TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Olsonik

New member
Androida 8 po zainstalowaniu trzeba pochwalic za działanie telewizji TV. Chyba zmieniono odswiezanie z 50hz @ 60hz ? Duza poprawa w ogladaniu TV.

Jak wam dziala t-cast ? Znikła opcja uruchomiania aplikacji " twoj tv nie obsluguje tej funkcji" .
Przez bluetooth dzwiek na odtwarzanym urzadzeniu jest za cichy.
 

Najlepszy

New member
Jak wam dziala t-cast ? Znikła opcja uruchomiania aplikacji " twoj tv nie obsluguje tej funkcji" .

U mnie działa T-cast chociaż wolniej niż na starszym andku.
Ja mam inny problem teraz na andku 8, na andku 7 oglądając TV jak przycisnołem Home to ikony pojawiały się na obrazie, po wgraniu 8 miałem sam dźwięk mimo włączonej opcji obrazu, długo z tym walczyłem wczoraj nawet do tego stopnia że wgrałem drugi raz cały system i zrobiłem z 3 razy restart w menu serwisowym i nadal nie mam obrazu, w zasadzie to teraz nawet dźwięku nie ma na ekranie Home. Czy u was jest obraz w tle ikonek? Bo może nie potrzebnie z tym walczę na nie oficjalnym sofcie.
d5ca03b3ff769b0b95db91c81ac33afc.jpg


Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

klossowski

New member
Androida 8 po zainstalowaniu trzeba pochwalic za działanie telewizji TV. Chyba zmieniono odswiezanie z 50hz @ 60hz ? Duza poprawa w ogladaniu TV.
W Pl programy tv nadawane są w 25Hz, nieliczne w 50Hz. W And 8 dodano upłynniacz, który generuje dodatkowe klatki, ale jak uważasz, że on poprawia jakość, to wybacz, ale chyba masz coś z oczami, bo efekt jest tragiczny! Pewnie dlatego jest domyślnie wyłączony :bober:
 

djmarco83

Member
A gdzie ten "uplynniacz" można włączyć?
W Pl programy tv nadawane są w 25Hz, nieliczne w 50Hz. W And 8 dodano upłynniacz, który generuje dodatkowe klatki, ale jak uważasz, że on poprawia jakość, to wybacz, ale chyba masz coś z oczami, bo efekt jest tragiczny! Pewnie dlatego jest domyślnie wyłączony :bober:

Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 

Buzol

New member
Hej,
niedługo planuje zmontować zestaw audio z ampli i kolumnami. Czytałem parę wpisów z problemem na wyjściu coaxial. Jak to w końcu jest? Są problemy czy temat zażegnany. Nadmienię, ze mam TV pod marką Thomson 55' ale to chyba nie robi różnicy.

Dzięki.
 

Axelll

New member
Od kilku dni tv non stop wywala mi komunikat "tv wymaga czyszczenia". Mimo on kółka razy już go przeczyscilem ten dalej wywala komunikat. Mam 8 GB wolnego miejsca. Też macie taki problem? Jak się z nim poradzić? Dodam że reset nie wchodzi w grę ponieważ mam modu cam.
 

Tomashj29

New member
Witam

Posiadam trochę filmów UHD na serwerze NAS i poprzez UPnP odtwarzam je na 43u6406. Większość jest kodowana w HEVC ale kilka mam w x264. Na androidzie 6 podczas odtwarzania tych w HEVC pojawiał się komunikat o HDR10, a na tych z x264 o HDR. Na androidzie 7 HEVC dalej ma komunikat o HDR10 ale x264 wyświetla jak zwykły nagranie bez HDR. Czy tak jest u Wszystkich czy może trzeba zmienić jakiś parametr w ustawieniach?
 

MagicaBoy

New member
witajcie wszyscy
Mam serię telewizorów 60XX w wersji 8.0
Czy możliwe byłoby podanie instrukcji kalibracji?
dziękuje d avence i czeka na aktualizację Androida.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przypomnij się jak będzie ostateczna wersja Androida 8,0 - to będziemy wysyłać kalibrację.
A masz już wersję Androida 8,0 ?
 

Olsonik

New member
W Pl programy tv nadawane są w 25Hz, nieliczne w 50Hz. W And 8 dodano upłynniacz, który generuje dodatkowe klatki, ale jak uważasz, że on poprawia jakość, to wybacz, ale chyba masz coś z oczami, bo efekt jest tragiczny! Pewnie dlatego jest domyślnie wyłączony :bober:
Twoj TV ma odswiezanie ustawione na 25Hz ? oO
Uplynniacz u mnie nie dziala - wersja 65 cali. Obraz zaczyna migać i sie przestawia po chwili na wyłaczony.


T-cast z telefonu sie laczy ale zakladka "aplikacje" nie dziala.
 

damian00716

New member
Dzisiaj w media markt sprzedawca przezentowal mi p6046, włączył na nim wideo w full hd (24 klatki), obraz strasznie rwał, nie był płynny... Na yt 4k hdr to już był dramat, to kwestia ustawień czy ten telewizor tak ma?
 

damian00716

New member
Na YT sygnał podzielony? Video, które zostało odpalone było również z pendrive. Szukałem nawet z gościem w sklepie jakichkolwiek opcji, które mogłyby to poprawić - nie znalazłem nic...
 

klossowski

New member
Na YT sygnał podzielony? Video, które zostało odpalone było również z pendrive. Szukałem nawet z gościem w sklepie jakichkolwiek opcji, które mogłyby to poprawić - nie znalazłem nic...

Żadnych opcji do poprawy nie ma. Jak masz film 4k z dużym bitratem, to kiepski pen po USB 2.0 tego nie pociągnie. Potrzebny jest porządny pen 3.0. Poza tym filmy są kodowane różnymi kodekami, nie wszystkie mogą być przez tv płynnie odtwarzane. Na moim tv nie ma problemów z płynnością.
 

damian00716

New member
Żadnych opcji do poprawy nie ma. Jak masz film 4k z dużym bitratem, to kiepski pen po USB 2.0 tego nie pociągnie. Potrzebny jest porządny pen 3.0. Poza tym filmy są kodowane różnymi kodekami, nie wszystkie mogą być przez tv płynnie odtwarzane. Na moim tv nie ma problemów z płynnością.

Ok, ok. Uznajmy, że wybroniony z tej sytuacji jest bo nie wiem czy pen był 3.0.
Ale co z YT? Nawet na FHD było widać ten brak "precyzji przechodzenia obrazu, drgania, smugi?"
 

Axelll

New member
Przecież oni mają stary Android.
A my wgrywamy 8,0 i sygnał u nich podzielony, a w domu masz sygnał dedykowany.
Nie ma co się chwalić tym że wgrywacie testowego (niedopracowanego androida).
U mnie na ANDROIDZIE 6 filmy z YouTube wyświetlany się normalnie to samo tyczy się 7. Być może z tym egzemplarze w sklepie coś było nie tak.
 

damian00716

New member
Nie ma co się chwalić tym że wgrywacie testowego (niedopracowanego androida).
U mnie na ANDROIDZIE 6 filmy z YouTube wyświetlany się normalnie to samo tyczy się 7. Być może z tym egzemplarze w sklepie coś było nie tak.

https://www.youtube.com/watch?v=LXb3EKWsInQ odpal to wideo w 4k i powiedz czy jest naprawdę w porządku, już po 7 sekundach powinieneś zauważyć, że coś jest nie tak - chyba, że faktycznie ze sklepowych egzemplarzem było coś nie tak
 
Status
Zamknięty.
Do góry