TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

firefl

Active member
Bez reklam
No u mnie niestety wogole chromecast przestał działać a o HBO to już nawet nie wspomnę. Czy jak chciałbym zrobić teraz downgrade do softu 475 albo niżej to nie będzie żadnych konfliktów z softu 509?

po każdym up/downgrade najlepiej zrobić reset (tu reset shop i chyba jeszcze czyszczenie NVRAM w service menu)

Konflikty to i tak losowa sprawa co widać, że u jednego działa u innego nie działa.
 

Woyu

New member
To w takim razie jeszcze jedno 'głupie' pytanie jak się dostać do Service menu i zrobić ten reset NVRAM? Bo reset shop to rozumiem że przywracanie ustawień fabrycznych? Może to by wystarczyło żeby chromecast zaczął działać
 

firefl

Active member
Bez reklam
To w takim razie jeszcze jedno 'głupie' pytanie jak się dostać do Service menu i zrobić ten reset NVRAM? Bo reset shop to rozumiem że przywracanie ustawień fabrycznych? Może to by wystarczyło żeby chromecast zaczął działać

Na górnej belce jest przycisk Szukaj, było wielokrotnie na forum

Powodzenia!
 

xyz88

New member
a ja mam problem z powrotem powrócić do poprzedniej wersji po instalacji 8 a chciałbym 7 mieć a jak juz przypuśćmy się udało to się cały czas robiła pętla przy napisie android i jestem teraz skazany na wersje v509
 

giannicoter

New member
a ja mam problem z powrotem powrócić do poprzedniej wersji po instalacji 8 a chciałbym 7 mieć a jak juz przypuśćmy się udało to się cały czas robiła pętla przy napisie android i jestem teraz skazany na wersje v509
musisz użyć V369 do obniżenia wersji

Inviato dal mio MIX 2 utilizzando Tapatalk
 

tomasz.k

New member

Tak, zainstalowac cos skads i podac tam dane swojego konta. Moze jeszcze zdjecie dwoch stron karty kredytowej i dowodu potrzeba zeby ten tv dzialal tak jak powinien?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Tak, zainstalowac cos skads i podac tam dane swojego konta. Moze jeszcze zdjecie dwoch stron karty kredytowej i dowodu potrzeba zeby ten tv dzialal tak jak powinien?

Nie no oczywiście masz rację. Nie chcesz to nie korzystaj.

Tylko nie rozumiem narzekania. Ktoś uprzejmie podał rozwiązanie to trzeba narzekać.
To nie wtyczka potrzebuje danych dla autora tylko serwis HBO wymaga danych logowania by udostępnić filmy.
Jak chcesz bez logowania to szukaj rozwiązań na innych forach.
 

tomasz.k

New member
Nie no oczywiście masz rację. Nie chcesz to nie korzystaj.

Tylko nie rozumiem narzekania. Ktoś uprzejmie podał rozwiązanie to trzeba narzekać.
To nie wtyczka potrzebuje danych dla autora tylko serwis HBO wymaga danych logowania by udostępnić filmy.
Jak chcesz bez logowania to szukaj rozwiązań na innych forach.

To poczytaj co to sa wtyczki kodi i kto nad tym jakos panuje - albo raczej nie panuje.

Od takich kombinacji to juz niedaleko do postawienia sobie htpc, a prosciej podlaczyc miboxa na ktorym to dziala...
 

firefl

Active member
Bez reklam
To poczytaj co to sa wtyczki kodi i kto nad tym jakos panuje - albo raczej nie panuje.

Od takich kombinacji to juz niedaleko do postawienia sobie htpc, a prosciej podlaczyc miboxa na ktorym to dziala...

Skoro wiesz to napisz kto panuje?
Chętnie poczytam jak napiszesz. Niestety sam nie znalazłem a szukałem.

Android w odpowiednim ustawieniu zastępuje htpc?
Mibox to dodatkowy wydatek. I ostatecznie niemal ten sam android.
 

tomasz.k

New member
Skoro wiesz to napisz kto panuje?
Chętnie poczytam jak napiszesz. Niestety sam nie znalazłem a szukałem.

Android w odpowiednim ustawieniu zastępuje htpc?
Mibox to dodatkowy wydatek. I ostatecznie niemal ten sam android.

No właśnie nikt nie panuje - zaczynasz od instalacji oprogramowania z poza oficjalnego sklepu, pozniej jeszcze mniej zaufanej wtyczce podajesz dane logowania do hbo lub innego operatora (hbo przez Polsat zdaje sie wymaga loginu to panelu abonenta CP).

Wiem, ze mibox kosztuje ale oprócz wady w postaci bycia zewnętrznym urządzeniem to:

1. Działa na nim hbo go (przez oficjalna apke a nie lewe kombinacje)
2. Działa na nim netflix bez krzaków itp.
3. Działa na nim chromecast
4. Nie włącza tv samoczynnie o 5 rano
5. Dźwięk działa bez problemów
6. Ekran się nie robi różowy

Więc chętnie dam 200zł komuś kto mi zrobi teraz aby tak samo działał tv TCL, bo podobno tak miał sie zachowywać od początku.

Co do softu 509 to zauważyłem, że wspomniane przeze mnie zacinanie dźwięku na netflix nie dotyczy samego netflixa ale każdego źródła z dźwiękiem przestrzennym - nie wiem który system robi problemy, ale wczoraj oglądając strażników galaktyki na hbo audio było opóźnione i występowały krótkie pauzy. Tego wcześniej nie było. Uśpienie i obudzenie tv ratuje sytuację na chwilę ale pewno trzeba zrestartować tv aby znowu pół dnia działał w miarę ok :)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry