TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

xgrey

New member
Witam,można prosić o link do najnowszej wersji oprogramowania dla tcl u49p6046.
Chciałbym również zapytać w jaki sposób można nabyć kalibrację dla najnowszej wersji?

Jeżeli chodzi o soft to był już link wcześniej podawany static.tcl.com***/data/download/v8-t658t01-lf1v495.rar
Bez problemu zainstalowałem na thomsonie i działa spoko, faktycznie są poprawione błędy jak chociażby problem z HDR gdzie trzeba było na chwile przestawić na inny profil obrazu, żeby obraz był ok.
 

maciopa

Member
Hej!

To ja tylko się przypomnę w zakresie poprawionej przez Kiki'ego i jego zespół wersji Androida oraz kalibracji pod Androida 8.

Pytanie z innej beczki : w jaki sposób łączycie TV z soundbarem? Tylko Bluetooth? HDMI ARC? Wyjście słuchawkowe jakoś mi nie bardzo pasuje w 2018 roku... Niektóre soundbary mają wejście coaxialne - nasz TV też - ale czy można zmusić TV aby potraktował wejście jako wyjście sygnału? (w PC jest to możliwe). No i szkoda, że nie ma wyjścia optycznego na dźwięk...
Muszę kupić jakiś system dźwiękowy ponieważ na Netflixie filmy trzeba oglądać przy ustawieniu głośności na 50-55 a i tak dźwięk jest "taki sobie" (TV stoi na szafce). Wyjdzie śmiesznie, ponieważ soundbar będzie najprawdopodobniej droższy niż TV ...
 

Tomashj29

New member
Witam

Czy powyższa wersja oprogramowania (v8-t658t01-lf1v495) od naszych "wschodnich" kolegów będzie działać na Thomson 43UC6406? Jeżeli tak to poproszę o kalibrację dla tego modelu i softu.

Pozdrawiam
 

klossowski

New member
Pytanie z innej beczki : w jaki sposób łączycie TV z soundbarem? Tylko Bluetooth? HDMI ARC? Wyjście słuchawkowe jakoś mi nie bardzo pasuje w 2018 roku...
Ja mam podłączony przez HDMI ARC, działa dobrze z pilotem od tv (soundbar Panasonic).
Niektóre soundbary mają wejście coaxialne - nasz TV też - ale czy można zmusić TV aby potraktował wejście jako wyjście sygnału? (w PC jest to możliwe).
Nie, nasz tv nie ma wejścia coaxialnego tylko wyjście i właśnie nim również możesz podłączyć starszy sprzęt.
No i szkoda, że nie ma wyjścia optycznego na dźwięk...
Jak potrzebujesz takie wyjście to sobie kup przejściówkę Coaxial-Optical za ... 40 pln :bober:
Wyjdzie śmiesznie, ponieważ soundbar będzie najprawdopodobniej droższy niż TV ...
To już zależy jakiej jakości oczekujesz, można kupić znakomity soundbar Maxella za ... 100 euro, albo jakąś Yamahę za 200, może Monitor Audio to to nie jest, ale pewnie gra lepiej niż większość marketowego dziadostwa....
 

wookash0

New member
witam wszystkich. od kilku dni testuje 8.0 v495 i musze przyznac, ze poki co jest to najlepsza wersja - dziala szybkie wylaczanie, wifi (choc z problemami na poczatku, teraz jest super), chodzi stabilnie, na te chwile nie ma na co narzekac. TV powinien od nowosci tak smigac. polecam
 

klossowski

New member
witam wszystkich. od kilku dni testuje 8.0 v495 i musze przyznac, ze poki co jest to najlepsza wersja - dziala szybkie wylaczanie, wifi (choc z problemami na poczatku, teraz jest super), chodzi stabilnie, na te chwile nie ma na co narzekac. TV powinien od nowosci tak smigac. polecam
A automatyczna zmiana formatu obrazu działa? (Tzn. jak nadają stare nagrania w 4:3 to nie rozciąga na cały ekran?)
A pendrivy są widoczne z poziomu jakiegokolwiek odtwarzacza poza systemowym?
A HDR np. z SES UHD Demo z Astry już działa czy nadal kolory gorsze jak na ruskim rubinie?
 

maciopa

Member
Ja mam podłączony przez HDMI ARC, działa dobrze z pilotem od tv (soundbar Panasonic).

Nie, nasz tv nie ma wejścia coaxialnego tylko wyjście i właśnie nim również możesz podłączyć starszy sprzęt.

Jak potrzebujesz takie wyjście to sobie kup przejściówkę Coaxial-Optical za ... 40 pln :bober:

To już zależy jakiej jakości oczekujesz, można kupić znakomity soundbar Maxella za ... 100 euro, albo jakąś Yamahę za 200, może Monitor Audio to to nie jest, ale pewnie gra lepiej niż większość marketowego dziadostwa....


Hej!
Dzięki za szczegółową odpowiedź. Przyjrzałem się jeszcze raz napisom przy gniazdach wbudowanych w TV i ... coś mi się musiało przewidzieć poprzednim razem :) czas na optometrystę i przestać się oszukiwać... Oczywiście szukam czegoś co pozwoli mi na wykorzystanie HDMI-ARC.
 

wookash0

New member
A automatyczna zmiana formatu obrazu działa? (Tzn. jak nadają stare nagrania w 4:3 to nie rozciąga na cały ekran?)
A pendrivy są widoczne z poziomu jakiegokolwiek odtwarzacza poza systemowym?
A HDR np. z SES UHD Demo z Astry już działa czy nadal kolory gorsze jak na ruskim rubinie?

1. Nie mam z tym problemu - sprawdzałem na nagraniach lekcji angielskiego dla dzieci, nic mi się nie rozciąga, wcześniej tez nie miałem problemów
2. Nie miałem wcześniej z tym problemu, teraz nie sprawdzałem, bo korzystam z adb i jeśli coś muszę zgrać, robię to po wifi
3. Nie sprawdzałem tego demo, ale kolory są ok w hdr, wcześniej rzeczywiście trzeba było przełączać pomiędzy profilami, żeby zaskoczyły, teraz nie trzeba

Moim zdaniem najlepszy soft jak pisałem, instalowałem prawie wszystkie poprzednie
 

klossowski

New member
1. Nie mam z tym problemu - sprawdzałem na nagraniach lekcji angielskiego dla dzieci, nic mi się nie rozciąga, wcześniej tez nie miałem problemów
2. Nie miałem wcześniej z tym problemu, teraz nie sprawdzałem, bo korzystam z adb i jeśli coś muszę zgrać, robię to po wifi
3. Nie sprawdzałem tego demo, ale kolory są ok w hdr, wcześniej rzeczywiście trzeba było przełączać pomiędzy profilami, żeby zaskoczyły, teraz nie trzeba

Moim zdaniem najlepszy soft jak pisałem, instalowałem prawie wszystkie poprzednie
ad. 1. Nagrania idą przez Media Center albo inny program, a ja pytałem o tv.....
ad. 2. Wcześniej nie było z tym żadnego problemu, na And 8 się pojawił i żadne peny ani dyski nie są widoczne przez USB....
ad. 3. To sprawdź na tym:
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=7s
Na v.475 kolory są tragiczne....
 

wookash0

New member
ad. 1. Nagrania idą przez Media Center albo inny program, a ja pytałem o tv.....
ad. 2. Wcześniej nie było z tym żadnego problemu, na And 8 się pojawił i żadne peny ani dyski nie są widoczne przez USB....
ad. 3. To sprawdź na tym:
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ&t=7s
Na v.475 kolory są tragiczne....

1. no to nie wiem
2. mam podpiety dysk ssd pod usb 3.0 - nie mam problemow
3. sprawdze pozniej
 
Status
Zamknięty.
Do góry