TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

klossowski

New member
https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ odpal to wideo w 4k i powiedz czy jest naprawdę w porządku, już po 7 sekundach powinieneś zauważyć, że coś jest nie tak - chyba, że faktycznie ze sklepowych egzemplarzem było coś nie tak
Ja mogę Ci powiedzieć, bo to video znam prawie na pamięć:). Po pierwsze to video ma bardzo niski bitrate, ale jakość jest niezła:) na moim tv nie ma na nim ABSOLUTNIE ŻADNYCH zacięć, działa idealnie płynnie na jakimś gównianym penie Kingstona niby 3.0, ale transfer jest bardziej zbliżony do 2.0. Ja co prawda mam Thomsona, ale to raczej bez różnicy. Co więcej, na moim tv działają płynnie filmy 4k 50 fps, które tną się niemiłosiernie na moim kompie z 4 rdzeniowym procem 2,6 Ghz, Radeonem HD6530D i 16G ramu.

--------------
update
Powyższe pisałem o 4k bez HDR, teraz sprawdziłem z HDR i niestety u mnie kolory są absolutnie nie do zaakceptowania, kompletnie wyblakłe. Poza tym, film odtwarza się bez żadnych zacięć, ale to raczej nic dziwnego, bo nawet z HDR bitrate jest bardzo niski.
 
Ostatnia edycja:

damian00716

New member
Ja mogę Ci powiedzieć, bo to video znam prawie na pamięć:). Po pierwsze to video ma bardzo niski bitrate, ale jakość jest niezła:) na moim tv nie ma na nim ABSOLUTNIE ŻADNYCH zacięć, działa idealnie płynnie na jakimś gównianym penie Kingstona niby 3.0, ale transfer jest bardziej zbliżony do 2.0. Ja co prawda mam Thomsona, ale to raczej bez różnicy. Co więcej, na moim tv działają płynnie filmy 4k 50 fps, które tną się niemiłosiernie na moim kompie z 4 rdzeniowym procem 2,6 Ghz, Radeonem HD6530D i 16G ramu.

--------------
update
Powyższe pisałem o 4k bez HDR, teraz sprawdziłem z HDR i niestety u mnie kolory są absolutnie nie do zaakceptowania, kompletnie wyblakłe. Poza tym, film odtwarza się bez żadnych zacięć, ale to raczej nic dziwnego, bo nawet z HDR bitrate jest bardzo niski.

W porządku, to wytłumacz mi dlaczego na samsungu NU7172 to wideo działa bez zająknięcia? Poza tym w porównaniu z nim to wszystko poza androidem w tcl wypada słabo :/
 

klossowski

New member
W porządku, to wytłumacz mi dlaczego na samsungu NU7172 to wideo działa bez zająknięcia? Poza tym w porównaniu z nim to wszystko poza androidem w tcl wypada słabo :/
Być może dlatego, że Samsung nie ma problemów z HDR.
To kup Samsunga.... ja kupiłem Thomsona, bo potrzebowałem Tv z Androidem, kupiłem z wyprzedaży za trochę ponad 1 tys. czyli niewiele więcej niż porządne spodnie i nawet jestem zadowolony:)
Mam też w drugim pokoju Samsunga, nawet nie pamiętam jaki model, ale jakiś zwykły smart i mam ciągle problemy, żeby połączyć się w z Youtubem, czasami mogę próbować 20 razy i nic, a kąty widzenia są po prostu tragiczne.....
 

djmarco83

Member
Powyższe pisałem o 4k bez HDR, teraz sprawdziłem z HDR i niestety u mnie kolory są absolutnie nie do zaakceptowania, kompletnie wyblakłe. Poza tym, film odtwarza się bez żadnych zacięć, ale to raczej nic dziwnego, bo nawet z HDR bitrate jest bardzo niski.

Tak, HDR to porażka tutaj. Wczoraj włączyłem netflixa i akurat to co chciałem oglądać było właśnie w HDR. Nie dało się oglądać

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

damian00716

New member
Być może dlatego, że Samsung nie ma problemów z HDR.
To kup Samsunga.... ja kupiłem Thomsona, bo potrzebowałem Tv z Androidem, kupiłem z wyprzedaży za trochę ponad 1 tys. czyli niewiele więcej niż porządne spodnie i nawet jestem zadowolony:)
Mam też w drugim pokoju Samsunga, nawet nie pamiętam jaki model, ale jakiś zwykły smart i mam ciągle problemy, żeby połączyć się w z Youtubem, czasami mogę próbować 20 razy i nic, a kąty widzenia są po prostu tragiczne.....

jaki masz dokładnie model?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Teraz jest Thomson UD64 i jest świetnie oprogramowany :
- Android 8,0
- Google Assistant
- obsługa głosem
- nowe KOdi
- MxPlayer
- Terrarium
- Vavoo
 

bumar

New member
Faktycznie, widać jak się przycina.

TCL ma problemy z odtwarzaniem filmów na YT, 4k 60fps, inne kombinacje działają płynnie. Temat przeze mnie wałkowany kilka tygodni. Generalnie płynnie działa tylko na androidzie 6, na 7 u mnie jest tragedia a na 8 jest gdzieś pomiędzy. Problem jest w tym, że jeżeli nie masz porównania jak powinno być to będzie ci się wydawało że jest w porządku. Proponuję odtworzyć równolegle to wideo na Xiaomi MiBox albo Nvidia Shield albo na telewizorze Samsung MU/NU to wtedy zmienicie zdanie. Byłem nawet w markecie i porównywałem ten film na kilku tv i dopóki nie pokazałem sprzedawcy porównania np. na Philipsie pus6412 lub Samsung MU7000 to patrzył na mnie jak na idiotę.
 
Tak, HDR to porażka tutaj. Wczoraj włączyłem netflixa i akurat to co chciałem oglądać było właśnie w HDR. Nie dało się oglądać

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
Hdr jak się włączy to trzeba przełączyć presety z film na standard i wrócić na film i zmienia się paleta kolorów. I jakoś to wygląda w miarę. Ja tak robię. To samo jak grałem z pc i gry z hdr. W trybie gry hdr naprawdę fajnie wygląda. Android 8. Szkoda że Andek 8 trochę nie dopracowany ale ma potencjał.
 

xgrey

New member
Ma ktoś może jakieś dobre ustawienia HDR ? kupiłem Thomsona 65UC6406 i jak generalnie obraz jest ok to już w HDR to jakaś porażka, wyblakły, jaskrawy praktycznie nie do użytku. Pobawiłem się trochę ustawieniami i jest lepiej, ale nadal to jakieś nieporozumienie w stosunku do obrazu standardowego.
 

Luke91PL

New member
Czy normalnie mozna przeinstalowac soft z androidem 8 na 7? Brak daty aktualizacji poprawionej 8 zmusza mnie do przejscia na starszy system ��
 

Andrzej16

New member
Dzień dobry. TCL 65c7026 nie reaguje na nic: piloty, guzik z tyłu, smartfon :(. Mam go 7 miesięcy, zainstalowany był na nim nowszy android. Odłączałem na chwilę zasilanie, też nic nie pomogło. Nie kojarzę niczego co mogłoby mu zaszkodzić. Piszę na gorąco, może jest inny wątek do takich spraw, więc za umieszczenie go w tym przepraszam, ale liczę na zrozumienie
 
Status
Zamknięty.
Do góry