TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
Panowie, wrzuciłem do TV moduł CI+ Cyfrowego Polsatu. Idzie jakoś wybrać w tym TV żeby wyszukał listę kanałów Cyfrowego Polsatu?

Kanały powinien wyszukać jak każde inne i zrobić z nich listę.
Swoją włąsną listę.
Innych list - nikt się nie chwalił choć coś tam było canal plus...
 

biedronka1

New member
No tak, wiem i wyszukałem kanały - tylko ustawianie tej listy własnej za pomocą Tv to będzie... masakra :blagam:



TV LG sam wybrał sobie operatora i ustawił listę. Potem mogłem ją przerzucić w postaci pliku na pendrive i za pomocą wybranego programu szybko i sprawnie edytować na PC, po czym podłączyłem pendrive ponownie do TV i wgrałem wyedytowaną i ułożoną po swojemu listę. Niestety w TCLu nie widzę opcji eksportu listy kanałów do pliku :(



Nie wiem czy w tej sytuacji nie wymienię modułu na dekoder, bo przeraża mnie wizja mozolnego układania swojej listy za pomocą oprogramowania i tego edytora w TV :cool:
 

tysszek

Member
Czy da się naprawić te błędy kolorów? Wyszły one po aktualizacji z 7 na 8.
Szczególnie widać na przechodzeniu kolorów z czarnego na inne jasne kolory. Błędy występuje na każdym źródle nie tylko na Netflix. Obejście na szybko to zwiększenie poziomu czerni na 60, ale wtedy ekran jest zamglony i niezbyt przyjemnie się ogląda
Też mam taki problem. Do tego loteryjnie raz na jakiś czas strasznie żółci obraz. Mam kalibracje wprowadzoną Ale....
Zbieram kasę i kupuje inny telewizor bo tu już ręce opadają.
Najlepszy i najszybszy jak dla mnie to był Soft z którym dostałem telewizor 2 lata temu czy tam kiedy.
Każda późniejsza aktualizacja to śmietnik.

Nie rozumiem też stwierdzenia aby po aktualizacji i czyszczeniu danych odłączyć TV od prądu? Co ma to dać? Mniejszy rachunek o 7gr?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

tomasz.k

New member
Nie rozumiem też stwierdzenia aby po aktualizacji i czyszczeniu danych odłączyć TV od prądu? Co ma to dać? Mniejszy rachunek o 7gr?

Wiesz, kolejny zabobon ludzi nie mających pojecia jak działa elektronika. Paradoksalne jest to, że jakośc softu jest taka zła że nawet warto spróbować tego zaraz przed daniem na msze i i zamówieniem egzorcysty :D
 

sulko

Member
Nie rozumiem też stwierdzenia aby po aktualizacji i czyszczeniu danych odłączyć TV od prądu? Co ma to dać? Mniejszy rachunek o 7gr?
Teoria jest taka że pamieć ram może zachować informacje przez kilkadziesiąt minut po wyłączeniu urządzenia. W praktyce kilka razy pomogło mi to w kłopotach z komputerem(problemy ze startem biosu). W komputerze można wyjąć 1 kość ramu i efekt jest natychmiastowy. W telewizorze trzeba odczekać aż pamięć ram wyczyści się ze starych informacji. W telewizorze mi to jeszcze nigdy w niczym nie pomogło, ale na pewno nie zaszkodzi;-)
 

biedronka1

New member
Zbieram kasę i kupuje inny telewizor bo tu już ręce opadają.


To chyba najlepsza z możliwych decyzji :) Na LG kupionym dwa lata temu wszystko śmiga, listę kanałów można ustawić sobie na komputerze - jak człowiek ;-) Netflixy, HBO GO i inne apki latają, web OS jest bardzo wygodny, obraz bez żadnych niespodzianek w postaci artefaktów na ciemnych scenach itd. itp. Można? Można... a z tym cudakiem TCL ciągle jakieś magie trzeba odprawiać i non stop coś nie działa :blagam: Teraz wrzuciłem w niego moduł Polsatu i muszę iść po dekoder bo mnie cholera nosi - wyszukało ponad 2000 kanałów i teraz to układaj tym jakże intuicyjnym i szybko działającym narzędziem wbudowanym w TV:eek:k:
 
Ostatnia edycja:

tysszek

Member
telewizor TCL polecił mi Kiki .... no i sprzedał. Puki był android 6 jak dobrze pamiętam, nie było zwiech ani żadnych niespodzianek.

Kupiłem dzieciom moim jakiegoś Samsunga za 1900 zł 50 cali. Model z zeszłego roku. Obraz jest ładny i przede wszytsko wszystko chodzi jak w zegarku. A nie jak w moim TCLu że jak mu się zachce to włączy menu ... Albo jak ma ochotę jak chce go wyłączyć to może zareaguje albo o nie ...
Ale .... cena była niska to co by się tu spodziewać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
telewizor TCL polecił mi Kiki .... no i sprzedał. Puki był android 6 jak dobrze pamiętam, nie było zwiech ani żadnych niespodzianek.

Kupiłem dzieciom moim jakiegoś Samsunga za 1900 zł 50 cali. Model z zeszłego roku. Obraz jest ładny i przede wszytsko wszystko chodzi jak w zegarku. A nie jak w moim TCLu że jak mu się zachce to włączy menu ... Albo jak ma ochotę jak chce go wyłączyć to może zareaguje albo o nie ...
Ale .... cena była niska to co by się tu spodziewać.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Z tego co ja pamiętam w tych tv od nowości był android 7.
Zawsze możesz zrobić downgrade. v373 miała opinię bardzo stabilnej, do downgradu trzeba wcześniej czasem wgrać v369 bo jest czasem działa zabezpieczenie przed downgrade. Linki są na forum.
Pełny reset i wyłączenie zgody na aktualizacje automatyczne.
 

tomasz.k

New member
Z tego co ja pamiętam w tych tv od nowości był android 7.
Zawsze możesz zrobić downgrade. v373 miała opinię bardzo stabilnej, do downgradu trzeba wcześniej czasem wgrać v369 bo jest czasem działa zabezpieczenie przed downgrade. Linki są na forum.
Pełny reset i wyłączenie zgody na aktualizacje automatyczne.

Chodził najlepiej, z tych co były, ale dalej nie było ok - każdy z tych softów był na swój sposób skopany :(
 

janusz

New member
Bez reklam
Jakby ktoś był zainteresowany to mam na zbyciu pilot głosowy RC602S do tego TV (oraz innych TCL/Thomson na androidzie 6-8).
 

ligeza

Member
Dokładnie tak, ja na przykład nie używam wifi bo w trybie AC ma zawrotną szybkość 10mbit/s, za to nigdy nie miałem problemu z szybkim uruchamianiem. Może to właśnie zasługa wyłączonego wifi.
 

tomasz.k

New member
Dokładnie tak, ja na przykład nie używam wifi bo w trybie AC ma zawrotną szybkość 10mbit/s, za to nigdy nie miałem problemu z szybkim uruchamianiem. Może to właśnie zasługa wyłączonego wifi.

Właśnie ostatnio po malowaniu wywaliłem kabel i sie okazuje że po 5GHz tnie filmy 1080p. Przestawienie na 2.4 i jest dużo lepiej. Speedtest komórką na tej sieci 5GHz robi 340Mbps...
Trzeba znowu kabel pociągnąć...
 

marjan1993

New member
Czym może być spowodowane niedziałanie funkcji "myszki" w tv TCL 50EP660. Pilot RC602s?? Wyszukiwanie głosowane działa a funkcja Air Mouse nie ??
 
Status
Zamknięty.
Do góry