TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

biedronka1

New member
Patrząc kilka postów wstecz widać że w okolicach 2 lat, czyli wtedy kiedy kończy się rękojmia i gwarancja telewizor przestaje działać :hmm:




Wyciągam popcorn i z zaciekawieniem będę obserwował wysyp postów podobnych do mojego i poprzedników pt. "minęła gwarancja TV wyzionął ducha" :popcorn:
 

firefl

Active member
Bez reklam
Patrząc kilka postów wstecz widać że w okolicach 2 lat, czyli wtedy kiedy kończy się rękojmia i gwarancja telewizor przestaje działać :hmm:




Wyciągam popcorn i z zaciekawieniem będę obserwował wysyp postów podobnych do mojego i poprzedników pt. "minęła gwarancja TV wyzionął ducha" :popcorn:
Taaa. 2-3 telewizory przestały działać i wniosek na wszystkie... Ja już mam prawie 2.5 roku bez problemów.


Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

biedronka1

New member
Witam, miał ktoś tak?

Tv mi jakby zgasł, myślałem, że może sie android zawiesił, ale niestety nie.

Telewizor działa. Ale ma czarny ekran przy właczeniu na upartego spod kąta widać smugę napisu tcl (podobnie z latarką)

Pacjent to tcl u556046, android 7 jaki build

Dziękuje za info


No okazuje się że mam dokładnie to samo :lol:


TV się włącza, bo jak się poświeci latarką na ekran to widać że piksele wyświetlają obraz (znaczek TCL, animację wczytywania androida itp.) - siadło podświetlenie matrycy zapewne :cool: Stąd czarny ekran nagle... Zupełny przypadek że w podobnym czasie dzieją się takie atrakcje u trzeciego z kolei użytkownika :roll: Ilu kupiło i nie zna tego forum, a zapewne też im "wyzionął ducha" ten wspaniały sprzęt :mrgreen:


No i tradycyjnie - czekamy na kolejnych szczęśliwców. Czas zapiąć pasy i regularnie czytać ten wątek - będzie się działo :popcorn:
 

Fisher21

New member
Wystarczy nie katować podświetlenia cały czas na 100 tylko ustawić na około 80. dużej różnicy i tak nie widać a można się cieszyć podświetleniem 10 lat zamiast 2 :)
 

Fisher21

New member
Oj tam. Lepiej 100...

Wysłane przy użyciu Tapatalka

no jak ktoś lubi narzekać na jakość i producentów :p info sprawdzone od ziomka co serwisuje telewizory i główną przyczyną przepalania podświetlenia jest używanie na 100.

zresztą nie ma się co dziwić. Średnia trwałość LED przy świeceniu non stop to 2 lata. Jak nie wierzycie to polecam się przejść na wystawkę do sklepów
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ty tak serio?

Zanim nagle zgasł na wieczność to świecił ;-), od zawsze miałem ustawione na 85 bo tak mi pasowało - po każdej aktualizacji tego wynalazku dawałem 85 na stałe :eek:k:

Zaciekawiło mnie... Ja nie wiem ile mam ustawione. I nie jestem też pewien czy ktoś z rodziny nie zmienił. Ustawiałem by mieć wrażenie najlepszego obrazu ale nie zanotowałem wartości.
Bez podświetlenia nie mógłbym sprawdzić ustawienia.
 

9nku

New member
Właśnie wyzionął ducha :roll: Podczas oglądania zniknął obraz i został sam dźwięk... Teraz nie da się go włączyć :???:


Kupiony był 8 lutego 2018r., także jutro jedzie do Media Markt na reklamację - rzutem na taśmę.
Farciarz mój miesiąc po gwarancji padł 20 LED spalonych udało się naprawiam w czasie skladania matryca pękła 😟
 

firefl

Active member
Bez reklam
A na jednym z forum Australii (Whirlpool) jest link do v549. Autor pisał, że problem z szybkim uruchamianiem jest rozwiązany.

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 
Status
Zamknięty.
Do góry