TCL U55X9006 awaria.

MarioOl

New member
Witajcie,


mój TCL jak to często bywa, niedługo po zakończeniu okresu gwarancji padł. Objawy kontrolka zasilania świeci się, TV nie reaguje ani na pilota, ani na przycisk fizyczny. Pan na infolinii opisywał jakieś sztuczki, które zgodnie z poleceniem wykonałem, niestety bez efektu. Ostatecznie odesłał mnie do serwisu w Radomiu. I tu moje pytanie szczególnie do Kikiego, który swojego czasu bardzo rekomendował ten TV, czy jest w Olsztynie serwis godny polecenia, czy faktycznie muszę wzywać Radom ?


Pozdrawiam
Mariusz
 

firefl

Active member
Bez reklam
TAK jak poprzedni - ważne by próbować wgrać metodą boot upgrade.
Jak się nie pojawiają komunikaty - tylko serwis
 

MarioOl

New member
Awaria

Dzięki za wskazówki, a jakim softem aktualizować, ostatnia aktualizacja jaką przeprowadzałem była ze strony TCL jednak w poziomu menu jak TV jeszcze działał, nie wiem skąd wziąć wersje pliku do aktualizacji metodą boot upgrade.


Pozdrawiam
Mariusz
 

firefl

Active member
Bez reklam
poszukaj na forum, to podstawa - regulamin forum i netykieta
Wersja dowolna, główne kryterium to czy ruszy sama procedura aktualizacji.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie update.pkg tylko Update.pkg jest potrzebny
Pliki są w kilkunsatu wersjach w wątku Pliki aktualizacji. To nie jest trudno znaleźć.
 

MarioOl

New member
Nie update.pkg tylko Update.pkg jest potrzebny
Pliki są w kilkunsatu wersjach w wątku Pliki aktualizacji. To nie jest trudno znaleźć.


Wątek niestety jest chaotyczny nie bardzo wiadomo do jakiego modelu są dane wersje, a ściąganie gigowych plików i testy to słaba rozrywka. Dlatego zapytałem konkretnie o soft do mojego modelu, ale masz rację można samemu znaleźć znalazłem na innym forum uporządkowane "repozytorium" plików aktualizacji. Polecam


https://tclnordic.zendesk.com/hc/en-us/articles/360012806599-TCL-TV-software-downloads
 

firefl

Active member
Bez reklam
obawiam się, że niewiele osób pamięta który model tv to jaka płyta główna.
A szukać za Ciebie? Cóż... pominę co o tym myślę.
Poradziłeś sobie?
Trochę zgaduję (bo pamięć zawodzi), że to model android 2018
W tym czasie wszyskie były oparte na tej samej płycie głównej z chipem mediatek
Czyli każdy soft o oznaczeniu V8-T658T01-LF1Vxxx (xxx to numer wersji)
Ryzyko jest chyba zerowe bo tv i tak popsuty, a bootloader nie zaakceptuje złego pliku.

I dodam jeszcze: regulamin forum (i netykieta) zabrania zbędnego cytowania. Szczególnie gdy odpowiadasz jako następny.
Mnie to denerwuje i uważam, że to forma spamu
:spam:
 

MarioOl

New member
Chyba wrzesień 2018, już po gwarancji, a kupiłem w NeoNecie, akurat w Uranii nie było.
Próby wgrywania softu nie uruchamiają nawet bootloadera, więc pozostaje serwis pytanie moje czy tylko fabryczny z Radomia, czy warto na początek w jakimś poleconym olsztyńskim serwisie próbować?
 

MarioOl

New member
Awaria CD

Nie zepsuł by się gdybym kupował u Kikiego? :) z tego co wiem z tego samego źródła w owym czasie pochodził ten model, więc to raczej marka ma wpływ. Poprzednik tego Tcl'a SONY, gra do dziś(już z 10 lat), obraz żyleta 100 Hz i nie było żadnego problemu, a TCL chwila po gwarancji i cegła, diagnoza płyta główna. Dobrze, że nie wysyłałem do autoryzowanego serwisu bo nową płytę w kosmicznej kasie by mi zaproponowali. Lokalnie mogę jeszcze poszukać używanej i być może ożywić, ale serwisant mówi że ma tak nieżyjących TCL kilka na zapleczu z nieopłacalną naprawą.
Pisze żebyście przemyśleli tą markę, póki gwarancja daje radę (choć bez szału) ale chwilę po już tragedia.
Wiem napiszecie, że wszystko się psuje, oczywiście tylko z TV wśród znajomych i rodziny tylko mi się taka młody TV zepsuł i tylko mój podpisany TCL.


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Podejrzewam, że Kiki gdyby tv był kupiony u niego zająłby się organizacją serwisu. Sarkazm, że kupiony w innym źródle tv miałby działać inaczej chyba nie jest potrzebny.
Ciekawi mnie jednak ile wynosi cena "nowej płyty w kosmicznej kasie"?
Czy znasz cenę czy tylko zgadujesz?

Do wypowiedzi serwisantów podchodzę z dużym dystansem. To zwykle urabianie klienta w dowolnej formie typu "kto panu to tak spierniczył? Ma pan tego producenta? Ileż to będzie kosztować, znajdę panu taniej"
A potem i tak się okazuje, że materiał to 10-30% a reszta serwis.
 

MarioOl

New member
Sarkazm nie dotyczy Kikiego, szanuje człowieka od dawna, dotyczył raczej marki TCL, nowej dla mnie a już z tak poważną skazą.
Serwisant określił koszt nowej płyty (nie robocizny) na ponad tysiąc, jeśli jest inaczej bardzo proszę o wyprowadzenie mnie z błędu i podaniu może gdzie taką mogę nabyć? Ja ceny nowej w sieci nie znalazłem a używane z odzysku z gwarancją rozruchową zaczynają się od 150 zł.
Pozdrawiam i dzięki za ewentualne rady
 
Do góry