TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
I dont have the software, they spoked to an official from TCL. Read the article for the whole story

I was reading article. In fact in article there is information that few month ago they gave similar rumors but finally they do not publish firmware officially.
Now is second time - I will belive when (if) it become truth. Working link can prove.

So far it is only rumor.

BTW: I'm using oreo on my tv thank to this forum owner. It is from TCL but not via web page nor tv firmware upgrade.
Nevertheless it is not fully official firmware.
 

grzegorz1652

New member
Witam. Od wczoraj mam problem z dźwiękiem przez hdmi arc. Mam podłączone zestaw kina domowego i po uruchomieniu DVD t-link wykrywa urządzenie prawidłowo jednak głos idzie jednocześnie również z tv i robi się echo. Dlaczego dźwięk jest z dwóch urządzeń?
 

DLUGI321

New member
Tak właśnie działa HDMI ARC w TCL właśnie przez niedopracowane oprogramowanie mam podłączone JBL BAR 5.1 i jak TV będzie chciał to puści normalnie dźwięk do JBL a jak mu odbije bardzo często to jest tak jak u ciebie że dźwięk jest w TV i w kinie jednocześnie jest też problem ze po włączeniu nie idzie go podglosnic tylko pierwsze trzeba zciszyc by zaczęła działać regulacja

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja przytrzymalem dłużej przycisk wł/wył na pilocie od TCL-A i dałem uruchom ponownie i teraz jest ok

A ja myślałem, że w obecnym świecie jak jakieś urządzenie elektroniczne nie działa to należy próbować wyłączyć (najlepiej z zasilania) i włączyć ponownie przed chwaleniem się na forum.

Nie śmiałem tego sugerować...
 

SRLSR

Member
(Przepraszam, nie mogłem znaleźć przycisku do edytowania postu...)

Spróbowałem jeszcze HDMI4 - jest to samo.
Podobno można na Roku TCL przestawiać domyślne ustawienia portów, ale moje ustawienia w TV są dość podstawowe. Jest w TCLu jakiś tryb Ekspert?


Bump...?


Nie wiem czy mam założyć osobny temat w tej sprawie?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hej,



1. Czy ktoś może mi powiedzieć o czym rozmawiacie. Ktoś na moje pytanie o dane do kalibracji powiedział, że nic takiego nie istnieje. Co otrzymujemy po dołączeniu do klubu? :)


2. Z innej beczki. Mam PS4 Pro podpięte pod HDMI 1 i mimo iż sygnał jest w 4k TV widzi jedynie 1080p. Co ciekawe w Menu jest 4k, a tylko w grze (God Of War, przy Favour Resolution) 1080p. Mam tym samym wrażenie, że 4k spada do 1080p przy HDR. Czy to jest problem portu HDMI?

Pod HDMI2 Mam wzmacniacz, który nie przepuści mi sygnału 4k... :(

2. Sygnał nie nie jest HDMI skoro tv widzi jako 1080p. Nie mam PS4, ale może to zależeć od gry. Tylko część obsługuje 4k. Prawdopodobnie jak gra nie generuje 4k to na sygnał też podaje 1080.
 

firefl

Active member
Bez reklam
(Przepraszam, nie mogłem znaleźć przycisku do edytowania postu...)

Spróbowałem jeszcze HDMI4 - jest to samo.
Podobno można na Roku TCL przestawiać domyślne ustawienia portów, ale moje ustawienia w TV są dość podstawowe. Jest w TCLu jakiś tryb Ekspert?

P60 w PL to nie Roku, który jest chyba głównie na rynek USA
Czy możesz sam trochę sprawdzić? są chyba tylko 4 porty HDMI - sprawdź wszystkie a nie tylko dwa z nich.
Podobno czasem kabel może utrudniać najwyższe rozdzielczości.
 

tysszek

Member
Tak właśnie działa HDMI ARC w TCL właśnie przez niedopracowane oprogramowanie mam podłączone JBL BAR 5.1 i jak TV będzie chciał to puści normalnie dźwięk do JBL a jak mu odbije bardzo często to jest tak jak u ciebie że dźwięk jest w TV i w kinie jednocześnie jest też problem ze po włączeniu nie idzie go podglosnic tylko pierwsze trzeba zciszyc by zaczęła działać regulacja

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Wystarczy z menu wybrać t link jbl 5.1 I dać włącz. Dźwięk przełęczy się na niego bez echa. U mnie dzieje się tak czasem Ale tylko jak włączę TV

Wkurza mnie za to fakt że mimo że mam ustawione aby nie włączyło urządzenia za każdym razem to odpala zawsze.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
 

DLUGI321

New member
Wystarczy z menu wybrać t link jbl 5.1 I dać włącz. Dźwięk przełęczy się na niego bez echa. U mnie dzieje się tak czasem Ale tylko jak włączę TV

Wkurza mnie za to fakt że mimo że mam ustawione aby nie włączyło urządzenia za każdym razem to odpala zawsze.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Tyle to ja wiem ale to nie powinno się dziać a dzieje się bardzo często. Po świeżej instalacji oprogramowania jest jakiś czas ok i po jakimś czasie zaczyna szwankowac raz działa raz nie no ale w wydaniu TCL to jest chyba normalne i uważają że można tak sobie TV ustawiać cały czas

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 

SRLSR

Member
2. Sygnał nie nie jest HDMI skoro tv widzi jako 1080p. Nie mam PS4, ale może to zależeć od gry. Tylko część obsługuje 4k. Prawdopodobnie jak gra nie generuje 4k to na sygnał też podaje 1080.


Jak oglądam Prime albo Netflix jest w 4k, ale nie wiem czy HDR. Muszę to sprawdzić.



God Of War ma 2 tryby - 30FPS i 4K albo 60FPS i FullHD. Próbowałem na obu. Menu konsoli jest 4k, ale po włączeniu gry spada na 4k.


Wracając do pytania - czy jest jakiś tryb, żeby mieć więcej ustawień w TV. Tak jak w VLC Player jest tryb prosty i zaawansowany...?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak oglądam Prime albo Netflix jest w 4k, ale nie wiem czy HDR. Muszę to sprawdzić.



God Of War ma 2 tryby - 30FPS i 4K albo 60FPS i FullHD. Próbowałem na obu. Menu konsoli jest 4k, ale po włączeniu gry spada na 4k.


Wracając do pytania - czy jest jakiś tryb, żeby mieć więcej ustawień w TV. Tak jak w VLC Player jest tryb prosty i zaawansowany...?

Jak spada w grze z 4k na 4k?
Pewnie pomyłka ale i tak myślę, że to konsola decyduje.

Nie ma trybu zaawansowanego. Są jeszcze menu serwisowe ale to co innego
 

syma753dfx

Member
Jak oglądam Prime albo Netflix jest w 4k, ale nie wiem czy HDR. Muszę to sprawdzić.



God Of War ma 2 tryby - 30FPS i 4K albo 60FPS i FullHD. Próbowałem na obu. Menu konsoli jest 4k, ale po włączeniu gry spada na 4k.


Wracając do pytania - czy jest jakiś tryb, żeby mieć więcej ustawień w TV. Tak jak w VLC Player jest tryb prosty i zaawansowany...?

Why go down 4k ? 4k is the resolution, 2160 . This resolution could be 25,30,50,60 ecc FPS , it dipends on devices but also cables . You have to check about compatibility devices and cables.
 

SRLSR

Member
Jak spada w grze z 4k na 4k?
Pewnie pomyłka ale i tak myślę, że to konsola decyduje.

Nie ma trybu zaawansowanego. Są jeszcze menu serwisowe ale to co innego


Oczywiście chodziło o spadek z 4k na FullHD.

Czy jest w Menu coś a propos tego przęłączania z Auto na HDMI 2.0? U mnie nic takiego nie widzę. W menu Wejścia mogę co najwyżej zmienić jego nazwę...
 

firefl

Active member
Bez reklam
Oczywiście chodziło o spadek z 4k na FullHD.

Czy jest w Menu coś a propos tego przęłączania z Auto na HDMI 2.0? U mnie nic takiego nie widzę. W menu Wejścia mogę co najwyżej zmienić jego nazwę...

Szukaj raczej w konsoli, może grze...
Jak masz jakikolwiek obraz z konsoli w 4k to widać, że tv działa poprawnie i dogaduje się na 4k.
 

wookash0

New member
Oczywiście chodziło o spadek z 4k na FullHD.

Czy jest w Menu coś a propos tego przęłączania z Auto na HDMI 2.0? U mnie nic takiego nie widzę. W menu Wejścia mogę co najwyżej zmienić jego nazwę...

Tez miałem ten problem.

1. Odpal konsole
2. Wejdź w menu -> system -> zaawansowane pierwsza opcja od góry to hdmi 2.0. Ta opcja pojawi się jeśli masz włączona konsole. Przy wyłączonej jej nie ma.

Daj znac, czy pomogło
 
Status
Zamknięty.
Do góry