TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

9nku

New member
Cześć, nie jesteś jedyny mój wczoraj zrobił dokładnie tak samo miesiąc po gwarancji 😟jutro idzie na dywanik prawdopodobnie zimny lut. Dam znać do niedzieli co i jak.



Witam, miał ktoś tak?

Tv mi jakby zgasł, myślałem, że może sie android zawiesił, ale niestety nie.

Telewizor działa. Ale ma czarny ekran przy właczeniu na upartego spod kąta widać smugę napisu tcl (podobnie z latarką)

Pacjent to tcl u556046, android 7 jaki build

Dziękuje za info
 

Tomashj29

New member
Witam
Posiadam telewizor Thomson 43uc6406 z softem 544 i zainstalowaną aplikacją Prime Video - Android TV 4.14.3-GOOGLEPLAY-ARMV7A. Niestety wyświetla tylko w 1080p bez HDR - czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby oglądać w 2160p z HDR?
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
Witam

Posiadam telewizor Philips 43uc6406 z softem 544 i zainstalowaną aplikacją Prime Video - Android TV 4.14.3-GOOGLEPLAY-ARMV7A. Niestety wyświetla tylko w 1080p bez HDR - czy ktoś wie co trzeba zrobić żeby oglądać w 2160p z HDR?
A to nie lepiej pytać na forum Philips? Choć kod tv wygląda jak Thomson :)


Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

kristo1982

New member
U55p6046 - zainstalowałem firmware v546 z australijskiej strony tcl. Wcześniej siedziałem na v519, z zauważalnych zmian, to wreszcie działa szybkie uruchamianie i nie ma problemów z dyskami ntfs, ogólnie wydaje się, że cały system szybciej działa. Jak narazie jestem zadowolony, brak zauważonych problemów.
 

david911

New member
Cześć!
A ja wkurzony brakiem szybkiego uruchamiania i błędnym hdr przy 543 zrobiłem downgrade do 369 i jak na razie wszystko działa jak powinno. Jest tylko jeden problem - nie chcę żeby telewizor się sam zaktualizował. Szukałem po całych ustawieniach, żeby odhaczyć autoaktualizacje systemu. Czy ktoś z andkiem 7 mógłbym powiedzieć co i gdzie kliknąć, żeby TV nie zaktualizował się?
Pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Cześć!
A ja wkurzony brakiem szybkiego uruchamiania i błędnym hdr przy 543 zrobiłem downgrade do 369 i jak na razie wszystko działa jak powinno. Jest tylko jeden problem - nie chcę żeby telewizor się sam zaktualizował. Szukałem po całych ustawieniach, żeby odhaczyć autoaktualizacje systemu. Czy ktoś z andkiem 7 mógłbym powiedzieć co i gdzie kliknąć, żeby TV nie zaktualizował się?
Pozdrawiam

Chyba zawsze było w tym samym miejscu... Ustawienia/Informacje/Informacja o przetwarzaniu danych

Nielogiczne miejsce...
 

david911

New member
Chyba zawsze było w tym samym miejscu... Ustawienia/Informacje/Informacja o przetwarzaniu danych

Nielogiczne miejsce...


No właśnie - ja nawet nie mam czegoś takiego jak "informacje o przetwarzaniu danych" a wiedziałem , żeby gdzieś tam szukać.





Jedynie przy polityce prywatności jest ekran od TLC i automatyczna aktualizacja, ale z tego co mi się wydaje dotyczy ona nie TV a aplikacji od TLC?
 

Attachments

  • IMG_20191231_102215.jpg
    IMG_20191231_102215.jpg
    352,5 KB · Wyś: 30
  • IMG_20191231_102235.jpg
    IMG_20191231_102235.jpg
    369,4 KB · Wyś: 29

firefl

Active member
Bez reklam
No właśnie - ja nawet nie mam czegoś takiego jak "informacje o przetwarzaniu danych" a wiedziałem , żeby gdzieś tam szukać.

Jedynie przy polityce prywatności jest ekran od TLC i automatyczna aktualizacja, ale z tego co mi się wydaje dotyczy ona nie TV a aplikacji od TLC?

W android 8 w miejscu o którym pisałem jest "zaznacz to pole by na bieżąco aktualizować swój produkt i zapewnić mu najlepsze działanie.
A technicznie oznacza wyłączenie automatycznych aktualizacji.

Możliwe, że wcześniej było to w polityce prywatności.
 

david911

New member
W android 8 w miejscu o którym pisałem jest "zaznacz to pole by na bieżąco aktualizować swój produkt i zapewnić mu najlepsze działanie.
A technicznie oznacza wyłączenie automatycznych aktualizacji.

Możliwe, że wcześniej było to w polityce prywatności.


No nie wiem, na wszelki wypadek odhaczyłem.
 

Attachments

  • IMG_20191231_102654.jpg
    IMG_20191231_102654.jpg
    564 KB · Wyś: 45

tomasz.k

New member
Jest może jakiś widok na nowy soft, czy już na serio uwierzyli swojemu jedynemu nieomylnemu testerowi i dali sobie spokój w TCL z tym modelem?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jest może jakiś widok na nowy soft, czy już na serio uwierzyli swojemu jedynemu nieomylnemu testerowi i dali sobie spokój w TCL z tym modelem?

co jakis czas były informacje o nowych SW.
Ostatnia informacja jakiś miesiąc temu.
Odpowiedź czy jest coś nowego zależy od tego co uważasz za stare...
 

tomasz.k

New member
co jakis czas były informacje o nowych SW.
Ostatnia informacja jakiś miesiąc temu.
Odpowiedź czy jest coś nowego zależy od tego co uważasz za stare...

Nowsze od 546, gdzie netflix nie traci obrazu po kilku godzinach działania tv lub szybkie uruchamianie działa poprawnie cały czas. Nie wspomne o poprawnej współpracy z kinami domowymi, ale na to nie ma co liczyć raczej.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nowsze od 546, gdzie netflix nie traci obrazu po kilku godzinach działania tv lub szybkie uruchamianie działa poprawnie cały czas. Nie wspomne o poprawnej współpracy z kinami domowymi, ale na to nie ma co liczyć raczej.

O nowszej nie słyszałem.
Osobiście obawiam się, że to koniec aktualizacji... Może jeszcze jakaś poprawka się pojawi ale konkretnego rozwoju już nie będzie.
 

dinar

New member
TCL P 60 kupiony w 2017r - ponieważ jestem emerytem to oglądam tylko TV cyfrową Orange i czasami nagram jakiś serial,nic innego nie mam podłączone,ostatnio podczas oglądania filmu na drugim planie,wgłębi obrazu pojawiają się takie plamy,zamazania przeważnie na ciemnych kolorach,wczoraj były te plamy na czarnych włosach.Wczoraj zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło.Czy to już koniec matrycy,czy jest jakiś serwis żeby to naprawić.
 

firefl

Active member
Bez reklam
TCL P 60 kupiony w 2017r - ponieważ jestem emerytem to oglądam tylko TV cyfrową Orange i czasami nagram jakiś serial,nic innego nie mam podłączone,ostatnio podczas oglądania filmu na drugim planie,wgłębi obrazu pojawiają się takie plamy,zamazania przeważnie na ciemnych kolorach,wczoraj były te plamy na czarnych włosach.Wczoraj zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło.Czy to już koniec matrycy,czy jest jakiś serwis żeby to naprawić.

wg opisu nie wygląda na sprawę matrycy tylko błędy kompresji odtwarzanego materiału lub ulepszaczy programowych.
 

WuXeS

New member
Cześć. TCL U55DP660. Jak pozbyć się przyciemniania całego ekranu w sytuacjach gdy większość ekranu jest ciemna i zostaje np. tylko jasny napis na środku? Jest to wybitnie widoczne np. na ekranach ładowania w grach, na ekranach tytułowych, w bardzo ciemnych scenach etc. Żadne z ustawień związanych z jasnością w menu telewizora tego nie dotyczy.
 
Status
Zamknięty.
Do góry