TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

polak7

New member
Mój ma chyba strajk głodowy.

Kolejny problem:
Mam podświetlenie ustawione na "19". Jak wyłączę TV, a następnie go włączę, to 3 sekundy po pokazaniu się obrazu, rozjaśnia się on maksymalnie. Podświetlenie dalej pokazuje "19", ale w rzeczywistości jest "100". Jak zmniejszę o "1", to jasność spada faktycznie do "18".
Jak to naprawić?
 

Pneumat2

New member
Jak ktoś ma problemy z telewizorem tzn. ostre zawiechy i zamulanie to w moim przypadku odpowiada za to aktualizacja Youtube. Po odinstalowaniu aktualizacji na wersję fabryczną jak ręką odjął. Soft 373. Może to komuś pomoże.
 

rafaaaal

Member
U mnie też jakby przestał się wieszać po wywaleniu aktualizacji YouTube.
W końcu można z niego w miarę korzystać bo już mnie ten android z równowagi wyprowadzał:)

Ogólnie jak za tą kwotę nie jest zły. Na razie spełnia moje oczekiwania jako telewizor uzupełniający do sypialni, aby na coś popatrzeć, posłuchać przed uśnięciem.

Jednak jako główne źródło do salonu bym go nie wybrał. Przestawiając się z Mu7002 na P60.. aż mnie razi nie doskonałość obrazu ale nie ma co ich porównywać, nie te pieniądze.

Android może i fajny ale według mnie za dużo rzeczy jest nie dopracowanych, jak widać jedna aktualizacja jakiejś aplikacji i może zmulić cały system.
Jednak polecam wybór TV z płynnie działającymi smartami typu Tizen czy web os, a androida można rozszerzyć o boxa, jeżeli komuś na nim zależy i będzie to zdecydowanie lepiej współgrać.
Może w wyższych półkach cenowych telewizorów, android chodzi lepiej. Nie wiem nie testowałem -tylko powątpiewam:)

Myślę, że do kwoty 1500 z nowych TV - to rozsądny wybór.
 

Buzol

New member
Kurcze tak czytam te wpisy i albo ja mam jakiś wyjątkowy egzemplarz, albo sam nie wiem. U mnie nigdy nie było żadnych problemów. Zawsze po aktualizacji przywracałem fabryczne i TV śmiga jak flagowiec w świecie smartfonów. YT nie wiesza, chodzi płynnie w 4K, Netflix - bajka. Kodi zasuwa ze strumieniowaniem plików z serwera NAS. Bardzo dużo korzystam też z chromecast więc dla mnei Android TV to złoto. Nie gubi ustawień obrazu, słuchawki bo BT działają bez zarzutu. Za te pieniądze 55 cali w salonie sprawuje się świetnie od roku, miało być to rozwiązanie tymczasowe bo urządzałem całą chatę i na TV budżet był ograniczony, ale nie widzę powodu i chęci do wymiany póki co. Mało tego, do drugiego pokoju chyba zakupię 49 cali jako ekran do konsoli.

P.S. Nie wiem czy to istotne ale ja mam pod marką Thomson, ale przecież środek ten sam.

P.P.S. Ludzie nie znający się na sprzęcie widząc pierwszy raz są przekonani, że to sporo droższy TV.

P.P.P.S. Nie to nie reklama :) Nawet nie kupowałem TV od Kikiego, natomiast brałem od niego kalibrację którą mogę polecić.
 

DLUGI321

New member
Fakt zapewnienia były ale jak to bywa w wydaniu TCL na zapewnieniach się kończy i temat z PVR można włożyć między bajki tak jak i pozostałe zapewnienia że coś będzie ale kiedy i czy będzie działało tak jak powinno to są znikome szanse prawie zerowe. Nawet jak dodadzą to tak to ukryją w menu że będzie nadzwyczaj niefunkcjonalne. Po takim czasie jeszcze podstawowych funkcji w swoim oprogramowaniu nie dopracowali a co dopiero dodać obsługę PVR choć osobiście średnio mi na niej zależy.
 

Desverger

New member
No tak ale trzeba na to spojrzeć z innej strony - montownia TCL-a jest w Polsce, zatrudniają ileś tam setek ludzi a w tym mają dział "zapewnień i opowiadania bajek użytkownikom", który też zatrudnia kilka osób (Polaków) i to się liczy! A nie jakieś tam pefałery czy inne uaktualnienia :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Każdy element to Oplata licencyjna.
Ja nie nagrywam więc mi nie zależy.
Producent informuje kupujących ze model nie posiada PVR, wiec jazdy dokładnie wie co kupuje.
W rozmowach podali info że walczą nad wprowadzeniem PVR.
Napisz do Marka. On ma kontakt bezpośredni będzie wiedział jaki etap.
 

Cantoniarz

New member
Cześć, pytanie do użytkowników modelu 50DP660.

Warto za te pieniądze? (ogólne zadowolenie z obrazu,dźwięku, płynności)
Jak się zachowuje po podłączeniu do PC? Czy da się grać? (input lag)
Jakieś słabe strony?
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
Oglądałem tego TCL-a , za sam obraz bym go wziął..płynność to kwestia co kto widzi...ja nie wybrzydzam bo wiem ile on kosztuje , bardziej martwi mnie android w nim ale widzę że mało kto się skarży na niego w przeciwieństwie do tych starszych modeli.Podjedź sobie do Euro RTV AGD i sam oceń
 
Status
Zamknięty.
Do góry