TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

car310

New member
Witam serdecznie
Mam pytanie odnośnie odnośnie samoistego włączania się TCL P60 43 cale android 7. Dziś kolejny raz odpalił się w nocy, oczywiście za każdym razem wywala się do ustawień fabrycznych. Czy można temu jakoś zaradzić? druga sprawa po dzisiejszym nocnym restarcie kolor biały jest różowy i nie jestem w stanie nic z tym zrobić - jakieś pomysły. Może ma ktoś jakieś ustawienia które by to zniwelowały , a raczej wyeliminowały.
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 

biedronka1

New member
HBO Go - Wersja 5.9.0 na Androidzie 7.
Miałem 8 i znowu wróciłem do 7... Poczekam z kolejnym update Androida aż skończą się zgłaszane przez Was problemy z Netflix'em i HBO Go.
Mi ewentualne samodzielne włączanie się TV nie przeszkadza ponieważ nie mam żadego sygnału antenowego podpiętego do TV.


To zanim napiszecie że działa wam HBO Go, to doprecyzujcie że chodzi o protezę w postaci wgrywanej "na około" wersji aplikacji przeznaczonej na telefon. Potem czytam że komuś działa - i na logikę coś mi nie pasuje, no ale zawsze myśli się: "a może mam pecha". Rady w stylu Paaaanie: Kodi - też mnie nie interesują. Mnie interesuje żeby na TV TCL z systemem android działała oficjalna aplikacja HBO GO na ANDROID TV - Aktualna wersja 19.0.1.157




Zasadniczo to żałuję że nie dołożyłem 1000 zł i nie wziąłem samsunga czy jakiegoś LG. Wszystko by w miarę sprawnie śmigało. W sypialni mam najniższy model LG z web OS 3.5 - fakt czasem chwilę pomyśli ale... HDR jakieś tam ma i działa - w sensie nie robi problemów, netflix - działa, nowa aplikacja hbo go - działa, player - działa, PVR z TV SAT (nagrywanie z epg, pauzowanie kanałów, cofanie) - działa, spotify - działa. Dźwięk przestrzenny 5.1 - niezależnie od źródła - działa. Sortowanie kanałów TV Satelitarnej - działa. TV bez problemu współpracuje z modułem CAM od Polsatu. Wyjąłem TV z pudełka - i po prostu chodzi. Co jakiś czas jakaś aktualizacja automatyczna softu się robi, apki zalogowane śmigają jak trzeba.

Tak więc, żałuję TCLa - marketingowo wygląda pięknie, ale te wszystkie problemy włącznie z artefaktami na czarnych, ciemnych scenach to jest jakaś ogromna porażka. Ciągłe grzebanie, aktualizowanie, coś działa, coś nie... problemy z HDRem na netflix, eh... z resztą sami wiecie jak to jest. Długo usprawiedliwiałem przed sobą ten zakup, mówiłem sobie - takie parametry za taką cenę. Lepiej było dołożyć parę złotych i spokojnie korzystać z uroków oglądania TV.
 

firefl

Active member
Bez reklam
1. Działa na nim hbo go (przez oficjalna apke a nie lewe kombinacje)
2. Działa na nim netflix bez krzaków itp.
3. Działa na nim chromecast
4. Nie włącza tv samoczynnie o 5 rano
5. Dźwięk działa bez problemów
6. Ekran się nie robi różowy

W moim wszystkie wymienione opcje działają.

Jedynie HBO GO działa przez aplikację player, ale w końcu u nich to kupiłem.
To oficjalna aplikacja.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To zanim napiszecie że działa wam HBO Go, to doprecyzujcie że chodzi o protezę w postaci wgrywanej "na około" wersji aplikacji przeznaczonej na telefon. Potem czytam że komuś działa - i na logikę coś mi nie pasuje, no ale zawsze myśli się: "a może mam pecha". Rady w stylu Paaaanie: Kodi - też mnie nie interesują. Mnie interesuje żeby na TV TCL z systemem android działała oficjalna aplikacja HBO GO na ANDROID TV - Aktualna wersja 19.0.1.157

Wg sklepu play dla aplikacji HBO GO na android tv aktualna wersja to 5.9.0
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.androidtv.production
Numer wersji jest na dole strony. To samo pokazuje po instalacji w TV.

Aplikacja na telefon ma numer 5.6.0
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.android

Jak rozumiem maciopa ma poprawnie działającą właściwą wersję HBO GO.

Jaki numerek wersji podałeś?
Jeśli dobrze szukałem to jest wersja na inne rynki niż PL.
 

biedronka1

New member
Wg sklepu play dla aplikacji HBO GO na android tv aktualna wersja to 5.9.0
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.androidtv.production
Numer wersji jest na dole strony. To samo pokazuje po instalacji w TV.

Aplikacja na telefon ma numer 5.6.0
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.hbogo.android

Jak rozumiem maciopa ma poprawnie działającą właściwą wersję HBO GO.

Jaki numerek wersji podałeś?
Jeśli dobrze szukałem to jest wersja na inne rynki niż PL.


Racja 5.9.0 - w takim razie może pokażesz nam Jak to działa na twoim TCLu p60? Filmik jakiś? Zdjęcie? Wyjaśnienie jakieś, dlaczego nie działa wszystkim innym - no bo to będzie z lekka absurdalna sytuacja. Z HBO już się skontaktowałem póki co - cisza.



Nie zmienia to faktu że żałuję zakupu TCLa :-(
 

firefl

Active member
Bez reklam
Racja 5.9.0 - w takim razie może pokażesz nam Jak to działa na twoim TCLu p60? Filmik jakiś? Zdjęcie? Wyjaśnienie jakieś, dlaczego nie działa wszystkim innym - no bo to będzie z lekka absurdalna sytuacja. Z HBO już się skontaktowałem póki co - cisza.



Nie zmienia to faktu że żałuję zakupu TCLa :-(

Napiszę może bardziej jasno:
HBO Go działa u mnie przez aplikację play z pakietem HBO wykupionym przez tą aplikację.
Nie widziałem by ktoś skarżył się na tą aplikację. Nie będę udowadniał. Kto nie chce niech nie wierzy.

HBO Go nie działa u mnie w aplikacji HBO GO.
I nie pisałem jaki tv TCL posiadam.

Żale na temat TCL przeczytałem, nie będę komentował :p
 

biedronka1

New member
Napiszę może bardziej jasno:
HBO Go działa u mnie przez aplikację play z pakietem HBO wykupionym przez tą aplikację.
Nie widziałem by ktoś skarżył się na tą aplikację. Nie będę udowadniał. Kto nie chce niech nie wierzy.

HBO Go nie działa u mnie w aplikacji HBO GO.
I nie pisałem jaki tv TCL posiadam.

Żale na temat TCL przeczytałem, nie będę komentował :p


Chwilę, bo zaczynamy się kręcić w kółko. Ja zdecydowanie pytam - czy jest na forum ktoś kto używa oficjalnej aplikacji HBO GO na andorid TV z wykupioną subskrypcją bezpośrednio w HBO.



Bo wiesz to że ktoś używam KODI, wersji HBO GO na telefon wgrywanej "na około", ogląda ofertę przez aplikację PLAY NOW z kupionym dostępem do kolekcji HBO w sieci PLAY (a ty tak to robisz jak rozumiem), czy też wykupuje sobie dostęp HBO w Player.pl lub IPLA - to wiesz wiadomo że tak mozna. Ja cały czas piszę o tym czy komuś działa HBO GO na ich dedykowanej aplikacji. Jasne, jak się uprzeć można dostać się do ich kolekcji poprzez zakup usług u innych dostawców treści. Jednakże kupując przez np. player.pl - muszę dokupować kanały TVN - co razem daje 40zł (kanały TVNu mnie nie interesują), IPLA oferuje treści HBO drożej niż samo HBO, żeby korzystać z telewizji PLAY NOW trzeba mieć u nich telefon.



Dążę do tego, że na TCLu oczywiście jest jakiś błąd - bo jak by mogło być inaczej :cool: - podczas gdy inne rozwiązania oparte na androidTV nie mają z tą oficjalną, niedawno wydaną specjalnie na androidTV aplikacją, problemu. Nie wspominając o kłopotach jakie sprawia ten TV wskazanych we wcześniejszych postach.



Więc czy jest na forum ktoś, komu działa HBO GO na oficjalnej aplikacji HBO przeznaczonej na androidTV?



Dlatego też nie rozumiem, dlaczego kiedy pada pytanie czy działa komuś HBO GO - pojawiają się odpowiedzi że TAK... po czym dowiadujemy się że jednak NIE, bo Ty piszesz o usługach PLAY w ich ofercie i aplikacji PLAY NOW, ktoś inny męczy KODI, a jeszcze ktoś pisze że ma apkę na telefon z przekręconym menu - ale w sumie to nic złego bo filmy odtwarzają się już poprawnie :lol:
 
Ostatnia edycja:

absolut1970

New member
Mam też już dość walki z TCL. Wczoraj cały dzień instalacji , kombinacji. Wszystko na nic. Narzekać będziemy po to jest forum i szukamy tu rozwiązania. Niestety Marek i Kiki milczą , a rozwiązań nie ma , błędy są . Także tak. Trzeba był faktycznie dołożyć i kupić inną znaną markę tam HBO Go działa bez problemu.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Chwilę, bo zaczynamy się kręcić w kółko. Ja zdecydowanie pytam - czy jest na forum ktoś kto używa oficjalnej aplikacji HBO GO na andorid TV z wykupioną subskrypcją bezpośrednio w HBO.



Bo wiesz to że ktoś używam KODI, wersji HBO GO na telefon wgrywanej "na około", ogląda ofertę przez aplikację PLAY NOW z kupionym dostępem do kolekcji HBO w sieci PLAY (a ty tak to robisz jak rozumiem), czy też wykupuje sobie dostęp HBO w Player.pl lub IPLA - to wiesz wiadomo że tak mozna. Ja cały czas piszę o tym czy komuś działa HBO GO na ich dedykowanej aplikacji. Jasne, jak się uprzeć można dostać się do ich kolekcji poprzez zakup usług u innych dostawców treści. Jednakże kupując przez np. player.pl - muszę dokupować kanały TVN - co razem daje 40zł (kanały TVNu mnie nie interesują), IPLA oferuje treści HBO drożej niż samo HBO, żeby korzystać z telewizji PLAY NOW trzeba mieć u nich telefon.



Dążę do tego, że na TCLu oczywiście jest jakiś błąd - bo jak by mogło być inaczej :cool: - podczas gdy inne rozwiązania oparte na androidTV nie mają z tą oficjalną, niedawno wydaną specjalnie na androidTV aplikacją, problemu. Nie wspominając o kłopotach jakie sprawia ten TV wskazanych we wcześniejszych postach.



Więc czy jest na forum ktoś, komu działa HBO GO na oficjalnej aplikacji HBO przeznaczonej na androidTV?



Dlatego też nie rozumiem, dlaczego kiedy pada pytanie czy działa komuś HBO GO - pojawiają się odpowiedzi że TAK... po czym dowiadujemy się że jednak NIE, bo Ty piszesz o usługach PLAY w ich ofercie i aplikacji PLAY NOW, ktoś inny męczy KODI, a jeszcze ktoś pisze że ma apkę na telefon z przekręconym menu - ale w sumie to nic złego bo filmy odtwarzają się już poprawnie :lol:

maciopa napisał, że u niego działa HBO Go we właściwej wersji na android TV.. Napisałem to na Twoje pytanie raz, mogę napisać drugi.
No i jeszcze działa u Kiki :p

Nie wiem jak na innych android tv działa bo nie miałem jak sprawdzić. Na Samsung z 2017 HBO Go działa kiepsko, choć lepiej niż na telewizorach TCL. Film zwykle trzeba uruchomić kilka razy by ruszył.
I nie jest to związane z moją siecią bo sprawdzałem będąc w gościach.

Nie pisałem i nie korzystałem z aplikacji firmy play tylko z aplikacji player.

Za działanie aplikacji odpowiada przede wszystkim developer aplikacji.
Nie potrafię zgadnąć kto skopał HBO czy TCL.

Ty twierdzisz, że jeśli HBO Go działa na innych android TV to powinien na TCL...
Ja twierdzę, że skoro inne platformy streamingowe działają na TCL to HBO Go też powinno działać.
Szczególnie, że sam streaming HBO Go może działać poprawnie na tym tv przez inne aplikacje.

A jeszcze w ramach skarg z innych tv: w większości tv system zamiera z aktualizacjami po końcu roku modelowego. I błędy w aplikacjach też są. Po zakończeniu roku modelowego wszelkie wsparcie wygasa.

Edycja: odpowiedzi padają o różnych metod odtwarzania by udzielić wskazówek jak sobie jednak poradzić.
 
Ostatnia edycja:

ebola1972

Member
na samsungu 55mu7002 HBO działa od ponad roku z oryginalnej aplikacji od kiedy zakupiłem tv. i nie prawda, że trzeba kilka razy uruchamiać. raz wystarczy. czy to od początku filmu czy to ze wznowienia. kto Tobie takich głupot naopowiadał.
 

firefl

Active member
Bez reklam
na samsungu 55mu7002 HBO działa od ponad roku z oryginalnej aplikacji od kiedy zakupiłem tv. i nie prawda, że trzeba kilka razy uruchamiać. raz wystarczy. czy to od początku filmu czy to ze wznowienia. kto Tobie takich głupot naopowiadał.

Sam to obserwowałem na samsung KU 6500 albo jakoś podobnie
 

maciopa

Member
To zanim napiszecie że działa wam HBO Go, to doprecyzujcie że chodzi o protezę w postaci wgrywanej "na około" wersji aplikacji przeznaczonej na telefon. Potem czytam że komuś działa - i na logikę coś mi nie pasuje, no ale zawsze myśli się: "a może mam pecha". Rady w stylu Paaaanie: Kodi - też mnie nie interesują. Mnie interesuje żeby na TV TCL z systemem android działała oficjalna aplikacja HBO GO na ANDROID TV - Aktualna wersja 19.0.1.157




Zasadniczo to żałuję że nie dołożyłem 1000 zł i nie wziąłem samsunga czy jakiegoś LG. Wszystko by w miarę sprawnie śmigało. W sypialni mam najniższy model LG z web OS 3.5 - fakt czasem chwilę pomyśli ale... HDR jakieś tam ma i działa - w sensie nie robi problemów, netflix - działa, nowa aplikacja hbo go - działa, player - działa, PVR z TV SAT (nagrywanie z epg, pauzowanie kanałów, cofanie) - działa, spotify - działa. Dźwięk przestrzenny 5.1 - niezależnie od źródła - działa. Sortowanie kanałów TV Satelitarnej - działa. TV bez problemu współpracuje z modułem CAM od Polsatu. Wyjąłem TV z pudełka - i po prostu chodzi. Co jakiś czas jakaś aktualizacja automatyczna softu się robi, apki zalogowane śmigają jak trzeba.

Tak więc, żałuję TCLa - marketingowo wygląda pięknie, ale te wszystkie problemy włącznie z artefaktami na czarnych, ciemnych scenach to jest jakaś ogromna porażka. Ciągłe grzebanie, aktualizowanie, coś działa, coś nie... problemy z HDRem na netflix, eh... z resztą sami wiecie jak to jest. Długo usprawiedliwiałem przed sobą ten zakup, mówiłem sobie - takie parametry za taką cenę. Lepiej było dołożyć parę złotych i spokojnie korzystać z uroków oglądania TV.


To chyba nie o mnie? U mnie HBO Go działa w wersji aplikacji ze sklepu PlayStore - numer wersji spisałem bezpośrednio z aplikacji. NIe mam zainstalowanego żadnego Kodi. Nie mam też opisywanych tu problemów z chromecast, zacinaniem się filmów czy dźwięku w Netflixie.
Generalnie poza brakiem opcji DolbySurround w ustawieniach zaawansowanych dźwięku nie mam na co narzekać.
Edit: O wiem - czasami w obrazie zawierającym (lub mającym zawierać) różne odcienie czerni/szarości pojawia się czarno/szaro/czarna pixeloza. No i rozmiar TV mógłby być większy.
 
Ostatnia edycja:

tomasz.k

New member
To chyba nie o mnie? U mnie HBO Go działa w wersji aplikacji ze sklepu PlayStore - numer wersji spisałem bezpośrednio z aplikacji. NIe mam zainstalowanego żadnego Kodi. Nie mam też opisywanych tu problemów z chromecast, zacinaniem się filmów czy dźwięku w Netflixie.
Generalnie poza brakiem opcji DolbySurround w ustawieniach zaawansowanych dźwięku nie mam na co narzekać.
Edit: O wiem - czasami w obrazie zawierającym (lub mającym zawierać) różne odcienie czerni/szarości pojawia się czarno/szaro/czarna pixeloza. No i rozmiar TV mógłby być większy.

No to tylko gratulowac szczescia - probuj puscic totka bo moze jakaś bańka jeszcze wpadnie z takim fuksem :)
 

siegie65

New member
Ponieważ niektórzy żałują zakupu TCL, nazwałbym je ceną, więc mogę kupić ich telewizję TCL jako darowiznę na zakup Samsunga lub LG. Jestem bardzo zadowolony z systemu Android 8 (509), ale nie używam HBO GO. Przepraszamy, jeśli tłumaczenie nie jest dobre. Tłumaczenie z Niemiec zostało przetłumaczone na Google.
 

Fabus

New member
Ale gownoburza znowu sie rozpętała wokół HBO go :)

Co do obsługi tego na androidzie to nie jest tylko wina tcl a danej aplikacji HBO go. Zobaczcie komentarze w sklepie Play. U mnie na telefonie też nie działa...

Co do HBO przez kodu to chodzi super i od razu w najwyższej jakosci. Jeśli ktoś boi się umieszczać swoich danych w takiej aplikacji to ma do tego prawo. Ja się nie boje bo kupiłem dostęp za całe 8 PLN i login jest jakiś randomowy :D zresztą ryzyko utraty środków jest żadne, HBO raczej nie zablokuje. A jak zauważy osoba że ktoś korzystał z jego konta to zawsze można odinstalować kodiego i zmienić haslo na HBO.
Problem też może być jak używa się takiego samego loginu i hasła w HBO i np. banku lub mailu. Wtedy wyciek danych z HBO i pozamiatane :)

Dziwne że nikt nie boi się wrzucać tylu pierdol na fejsbuka :)
 

absolut1970

New member
TV fiksuje. Najpierw biały był różowy , włącza się samoczynnie , teraz doszedł problem z dźwiękiem dubluje go z soundbara i tv nie mówiąc o HBO .Nic nie pomaga ani najnowszy soft ani powrót do wcześniejszych wersji. Robiłem wszystko tak jak tutaj niektórzy próbują pomóc i chwała im za to. A nie gadanie dla gadania ,że z moim nie ma problemu bo problem jest świadczą o tym wpisy wielu osób. To tak jak napisać ,że u moich kolegów z TV Samsung czy LG , które maja kilka lat wszystko działa bez problemu.
 

xgrey

New member
Chwilę, bo zaczynamy się kręcić w kółko. Ja zdecydowanie pytam - czy jest na forum ktoś kto używa oficjalnej aplikacji HBO GO na andorid TV z wykupioną subskrypcją bezpośrednio w HBO.

Więc czy jest na forum ktoś, komu działa HBO GO na oficjalnej aplikacji HBO przeznaczonej na androidTV?

Chłopie, czy Ty masz jakieś problemy ze wzrokiem ?
Potwierdzają niektóre osoby że im działa, a Ty w kółko będziesz zadawał to pytanie czy komuś działa ?
Działa na oficjalnej aplikacji z Google Play z oficjalną subskrypcją HBO, bez żadnych kombinacji, hacków czy innych pierdół.
To, że nie działa u wszystkich nie oznacza, że musisz robić wariatów z tych którym działa, po prostu przyjmij to do wiadomości i skończ te swoje wywody bo zaczynasz łagodnie mówiąc być nudny.
Sam obejrzałem już kilka filmów i seriali, a w tym momencie mój młody ogląda kolejny raz Auta.
Po prostu z jakiegoś powodu jednym działa, a innym nie i tyle.

TV nie jest idealny, ma swoje wady i ograniczenia, ale jest to sprzęt raczej budżetowy więc i nie ma co specjalnie narzekać. Wcześniej miałem Philips`a z Android TV to soft był bardziej dopracowany, ale jednocześnie sporo droższy - coś za coś. Plusem jest to, że często pojawiają się nowe wersje softu, szkoda że nie oficjalnym kanałem, ale taki już urok tej marki...
Nie mam problemów z obrazem, TV nie włącza się sam, HBO i wszystkie inne apki na Android TV które odpalałem działają i trudno mi jakoś zdecydowanie na coś narzekać. Fakt obraz to nie ta klasa co w droższych modelach. ale cena robi tu swoje i na cuda nie ma co liczyć.
Zawsze warto dołożyć i kupić lepszy, ale nie zawsze każdy chce wydawać więcej, ja uważam, że jest tu dobry stosunek ceny do tego co dostajemy, a z kolejnymi aktualizacjami może być tylko lepiej.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry