TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Zenmaster

New member
Hi, sorry for writing in English. I am from Germany.
My 65° p6046 tv has no Backlight anymore after android boot logo. It goes black after android logo. Yesterday it hadn't any problems. I can see the image with flashlight. I tried to reset it (normal reset, hard reset,ram reset service menu) unplugged all cables.... then I tried update to latest software. 10 minutes update process-> Backlight ok. After reboot and android logo--> lights off:( I had this problem 3 weeks ago but it was OK after unplug all connections and restard. I think it's software problem because the lights are working before android logo.. Any idea what can I do after update reset etc? Tv has no warranty (bought 17.06.2016) anymore.. Thanks in advance for help

The tv is dead again... Now the Backlight is completely gone. I can still see the picture with flashlight but not even the tcl logo comes up anymore :( I opened the back and checked the power supply to see if there are any blown up components but nothing. Measured the led outputs. One has 0V and the other one is about 0.40v. I think I will get a new power supply board and try that out. What do you guys think?
 

gattsby

New member
Czy miał ktoś może podobny problem z pilotem? Mianowicie, przestał działać mi przycisk "HOME", który pozwalał na wejście do ~MENU i np włączenie Youtube'a. Fizycznie wszystko wydaje się ok, wciska się normalnie, po prostu tv nie reaguje na ten jeden przycisk. wszystkie pozostałe chodzą. Proszę o pomoc!
 

spiewak69

New member
Kiedys... za starych czasów ... rozbierało się pilot i czyściło ścieżki na płytce jakimś ... alkoholem/perfumem i patyczkami do uszu jak jakiś przycisk przestał działać...
moze sprobuj
 

BARONG

New member
Witam,
Użytkownicy amplitunrów, potrzebuję porady!
W jaki sposób macie podłączone swoje zestawy, przez HDMI czy wyjście optyczne? Który sposób według was jest lepszy (gdzieś czytałem, że przez optyczne są delikatne opóźnienia)? Czy są jakieś problemy przy podłączenie w jednej i drugiej wersji?
Jak się zachowują MX Player czy VLC? Też kiedyś czytałem, że nie przesyłają dźwięku 5.1 tylko stereo, i że dźwięk przestrzenny działa tylko w systemowym odtwarzaczu.
 

kubaman3

New member
Witam,
Z racji tego, że temat manjuz prawie 700 stron to znalezienie konkretnej informacji graniczy z cudem. 1. Powie mi ktoś jak sprawdzić wersję oprogramowania? 2. Jaka obecnie jest najbardziej stabilna wersja obsługująca NTFS? Bo nie ukrywam, że zabawa za każdym razem w TotalCommandera nie jest zbyt przyjemna. 3. Czy możliwy jest ewentualny downgrade? Dzięki i pozdrawiam
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,
Z racji tego, że temat manjuz prawie 700 stron to znalezienie konkretnej informacji graniczy z cudem. 1. Powie mi ktoś jak sprawdzić wersję oprogramowania? 2. Jaka obecnie jest najbardziej stabilna wersja obsługująca NTFS? Bo nie ukrywam, że zabawa za każdym razem w TotalCommandera nie jest zbyt przyjemna. 3. Czy możliwy jest ewentualny downgrade? Dzięki i pozdrawiam
1 w menu
2 544 i/lub 543
3 tak

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

pstep

New member
Panowie, czy mógłbym prosić o ustawienia kalibracji pod V543 dla mojego P60? Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kowaltom99

New member
Witam,
Użytkownicy amplitunrów, potrzebuję porady!
W jaki sposób macie podłączone swoje zestawy, przez HDMI czy wyjście optyczne? Który sposób według was jest lepszy (gdzieś czytałem, że przez optyczne są delikatne opóźnienia)? Czy są jakieś problemy przy podłączenie w jednej i drugiej wersji?
Jak się zachowują MX Player czy VLC? Też kiedyś czytałem, że nie przesyłają dźwięku 5.1 tylko stereo, i że dźwięk przestrzenny działa tylko w systemowym odtwarzaczu.

Ja mam podłączony przez HDMI ARC
1. Systemowy player przesyła DD 5.1 i DTS 5.1, ale nie ma wszystkich kodeków, więc sporo filmów nie da się oglądać
2. Kodi przesyła DD 5.1, nie przesyła DTS 5.1 (zamiast tego jest DD 2.0)
3. VLC nie przesyła dźwięk 5.1 , wszystko (przynajmniej u mnie) jest downgrade do DD 2.0
4. MX player - nie testowałem jeszcze
 

pstep

New member
Panowie, czy mógłbym prosić o ustawienia kalibracji pod V543 dla mojego P60? Z góry dziękuję.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
Panowie,
ponawiam pytanie o kalibrację? Jeśli ktoś posiada to poproszę. Może ktoś ma własną z dobrymi ustawieniami? Na nowym sofcie mam problem z czarnymi przebarwieniami na ciemnych scenach. Myślę, że to kwestia ustawień, ale moje różne próby nie dały zadowalajcego rezultatu. Poproszę o pomoc.

Wysłane z mojego COR-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Tomashj29

New member
Witam

Orientuje się może ktoś jak to jest z Dolby Vision? Czy telewizory z serii TCL C64 mogą dostać aktualizację dodającą funkcję Dolby Vision czy telewizor musi to wspierać sprzętowo?
 
Status
Zamknięty.
Do góry