TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

janusz

New member
Bez reklam
Jeżeli nie potrzebujesz więcej niż średniego dźwięku to moim zdaniem lepiej wybrać 55 cali, nawet jeżeli obraz C7026/7006 jest lepszy (w obu bardzo dobry obraz na matrycach va).
 

lakatus

New member
zastanow sie i wstrzymaj z zakupem tcl ten twor ma ciulate wsparcie poki co ...jest sporo osb po aktualizacji do android 7 z mada klopotow w dzialabiu systemu i aplikacji....sam mam 55c7026 i sam ni stad ni owad zaktualizowal sie i teraz mam pelno defektow
 

pstep

New member
Zależy mi jednak na androidzie i szerszych możliwościach aplikacji, wykluczam standardowy smart tv. Czy oprócz TCL-a warto interesować się innymi androidami od Philipsa lub Sony? Cena też nie jest bez znaczenia. Jeśli chodzi o obie serie P60 i C70 to jest z tym androidem aż tak źle?

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka
 

palpatim

New member
Ja mam prośbę czy ktoś może podesłać mi kalibrację do tcl 49,bo za cholerę nie mogę dojść do ładu.Jeżeli jest to dzięki
 

janusz

New member
Bez reklam
Zależy mi jednak na androidzie i szerszych możliwościach aplikacji, wykluczam standardowy smart tv. Czy oprócz TCL-a warto interesować się innymi androidami od Philipsa lub Sony? Cena też nie jest bez znaczenia. Jeśli chodzi o obie serie P60 i C70 to jest z tym androidem aż tak źle?

Wysłane z mojego HTC U Play przy użyciu Tapatalka

Ja mam P60 i bardzo sobie chwalę. Przeszedłem na 7-kję jak tylko pojawił się. Napisałem do urania-marek o przysłali mi link do softu. Na początku pojawiły się problemy z przycinaniem na YT i Netflixie, oraz z pilotem głosowym. Jestem przyzwyczajony do andka boi miałem kilka boxów, więc czekałem na informacje z tego forum, nawet zadałem ze 2 pytania. Po kilku dniach wszystko wróciło do normy (głównie polegało to na wyczyszczeniu danych i odinstalowaniu pilota), choć w międzyczasie przeszło mi przez głowę powrót do 6-ki. Do dziś pilot po całkowitym wyłączeniu trzeba parować (przytrzymanie 2 przycisków przez kilka sekund na szczęście wbrew instrukcji nawet z 4 metrów). Miałem dużo gorsze doświadczenia z boxami na andku, P60, co wydawało mi się niemożliwe nigdy się nie zwiesił (mam od października). Najlepsze, że Kodi działa znakomicie i szybko.
Uważam jednak, że TCL robi bardzo głupio pchając jak najszybciej aktualizacje i nowe softy. Ta pogoń za numerkiem po prostu w...wia użytkowników.
Nie sądzę, że zakup TV z androidem to ryzyko. Nowe aktualizacje będą się pojawiać przez kilkanaście miesięcy od wejścia na rynek, potem jak każdy z producentów TV czy telefonów zapomni o starszych, a te pozostaną z kilkoma softami do wyboru, wśród których będzie kilka pewnych (miałem tak w tunerach sat, czy playerach na linuxie). Na szczęście to android więc zawsze da się wgrać wiele nowych aplikacji przez wiele lat.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie prawda S7906 jest dostępny od ręki Ci którzy kupili i używają mają zupełnie inne zdanie.

Nowe modele będą nowe i droższe.
 

loyd11

New member
Nie prawda S7906 jest dostępny od ręki i nie prawda że ma problemy z softem.
Takie głupoty można pisać tylko złośliwie i to nie widząc modelu na oczy.
Ci którzy kupili i używają mają zupełnie inne zdanie.

Nowe modele będą nowe i droższe.
Na ceneo nie ma ani jednej sztuki a z softem są problemy też wystarczy poczytać.
I nie piszę złośliwie tylko nie lubię jak ktoś na siłę próbuje wmówić że wszystko jest ok a nie jest.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Musiałeś pomylić modele, o S7906 nie było ani jednego postu dotyczącego softu. A skoro Kiki pisze, że jest do kupienia to jest, bo on ma sklep i wie co pisze. Tytle, że Kiki daje ofertę tylko na PW.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Na ceneo nie ma ani jednej sztuki a z softem są problemy też wystarczy poczytać.

Ceneo chyba nic nie sprzedaje oprócz pozycji w swojej wyszukiwarce i reklam - to chyba oczywiste, że nie mają nic. I nie jest obowiązkiem sprzedawców by kupować usługi ceneo.

Uwielbiam takie posty "są problemy". Pełna precyzja. Co to znaczy? Zapewne to nawet prawda bo każdy soft ma problemy! Zaczynając od procesorów podatnych na określone rodzaje celowych ataków hakerów.

Posty typu nie ma problemów i wszyscy są zadowolenie po konkretnych skargach użytkowników budzą mój jeszcze większy entuzjazm!
 

loyd11

New member
Musiałeś pomylić modele, o S7906 nie było ani jednego postu dotyczącego softu. A skoro Kiki pisze, że jest do kupienia to jest, bo on ma sklep i wie co pisze. Tytle, że Kiki daje ofertę tylko na PW.
To jest opinia z przed 2 miesięcy.
Dla wersji 65 cali
Obraz i kolory bdb -zwłaszcza w odniesieniu do ceny
dźwięk słabiutki...ale to chyba norma w tak płaskim tv
Smart tv -tragiczne.
Przeglądarka internetowa nie wyszukuje prawie nic (może w chinach działa ok nie wiem)
próba odpalenia dla testu jakiegoś filmiku czy dema w 4k z youtube trwa wieki i w większości przypadków kończy się niepowodzeniem lub straszną pixelozą . Ja rozumiem, że po części może to być wina zbyt wolnego łącza (światłowód 25Mb/s) ale tutaj tv casami zawiesza się tak, ze pomaga tylko wyłączenie.
Przy oglądaniu zdjęć z Pen-a (zwykłe JPG) nie pokazują się ich miniaturki co u konkurencji (niezależnie od systemu) od lat jest już standardem.
Przetestowałem kilka bezprzewodowych myszek i klawiatur z których żadna nie działała z tym tv poprawnie.
Podsumowując To pomijając praktyczny brak smart TV to telewizor bardzo OK
A i dostępne są 50 cali a mowa była o 55 sprawdzam na ceneo a nie u kikiego.
PS Ja bym nie polecił poprzedniej serii tym bardziej s7806. Nowa seria wypada lepiej mimo androida mowa o 6 bo 7mka dla mnie nie istnieje.
 
Ostatnia edycja:

pstep

New member
Mam jeszcze pytanie, czy w U55P6046 też występuje możliwość trafienia na inny panel? Zależy i na VA i nie chcę IPSa. Wracając jeszcze do jakości obrazu w stosunku do U49C7026, ma czym polega różnica?
 

pstep

New member
Pytanie jeszcze o HBO GO i Showmax, ktoś ma doświadczenia z korzystania na U55P6046? Czy obie aplikacje można zainstalować? Jeśli tak to czy nie ma problemów z ich działaniem?
 

Piramidowy

New member
Pytanie jeszcze o HBO GO i Showmax, ktoś ma doświadczenia z korzystania na U55P6046? Czy obie aplikacje można zainstalować? Jeśli tak to czy nie ma problemów z ich działaniem?

HBO GO da się zainstalować, filmy się uruchamiają, większych problemów nie zauważyłem. Trzeba tylko zainstalować apkę do obracania ekranu, bo domyślnie obraz w HBO GO jest obrócony o 90 stopni. Po instalacji wszystko działa z automatu i problem jest niezauważalny. Z większych mankamentów- nie da się obsługiwać całej aplikacji z poziomu pilota. Kursor za żadne skarby nie przechodzi na niektóre pola (ja obsługuję apkę klawiaturą bezprzewodową).
Jakość materiału w HBO GO jest delikatnie mówiąc "średnia" w porównaniu do np. Netflix ale to raczej kwestia samej platformy, nie sądzę żeby telewizor w jakiś sposób ograniczał rozdzielczość.
Showmax nie używam, jeśli nikt się nie wypowie, mogę ewentualnie spróbować zainstalować i przetestować w weekend.
 

latouffe

New member
Dla osob ktore pytaja o programy ktore dziala lub nie:

Dziala:
- Netflix
- Youtube
- HBO GO ( trzeba doinstalowac apke ktora obraca ekran)
- Showmax
- Ipla
- TVP
- Kodi
- NCgo+ (dziala tylko z klawiatura/trackpadem)
- Terrarium (pelne dzialanie tylko z klawiatura/trackpadem)
- Twitch

Nie dziala:
- Player.pl

Osobom ktore sie zastnawiaja nad zakupem Tv P60:

Na plus:
- ekran! 4K, dobry barwy, nie smuzy ani nie ma wyblaklego czarnego (ale nei oszukujmy sie nie jest to OLED za 10k)
- fajne menu, duzo opcji
- czysty android (bez nakladek) na ktorym mozna wszystko instalowac
- Duzo HDMI
- Dobry bluetooth (nie zrywa)

na minus:
- Dzwiek (glosniki sa z dolu)
- problemy z androidem (szczegolnie najnowszy soft)
- dlugie wlaczanie sie
- Za malo USB
- Falszywy HDR
- Nie do konca szybki procesor - czasami przy odtwarzaniu filmow 2k lub 4k dzwiek rozjezdza sie z obrazem

Nie wiem/nie probowalem:
- Audio jack
- smartpilot

Ogolnie tv na 6.5/10

Teraz jakbym mial kupowac nowy tv to zastanowilbym sie czy nie kupic samego TV i dokupic android boxa (np Nvidia Shield)
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry