyższy prąd.
 
Do góry