TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

tomasz.k

New member
Cześć. TCL U55DP660. Jak pozbyć się przyciemniania całego ekranu w sytuacjach gdy większość ekranu jest ciemna i zostaje np. tylko jasny napis na środku? Jest to wybitnie widoczne np. na ekranach ładowania w grach, na ekranach tytułowych, w bardzo ciemnych scenach etc. Żadne z ustawień związanych z jasnością w menu telewizora tego nie dotyczy.

Dynamiczne podswietlenie, micro dimming i jeszcze jakieś usprawnienia czerni mogą to powodować.
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
TCL P 60 kupiony w 2017r - ponieważ jestem emerytem to oglądam tylko TV cyfrową Orange i czasami nagram jakiś serial,nic innego nie mam podłączone,ostatnio podczas oglądania filmu na drugim planie,wgłębi obrazu pojawiają się takie plamy,zamazania przeważnie na ciemnych kolorach,wczoraj były te plamy na czarnych włosach.Wczoraj zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło.Czy to już koniec matrycy,czy jest jakiś serwis żeby to naprawić.

Zrób fotki z tym problemem lub jakiś krótki filmik i byś wrzucił tutaj ?
 

dinar

New member
Tak to wyglądają te plamy,facet ma szary sweter i wskakują takie czarne plamy.
 

Attachments

  • 20200107_135804.jpg
    20200107_135804.jpg
    968,6 KB · Wyś: 33
Ostatnia edycja:

piotrekb84

New member
Jeśli ustąpi to zjeżdżaj do najniższej akceptowalnej jakości, u mnie problem całkowicie ustepuje przy ustawieniu czerni na 52.

Też mam pytanie czy warto przechodzić na jakis nowszy soft? Jestem obecnie na jakiejś starej Androida i większych problemów nie mam

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
 

tomasz.k

New member
Jeśli ustąpi to zjeżdżaj do najniższej akceptowalnej jakości, u mnie problem całkowicie ustepuje przy ustawieniu czerni na 52.

Też mam pytanie czy warto przechodzić na jakis nowszy soft? Jestem obecnie na jakiejś starej Androida i większych problemów nie mam

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Jak nie potrzebujesz HBO GO, to może nie ma co kombinować, bo duża szansa że coś nie będzie działać.
Ewentualnie wgrać 546 i być gotowym na wgranie starszych dwa razy.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jeśli ustąpi to zjeżdżaj do najniższej akceptowalnej jakości, u mnie problem całkowicie ustepuje przy ustawieniu czerni na 52.

Też mam pytanie czy warto przechodzić na jakis nowszy soft? Jestem obecnie na jakiejś starej Androida i większych problemów nie mam

Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Moim zdaniem nowy soft tylko z konkretnym celem. Czyli jeśli oferuje zmiany uciążliwych problemów starszej wersji

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

dinar

New member
Poziom czerni mam 55 i na razie jest dobrze,dostałem z forum 534 ale jeszcze nie wgrywałem,telewizor nie włączał sie od razu tylko z androida i miało to pomóż.
 

biedronka1

New member
Właśnie wyzionął ducha :roll: Podczas oglądania zniknął obraz i został sam dźwięk... Teraz nie da się go włączyć :???:


Kupiony był 8 lutego 2018r., także jutro jedzie do Media Markt na reklamację - rzutem na taśmę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry