TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

gattsby

New member
Witam wszystkich,
z góry przepraszam, ale nie mam czasu prześledzić wstecz całego wątku, a ostatnio podczas użytkowania pojawiły się 2 rzeczy, które mnie irytują ( chce zapytać czy można to jakoś zmienić )
1) Czy telewizor jest w stanie czytać pendrivy większe niż 16gb? ( dysk zewnętrzny 1TB czyta) Zauważyłem że przy podłączeniu pendrive większego niż 16gb już go nie widzi. Czym to może być spowodowane? Może być to spowodowane formatowaniem? W sensie, nie czyta NTFS ? Jeśli tak to jak to obejść, bo mając większy pojemnościowo plik, nie skopiuję go na innym formacie niż NTFS (chyba, że czegoś nie wiem)

2) Czy da się jakoś przekopiować ustawienia obrazu HDMI np. na netflixa? Zauważyłem, że po odpaleniu netflixa wszystkie ustawienia się przestawiają i nie mam tych, które używam na hdmi. Nie mogłem znaleźć opcji kopiuj do wszystkich czy coś w ten deseń

Dodatkowo w starym androidzie po przytrzymaniu home buttona jeśli dobrze pamiętam, pokazywało aktywne aplikacje, które można było wyłączyć. Czy w nowszym też jest taka opcja? Jak ją odpalić?

Oraz zauważyłem małe problemy z dźwiękiem, czasami zdarza się, że dźwięk wariuje, czasami wystarczy ustawić na 20-30 i jest w miarę głośno, a czasami muszę ustawić na 70, żeby było normalnie słychać. Dodatkowo przy większych wartościach bodajże powyżej 50 jedno naciśniecie volume up na pilocie powoduje skok o np 4-6 wartości z 50 od razu na 56 itd. Czym to może być spowodowane?

PS niestety nie jestem wstanie w tym momencie podać wersji androida, ale nie robiłem ręcznie żadnej aktualizacji, jakiś czas temu chyba zupdateował się sam ( zmienił się wygląd MENU), wczoraj jak sprawdzałem dostępność aktualizacji sieciowo, to wyskoczyło, że nie jest konieczna

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

firefl

Active member
Bez reklam
(...) W sensie, nie czyta NTFS ? Jeśli tak to jak to obejść, bo mając większy pojemnościowo plik, nie skopiuję go na innym formacie niż NTFS (chyba, że czegoś nie wiem) (...)
Dodatkowo w starym androidzie po przytrzymaniu home buttona jeśli dobrze pamiętam, pokazywało aktywne aplikacje, które można było wyłączyć. Czy w nowszym też jest taka opcja? Jak ją odpalić?(...)

nie czyta NTFS, można próbować z formatami od linux czyli np ext4 dla dużych plików

przycisk home już tak nie działa. Podobno są apki dające tego typu funkcje.
Po co zabijać aplikacje?
 

gattsby

New member
nie czyta NTFS, można próbować z formatami od linux czyli np ext4 dla dużych plików
Fakt, sam po napisaniu posta znalazłem już na forum problem z NTFS.


przycisk home już tak nie działa. Podobno są apki dające tego typu funkcje.
Po co zabijać aplikacje?

Często w poprzednim androidzie przy odpaleniu np YT, później np Netflixa tv zaczynał zamulać, po zabiciu wcześniej otwartych aplikacji, wszystko wracało do normy, dlatego dość często z tego korzystałem - taka jakby optymalizacja na bieżąco. Fakt, że przy nowszym androidzie jest to chyba poprawione, bo nie mam tej funkcji, a tv nie zamula specjalnie. Możliwe, że automatycznie wbudowali "zabijanie" apki po wyjściu z niej - wcześniej jakby nadal pracowała w tle, aczkolwiek to tylko moje domysły :p
 

Luke91PL

New member
Ponawiam pytanie. Czy komuś udało się podłączyć adapter 10/10/1000 mbps do naszego do tv? Jak tak to jakiej firmy/model. Zamierzam takowy dokupić do miboxa s, co by sprawdzić czy na boxie zadziała.
 

pepa333

New member
PL: Pozdrowienia dla przyjaciół, mam dobrą wiadomość ... W Internecie jest nowa wersja oprogramowania (aktualizacji) dla naszego telewizora, a teraz główna: użytkownik zgłasza, że istnieje wsparcie NTFS! Na oficjalnych stronach. Wersja 543 lub gdzieś 544.

EN: Greetings to friends, I have good news ... On the Internet there is a new software version (update) for our TV and now the main one: the user reports that there is NTFS support! On the official website. Version 543 or somewhere 544.
 

destinqo

New member
Kod:
PL: Pozdrowienia dla przyjaciół, mam dobrą wiadomość ... W Internecie jest nowa wersja oprogramowania (aktualizacji) dla naszego telewizora, a teraz główna: użytkownik zgłasza, że istnieje wsparcie NTFS! Na oficjalnych stronach. Wersja 543 lub gdzieś 544.

EN: Greetings to friends, I have good news ... On the Internet there is a new software version (update) for our TV and now the main one: the user reports that there is NTFS support! On the official website. Version 543 or somewhere 544.

Hello. plz post a link?
 

grzegorz1652

New member
Ja zainstalowałem u siebie v544 i działa normalnie wszystko włącznie z szybkim uruchomianiem. Niestety jeszcze nie sprawdzałem czy działa ntfs
 

ronin78

New member
Ja zainstalowałem u siebie v544 i działa normalnie wszystko włącznie z szybkim uruchomianiem. Niestety jeszcze nie sprawdzałem czy działa ntfs


czy wersja v544 bez problemu łączy się z wifi ?
u mnie po aktualizacji do v543 zaczęły się problemy z połączeniem wifi,
na szczęście bez problemu udało się zrobić downgrade do v528 (aktualizacja lokalna) i wszystko wróciło do normy
 

grzegorz1652

New member
czy wersja v544 bez problemu łączy się z wifi ?
u mnie po aktualizacji do v543 zaczęły się problemy z połączeniem wifi,
na szczęście bez problemu udało się zrobić downgrade do v528 (aktualizacja lokalna) i wszystko wróciło do normy
Nie wiem bo nie używam Wi-Fi. Ja uznaje tylko i wyłącznie kabel
 

siegie65

New member
Witam Jestem z niemieckiego tłumaczenia Google, ale nadzieja jest zrozumiała.

Mam 544 w biegu i używam połączenia Wi-Fi jest natychmiast i pozostaje stabilny NTFS powinien iść według niektórych użytkowników, ale nie używam.
 

kowaltom99

New member
Witam Jestem z niemieckiego tłumaczenia Google, ale nadzieja jest zrozumiała.

Mam 544 w biegu i używam połączenia Wi-Fi jest natychmiast i pozostaje stabilny NTFS powinien iść według niektórych użytkowników, ale nie używam.

Wgrałem 544 - potwierdzam - NTFS działa.
Kodi, VLC w końcu widzą dyski USB w NTFS-ie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry