TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

janusz

New member
Bez reklam
Mam P60 od 2 dni. Bardzo fajnie działa android, lepiej niż na przystawkach, których miałem kilka. Wszystko działa szybko i bezproblemowa. Problemy jednak są choć nieco innej natury:
1. Jaki to android? Niby 6 ale jest to wersja w jakiś sposób okrojona. Brak wyszukiwarki? Udało mi sie pobrać za pomocą google play jedynie jaąś ledwie działającą T-Browse. Potem za pomocą tej wyszukiwarki znalezłem i zainstalowałem chrome, którego nie było widać z aplikacji Play Store, za to była po wejściu na stronę w wyszukiwarce.
2. Chrome działa super, tylko czemu nei ma żadnej ikony by go uruchomić muszę wejść narzędzia-aplikacje i otwórz?
3. Czemu w sklepie Google Play Store jest tak mało aplikacji?
4. Czemu próbując pobrać aplikację Tidal mam informację, że jest niezgodna z moim urządzeniem? Mam przystawkę na androidzie 6 i tam bez problemu jest zainstalowana.
 

sulko

Member
Mam P60 od 2 dni. Bardzo fajnie działa android, lepiej niż na przystawkach, których miałem kilka. Wszystko działa szybko i bezproblemowa. Problemy jednak są choć nieco innej natury:
1. Jaki to android? Niby 6 ale jest to wersja w jakiś sposób okrojona. Brak wyszukiwarki? Udało mi sie pobrać za pomocą google play jedynie jaąś ledwie działającą T-Browse. Potem za pomocą tej wyszukiwarki znalezłem i zainstalowałem chrome, którego nie było widać z aplikacji Play Store, za to była po wejściu na stronę w wyszukiwarce.
2. Chrome działa super, tylko czemu nei ma żadnej ikony by go uruchomić muszę wejść narzędzia-aplikacje i otwórz?
3. Czemu w sklepie Google Play Store jest tak mało aplikacji?
4. Czemu próbując pobrać aplikację Tidal mam informację, że jest niezgodna z moim urządzeniem? Mam przystawkę na androidzie 6 i tam bez problemu jest zainstalowana.
1 Android TV 6 jest 'okrojony' w stosunku do zwykłego androida
2 zainteresuj się Tv App Repo - to aplikacja do tworzenia skrótów nienatywnych aplikacji.
3 widzisz tylko natywne aplikacje na Android TV, pozostałe możesz pobrać np. tu https://www.apkmirror.com/ i zainstalować.
4 jak w pkt. 3
 

janusz

New member
Bez reklam
1 Android TV 6 jest 'okrojony' w stosunku do zwykłego androida
2 zainteresuj się Tv App Repo - to aplikacja do tworzenia skrótów nienatywnych aplikacji.
3 widzisz tylko natywne aplikacje na Android TV, pozostałe możesz pobrać np. tu https://www.apkmirror.com/ i zainstalować.
4 jak w pkt. 3

Dzięki za użyteczne wskazówki. Oczywiście sam już wczoraj pobierałem z www.apkmirror.com TIDALa (na google nie chciał bo urządzenie nie zgodne). Nawet odpala, pokazuje stronę starową, ale tylko kręci i nie odpala. Na pudełeczku (MX coś tam) za 150 zł z androidem 5.1 działa bez problemu.
W moim przypadku to nie duży problem i tak te urządzenie zostaje, gdyż wszystko na nim działa (bez problemu idzie nawet w 2160P60), są wszystkie apki w Google Play, ale przyznam, że działa nieco wolniej od TCLa. Śmiesznie ale będę miał 2 androidy.
Gdybym teraz wybierał, być może zdecydowałbym się na S7906 z androidem na zewnętrznym urządzeniu.
 

sulko

Member
Dzięki za użyteczne wskazówki. Oczywiście sam już wczoraj pobierałem z www.apkmirror.com TIDALa (na google nie chciał bo urządzenie nie zgodne). Nawet odpala, pokazuje stronę starową, ale tylko kręci i nie odpala. Na pudełeczku (MX coś tam) za 150 zł z androidem 5.1 działa bez problemu.
W moim przypadku to nie duży problem i tak te urządzenie zostaje, gdyż wszystko na nim działa (bez problemu idzie nawet w 2160P60), są wszystkie apki w Google Play, ale przyznam, że działa nieco wolniej od TCLa. Śmiesznie ale będę miał 2 androidy.
Gdybym teraz wybierał, być może zdecydowałbym się na S7906 z androidem na zewnętrznym urządzeniu.

Jest wtyczka Tidal w kodi https://github.com/arnesongit/plugin.audio.tidal2 działa bardzo fajnie.
 

kukuru

New member
Do muzyki polecam też spotify :) bardzo fajnie działa na TV.

Czekamy z niecierpliwością na Androida 7.0 :)
Potwierdzam Spotify działa nawet w tle. Niestety brak opcji i nie można zmienić jakości.

Ten telewizor ma podświetlenie edge no widzę jaśniejsze partie np od dołu ekranu w szarościach. Ten typ tak ma czy to mój egzemplarz?
 

sulko

Member
Czy rozszyfrował już może ktoś funkcję tekstów piosenki w Media Player, zawsze przy odtwarzaniu pisze "szukam tekstu piosenki" ale jakoś nigdy nic nie znalazł. Może trzeba dodać tekst do folderu z albumem ale w jakim formacie?
 

janusz

New member
Bez reklam
Ma jeszcze jedną prośbę. Chciałbym odtwarzać zdjęcia w 4K. Jednak zdjęcia mam na dysku w Playerze na linuxie dostępnym w sieci oraz na dysku google. Polecacie jakąś aplikacje?
 

karm

New member
Jak wygląda obsługa 24fps na TCL P60? Obsługuje sygnał 23.976 i 24hz? Z jaką częstotliwością pracuje wtedy matryca? Jest judder, albo widoczny pulldown? Da się wymusić 48 albo 72hz po HDMI?

Edit: jest jakaś różnica między P6046, a P6006?
 
Ostatnia edycja:

Najlepszy

New member
Czy używa ktoś wraz z TV słuchawek Bluetooth? Mam takowe ale telewizor w ogóle ich nie wykrywa za to telefon czy laptop nie ma z tym problemu. Znowu Bluetooth w TV jest sprawny bo mam głośniki i sam się z nimi łączy znakomicie.
W czym może być problem?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Czy górne USB to gniazdo serwisowe? Tak przynajmniej w instrukcji obsługi jest "(Service port"). Rozumiem, że zostaje tylko drugie. Na szczęście TV jest w sieci i nie korzystam z USB do filmów czy zdjęć.
Za to mam 4 porty HDMI, a w specyfikacji są 3.
 

wookash0

New member
Czy używa ktoś wraz z TV słuchawek Bluetooth? Mam takowe ale telewizor w ogóle ich nie wykrywa za to telefon czy laptop nie ma z tym problemu. Znowu Bluetooth w TV jest sprawny bo mam głośniki i sam się z nimi łączy znakomicie.
W czym może być problem?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Hej, u mnie sluchawki bluetooth dzialaja, ale mam zgola inny problem.

Na netflix, po podlaczeniu sluchawek BT spada mi jakosc nie tylko dzwieku ale tez i obrazu. Np. material 4k wyswietla sie w HD, albo HDR w jakosci HD. Po odlaczeniu sluchawek BT i puszczeniu dzwieku przez amplituner, jakosc materialu wraca do normy. Ma ktos takie cos? Nie moge znalezc nic na ten temat na zagranicznych forach..
 

wookash0

New member
W moim telewizorze po update 173,nie wykrywa dysku zewnętrznego.We wcześniejszej wersji nie było takich problemów.

U mnie na tej samej wersji (173) muszę odłączać i podłączać dysk ponownie, żeby go system wykrył. Ale tak było we wcześniejszych wersjach od 143 w górę. Wcześniej, np na v107 nie miałem tego problemu

@kiki, @marek wiecie coś na temat wersji 7? Już chyba nie ma sensu zgłaszać poprawek do wersji 6?
 
Status
Zamknięty.
Do góry