TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

janusz

New member
Bez reklam
Dzwięk idzie z Yamahy i Monitor Audio Bronze więc ten w Tv mnie nie interesuje. TV to LG 42 cale sprzed 4 lat jeden z pierwszych 3D (trafi do dziadków) , więc pora na zmianę. Oglądany na wprost, największy kąt to jakieś 20 stopni.
 
Ostatnia edycja:

Tomek8888

New member
Jaki to format ?


Tutaj jest PKG, a TCL udostępnia aktualizacje w formacie ZIP.


Przeszukałem cały wątek pod różnymi hasłami i nikt tutaj nie opisał instalacji PKG krok po kroku.



Znalazłem jedynie strzępy informacji, jedna osoba pisała zeby skopiować plik do pamięci wewnątrznej telewizora, druga żeby trzymać "srodkowy" przycisk przy wlączaniu TV (nie wiadomo który).


Za mało informacji żeby udało sie użyć tego pliku.
 

Fabus

New member
Tutaj jest PKG, a TCL udostępnia aktualizacje w formacie ZIP.


Przeszukałem cały wątek pod różnymi hasłami i nikt tutaj nie opisał instalacji PKG krok po kroku.



Znalazłem jedynie strzępy informacji, jedna osoba pisała zeby skopiować plik do pamięci wewnątrznej telewizora, druga żeby trzymać "srodkowy" przycisk przy wlączaniu TV (nie wiadomo który).


Za mało informacji żeby udało sie użyć tego pliku.

Wszystko jest opisane, tylko ciezko w tak duzym wątku znalezc...

Procedura instalacji PKG:
Szybkie wlaczanie powinno byc wylaczone w ustawieniach systemu.
To czy sie wlaczy aktualizacja zalezy od pendrive`a. U mnie dopiero na drugim ruszylo. Nie musialem odlaczac od zasilania, tylko (przy wylaczonym TV) wcisnac srodkowy przycisk na TV (pod swiatelkiem) i jednoczesnie trzymac przycisk Power na pilocie. Pendrive byl wcisniety w USB3.

Wtedy pokazuje sie okienko aktualizacji...
Jesli pokaze Ci sie logo ladowania Androida to juz jest za pozno i widocznie TV nie wykryl pendrive`a lub pliku na pendrive (nawet jesli pendrive jest widoczny w uruchomionym juz TV).

Pamietaj zeby plik mial prawidlowa nazwe, wielkosc liter ma znaczenie (Update.pkg bodajże)
 
Ostatnia edycja:

Najlepszy

New member
Wszystko jest opisane, tylko ciezko w tak duzym wątku znalezc...

Procedura instalacji PKG:
Szybkie wlaczanie powinno byc wylaczone w ustawieniach systemu.
To czy sie wlaczy aktualizacja zalezy od pendrive`a. U mnie dopiero na drugim ruszylo. Nie musialem odlaczac od zasilania, tylko (przy wylaczonym TV) wcisnac srodkowy przycisk na TV (pod swiatelkiem) i jednoczesnie trzymac przycisk Power na pilocie. Pendrive byl wcisniety w USB3.

Wtedy pokazuje sie okienko aktualizacji...
Jesli pokaze Ci sie logo ladowania Androida to juz jest za pozno i widocznie TV nie wykryl pendrive`a lub pliku na pendrive (nawet jesli pendrive jest widoczny w uruchomionym juz TV).

Pamietaj zeby plik mial prawidlowa nazwe, wielkosc liter ma znaczenie (Update.pkg bodajże)
Ja przy instalacji 173 włożyłem pod USB3 i przy wyłączonym TV trzymałem dłużej środkowy przycisk pod TV i zaskoczyło. Nie wciskałem na pilocie wyłącznika. (ważna nazwa pliku + szybkie włączenie ma być wyłączone)

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

polak7

New member
Od wczoraj mam ten telewizor. Super obraz i dźwięk. Względnie nieduży pobór prądu - jak zmniejszę jasność wieczorem, to zużywa jakieś 40 W.

Mam pytanie dotyczące HDR w Netflixie:
Czy można wyłączyć HDR?
 

kukuru

New member
Nie udało mi się zaktualizować z tego pliku. Pojawia się okno aktualizacji przy starcie, ale nie widzi pliku. Port 2.0 pen w fat32. System potem go wykrywa. Nazwę pliku mam z małej litery i nie mogę jej zmienić w Windowsie. Aktualizacja w formie zip ze strony tcl też mi nie działa w opcji aktualizacji lokalnej. też nie widzi pliku a jest w głównym folderze....
 
Ostatnia edycja:

AdamWGM

New member
Nie udało mi się zaktualizować z tego pliku. Pojawia się okno aktualizacji przy starcie, ale nie widzi pliku. Port 2.0 pen w fat32. System potem go wykrywa. Nazwę pliku mam z małej litery i nie mogę jej zmienić w Windowsie. Aktualizacja w formie zip ze strony tcl też mi nie działa w opcji aktualizacji lokalnej. też nie widzi pliku a jest w głównym folderze....


Czy ktoś mówił, że masz robić aktulizację lokalną?? Wyłącz TV, włóż pendrive, wciśnij i trzymaj przycisk z tyłu TV, włącz TV z pilota, jak wyskoczy komunikat o aktualizacji póść przycisk z tyłu TV.
Jak nie działa próbuj z innym pendrive, ewentualnie odłączenie TV od prądu i od początku.
 

kukuru

New member
Czy ktoś mówił, że masz robić aktulizację lokalną?? Wyłącz TV, włóż pendrive, wciśnij i trzymaj przycisk z tyłu TV, włącz TV z pilota, jak wyskoczy komunikat o aktualizacji póść przycisk z tyłu TV.
Jak nie działa próbuj z innym pendrive, ewentualnie odłączenie TV od prądu i od początku.
Próbowałem nawet jeszcze raz ściągać ten plik Update.pkg. Okno aktualizacji wyskakuje przy uruchamianiu na przytrzymanym przycisku pod logo TCL, ale jest komunikat, że brak pliku aktualizacji. Próbowałem na 2 różnych pendrivach, nawet świeżo sformatowanych w fat32. Wyłączyłem z prądu aż zgasła dioda.

Ściągnąłem też zipa ze strony http://www.tcl.eu żeby nawet starszą oficjalną wgrać. No i w menu aktualizacji lokalnej też ten zip nie idzie.
Moja wersja v107 jest chyba jakaś pierwsza pewnie.
 
Ostatnia edycja:

harnash

New member
Ściągnąłem też zipa ze strony TCL Europe żeby nawet starszą oficjalną wgrać. No i w menu aktualizacji lokalnej też ten zip nie idzie.
Moja wersja v107 jest chyba jakaś pierwsza pewnie.

Z tego co pamiętam to tego ZIPa ściągniętego z w/w strony najpierw trzeba wypakować i dopiero w środku znajdziesz plik z informacją o wersji i kompatybilnych modelach i właściwy plik z firmware.
 
Status
Zamknięty.
Do góry