TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

przemo73

New member
Bez reklam
To pewnie tranzystory.
U mnie też tak jest, ale owy pisk ustaje po max 1-2 min Od wyłaczenia tv
w trybie szybkiego włączania.
I zawsze wyłaczam tv jak jestem w trybie "telewizja" a nie na przykład smart-tv

Dziękuję za odpowiedź.
Czy to normalne że tak sobie piszczą? Pierwszy raz się z tym spotkałem, a przerobiłem już kilka telewizorów.
 

omot

Member
Poprawie sie ;) .. Nie tranzystory a cewki.
Juz tak mialem z jednym sprzętem (tuner dvb-t) . U mnie trwa do do max minuty, wiec jak dla mnie OK . Domyslam się, że w tym czassie "zrzuczana" jest pamieć tv.
 

vcore

New member
Panowie, od paru miesięcy borykam się z problemem...
Mam do TV podłączony głośnik Bluetooth i nie mogę sterować głośnością z poziomu pilota... Bo pilot steruje głośnością wbudowanych głośników które są wyłączone gdy działa głośnik BT.

Najgorsze jest to, że jak zmieniam poziom głośności bezpośrednio na głośniku, to telewizor reaguje i pojawia się pasek głośności samego głośnika. Kompletne nieporozumienie.

Jak sprawic bym mógł sterować glośnoscią głośnika za pomocą pilota? Bo mam dośc ciągłego wstawania do głośnika by kliknąć przycisk.
 

Pneumat2

New member
Ciezko powiedziec, jak beda sterowniki to zadziala, jak nie to nie :p



Znalazlem ze mozesz miec problem z tym urzadzeniem: https://hifimediy.com/Android-9018-DAC



Ale jak w tv nie ma modułu GSM to może nie będzie problemu. Korci mnie żeby to kupić bo ponoć dźwięk jest super z tego. Ciekawe tylko czy jak np. bym puścił film z media center który ma dźwięk w dts to czy by to przeszło na te urzadzonko. Tyle pytań a tak mało odpowiedzi.. :)
 

sulko

Member
Ale jak w tv nie ma modułu GSM to może nie będzie problemu. Korci mnie żeby to kupić bo ponoć dźwięk jest super z tego. Ciekawe tylko czy jak np. bym puścił film z media center który ma dźwięk w dts to czy by to przeszło na te urzadzonko. Tyle pytań a tak mało odpowiedzi.. :)

No właśnie, ciekawe czy zewnętrzna karta dźwiękowa przepuściła by dźwięk DTS 5.1 w Kodi i innych playerach, bo Mediatek w TCL ( i nie tylko, w Sony też) ma skopane drivery dźwięku.
 

Pneumat2

New member
No właśnie, ciekawe czy zewnętrzna karta dźwiękowa przepuściła by dźwięk DTS 5.1 w Kodi i innych playerach, bo Mediatek w TCL ( i nie tylko, w Sony też) ma skopane drivery dźwięku.



No właśnie , może zamówię na amazon a w razie czego oddam , jeszcze pomyśle. Dźwięk moich Fidelio x2 chociaż są mało wymagające po jacku brzmią słabo, góra bardzo mocno zarysowana aż czuje szpile w uszach i zero niskich tonów. Do oglądania tv spoko bez problemu ale żeby obejrzeć film w dts hd i poczuć moc jest lipa
 
Ostatnia edycja:

Olsonik

New member
Olsonik 4k i YT to tyle...musze Cię zmartwić ze TV cienki jak barszcz jest...odbiór tv sat z nc+ tragedia w porównianiu do tanszych zamiennych wersji,,,,ale baw się testuj...moze Ty będziesz zadowolniony

Mialem satelite tnk (N) i przesiadka z 32 cali na 42 cale byla tak bolesna ze z niej zrezygnowalem. Wybralem naziemna, jak wiecej potrzebuje to przez lacze internetowe. Co do tego TCL P6046 i 65 cali to telewizje naziemna udalo sie wyregulowac i dosc mozliwie to dziala.

Panowie, od paru miesięcy borykam się z problemem...
Mam do TV podłączony głośnik Bluetooth i nie mogę sterować głośnością z poziomu pilota... Bo pilot steruje głośnością wbudowanych głośników które są wyłączone gdy działa głośnik BT.

Najgorsze jest to, że jak zmieniam poziom głośności bezpośrednio na głośniku, to telewizor reaguje i pojawia się pasek głośności samego głośnika. Kompletne nieporozumienie.

Jak sprawic bym mógł sterować glośnoscią głośnika za pomocą pilota? Bo mam dośc ciągłego wstawania do głośnika by kliknąć przycisk.

A bawiles sie w opcjach t-linkiem ?
W amplitunerze np trzeba wlaczyc opcje hdmi control na on.

Co do tego dongla usb moze byc roznie, tak z ciekawosci podlaczylem przez usb nadajnik xbox 360...
... i pad x360 zaczal normalnie dzialac, bez jakiejkolwiek ingerencji.
 

Pneumat2

New member
Mialem satelite tnk (N) i przesiadka z 32 cali na 42 cale byla tak bolesna ze z niej zrezygnowalem. Wybralem naziemna, jak wiecej potrzebuje to przez lacze internetowe. Co do tego TCL P6046 i 65 cali to telewizje naziemna udalo sie wyregulowac i dosc mozliwie to dziala.



A bawiles sie w opcjach t-linkiem ?
W amplitunerze np trzeba wlaczyc opcje hdmi control na on.

Co do tego dongla usb moze byc roznie, tak z ciekawosci podlaczylem przez usb nadajnik xbox 360...
... i pad x360 zaczal normalnie dzialac, bez jakiejkolwiek ingerencji.



Myszka i klawiatura tez odpala bez problemu z dongla usb. Wiem, że daci usb bez problemu działają na nvidia shield tylko tam w ustawieniach są opcje wyboru źródła audio a w p60 nie. Nie wiem przez to czy po podłączeniu zewnętrznej karty dźwiękowej ona domyślnie przejmuje całkowitą kontrolę nad dźwiękiem czy gdzieś trzeba coś przestawiać. Pytanie też czy dźwięk wtedy leci i z głośników tv i np. z takiego dac usb.. głośność ponoć steruje się domyślnie z poziomu tv. Nie mam w tej materii żadnego doświadczenia. Jest jeszcze opcja podłączenia takich urządzeń: Sabaj D3 Audio Digital Analog Wandler und Kopfhörerverstärker mit 32bit/384kHz USB Optischer Koaxiale Eingänge Schwarz https://www.amazon.de/dp/B01M2ZO6IN/ref=cm_sw_r_cp_api_HYV6zbVHRYCK0

i wtedy po coaxialu po zmianie na PCM puścić dźwięk z tv do tego. Jednak taki usb dongle dac wydaje mi się bardziej ciekawym rozwiązaniem. Może ktoś się trafi kto ma jakieś doświadczenie i może nawet bawił się takimi rzeczami i próbował parować z android tv. Wie ktoś może w naszym p60 po coaxialu w PCM jakiej częstotliwości i w ilu bitach puszczony jest dźwięki hd( dts , dolby digital, atmos) ?? Jeszcze mam pytanie czy dekodowaniem dźwięku dts zajmuje się właśnie karta dźwiękowa czy to jest jakieś oddzielny układ który potem to przesyła do dźwiękówki? W razie jak bym pisał bardzo nie na temat to pewnie i tak usuną posty:)
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
i wtedy po coaxialu po zmianie na PCM puścić dźwięk z tv do tego. Jednak taki usb dongle dac wydaje mi się bardziej ciekawym rozwiązaniem. Może ktoś się trafi kto ma jakieś doświadczenie i może nawet bawił się takimi rzeczami i próbował parować z android tv. Wie ktoś może w naszym p60 po coaxialu w PCM jakiej częstotliwości i w ilu bitach puszczony jest dźwięki hd( dts , dolby digital, atmos) ?? Jeszcze mam pytanie czy dekodowaniem dźwięku dts zajmuje się właśnie karta dźwiękowa czy to jest jakieś oddzielny układ który potem to przesyła do dźwiękówki? W razie jak bym pisał bardzo nie na temat to pewnie i tak usuną posty:)

Ja myślę że w Twoim przypadku gdy chcesz słuchać na słuchawkach stereo to wystarczy tylko dobry wzmacniacz z wejściem cyfrowym, Media Player przepuszcza DTS, Dolby i inne. Przy cyfrowym źródle passtrough ważny jest przetwornik cyfrowo-analogowy i tor analogowy. To tak jak kabel hdmi za 10 zł czy 100 zł odtwarzają tak samo, no chyba że jesteś audiofilem to wtedy nawet kabel zasilający ma znaczenie:-|, no ale wtedy nie kupujesz budżetowego telewizora do muzyki:-|. Ważne jest by TCL naciskał Mediateka by poprawił drivery dźwięku. Wtedy w każdej aplikacji (Kodi i inne) byłby DTS, podłączasz pod dobry wzmacniacz i dźwięk jest super:-|. Podobno w Sony(jest na tym samym Mediateku co nasz) po aktualizacji do android 7 są jeszcze większe cyrki z dźwiękiem zobaczymy jak będzie u nas.
 

Pneumat2

New member
Ja myślę że w Twoim przypadku gdy chcesz słuchać na słuchawkach stereo to wystarczy tylko dobry wzmacniacz z wejściem cyfrowym, Media Player przepuszcza DTS, Dolby i inne. Przy cyfrowym źródle passtrough ważny jest przetwornik cyfrowo-analogowy i tor analogowy. To tak jak kabel hdmi za 10 zł czy 100 zł odtwarzają tak samo, no chyba że jesteś audiofilem to wtedy nawet kabel zasilający ma znaczenie:-|, no ale wtedy nie kupujesz budżetowego telewizora do muzyki:-|. Ważne jest by TCL naciskał Mediateka by poprawił drivery dźwięku. Wtedy w każdej aplikacji (Kodi i inne) byłby DTS, podłączasz pod dobry wzmacniacz i dźwięk jest super:-|. Podobno w Sony(jest na tym samym Mediateku co nasz) po aktualizacji do android 7 są jeszcze większe cyrki z dźwiękiem zobaczymy jak będzie u nas.



Mógłbyś coś zaproponować ze swojej strony pod moje słuchaweczki Fidelio x2 i pod ten tv? Nie jestem audiofilem i dokładnie tak jak piszesz chcę mieć po prostu lepsze odczucia podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Jak podłączam swoje słuchawki do iPhone to różnica w dźwięku to niebo a ziemia . Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów na słuchawkach to jest dla mnie priorytet. Nie posiadam PC ani laptopa i ten tv to moje główne źródło rozrywki.

Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem.. czyli nie ważne co teraz kupię do słuchawek i tak będzie to brzmieć słabo bo są skopane drivery dźwięku mediatek? Korzystam z programu media center fabrycznego TCL i tam dekoduje dts atmos dolby digital.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Mógłbyś coś zaproponować ze swojej strony pod moje słuchaweczki Fidelio x2 i pod ten tv? Nie jestem audiofilem i dokładnie tak jak piszesz chcę mieć po prostu lepsze odczucia podczas oglądania filmów i słuchania muzyki. Jak podłączam swoje słuchawki do iPhone to różnica w dźwięku to niebo a ziemia . Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów na słuchawkach to jest dla mnie priorytet. Nie posiadam PC ani laptopa i ten tv to moje główne źródło rozrywki.

Nie wiem czy do końca dobrze zrozumiałem.. czyli nie ważne co teraz kupię do słuchawek i tak będzie to brzmieć słabo bo są skopane drivery dźwięku mediatek?

Skopane jest tylko api do DTS passthrough ale przez Miedia Player działa(zastosowali tam jakiś pcm hack), jakość dźwięku przy zewnętrznym amplitunerze jest ok, po prostu telewizor ma marny wzmacniacz słuchawkowy. Możesz kupisz jakiś amplituner, jak nie zależy Ci na DTS-HD (do stereo to raczej nie ma sensu) to można wyrwać na allegro starszy model z DTS Dolby i ac3( są czasem lepsze od tych nowych pod względem dźwięku. Ważne czym cięższy tym lepszy:-|).Słuchawkowe wzmacniacze rzadko maja dekodery DTS i Dolby a jak już to ceny są kosmiczne. Do samego stereo na słuchawkach wystarczy pewnie coś takiego https://www.aliexpress.com/item-img...ml?spm=a2g17.10010108.1000017.2.e4e41acETLy7v
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Skopane jest tylko api do DTS passthrough ale przez Miedia Player działa(zastosowali tam jakiś pcm hack), jakość dźwięku przy zewnętrznym amplitunerze jest ok, po prostu telewizor ma marny wzmacniacz słuchawkowy. Możesz kupisz jakiś amplituner, jak nie zależy Ci na DTS-HD (do stereo to raczej nie ma sensu) to można wyrwać na allegro starszy model z DTS Dolby i ac3( są czasem lepsze od tych nowych pod względem dźwięku. Ważne czym cięższy tym lepszy:-|).Słuchawkowe wzmacniacze rzadko maja dekodery DTS i Dolby a jak już to ceny są kosmiczne.


Już chyba wszystko sobie poukładałem, oczywiście dzięki za pomoc bo jednak podczas wymiany informacji zawsze człowiekowi się trochę rozjaśnia. Powiem tak, tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że w moim przypadku najlepsze będzie to Hifime Sabre 9018 USB-DAC https://www.amazon.de/dp/B01B16X7WY/ref=cm_sw_r_cp_api_BLX6zbZGKA138

lub to Sabaj D3 Audio Digital Analog Wandler und Kopfhörerverstärker mit 32bit/384kHz USB Optischer Koaxiale Eingänge Schwarz https://www.amazon.de/dp/B01M2ZO6IN/ref=cm_sw_r_cp_api_pOX6zb053NA3T.

Zamówię obydwa i jeden odeśle w zależności od tego jak będzie działał i czy będzie działał. Nie wydam na wzmacniacz słuchawkowy 1000 zł i więcej więc zostają tanie chińczyki. Sabaj d3 wyczytałem, że ma przyjemne zrównoważone granie i nadaje się do słuchawek o niskiej impedancji. Jeszcze zostaje Fiio e10k ale nie wiadomo czy zagra po usb bo wejścia coaxial nie posiada. Wiem, że jeszcze są niezłe SMSL np. model M3 albo M6 ale wezmę sabaja na próbę i Hifime Sabre. Nie będę się bawił w DTS na zewnętrznym dekoderze bo telewizor robi to chyba całkiem normalnie wiec tyle tylko że będę musiał puścić jako PCM. Przy okazji taki sabaj d3 przyda się do konsoli bo ma wejście optyczne więc nie będzie trzeba podłączać słuchawek do pada i dźwięk powinien być odczuwalnie lepszy. Miałem z tym tv także na próbę słuchawki bezprzewodowe ale opóźnienia dźwięku na źródłach hdmi są na tyle duże, że nie jestem w stanie tego przełknąć.
 
Ostatnia edycja:

sulko

Member
Już chyba wszystko sobie poukładałem, oczywiście dzięki za pomoc bo jednak podczas wymiany informacji zawsze człowiekowi się trochę rozjaśnia. Powiem tak, tylko się utwierdziłem w przekonaniu, że w moim przypadku najlepsze będzie to Hifime Sabre 9018 USB-DAC https://www.amazon.de/dp/B01B16X7WY/ref=cm_sw_r_cp_api_BLX6zbZGKA138

lub to Sabaj D3 Audio Digital Analog Wandler und Kopfhörerverstärker mit 32bit/384kHz USB Optischer Koaxiale Eingänge Schwarz https://www.amazon.de/dp/B01M2ZO6IN/ref=cm_sw_r_cp_api_pOX6zb053NA3T.

Zamówię obydwa i jeden odeśle w zależności od tego jak będzie działał i czy będzie działał. Nie wydam na wzmacniacz słuchawkowy 1000 zł i więcej więc zostają tanie chińczyki. Sabaj d3 wyczytałem, że ma przyjemne zrównoważone granie i nadaje się do słuchawek o niskiej impedancji. Jeszcze zostaje Fiio e10k ale nie wiadomo czy zagra po usb bo wejścia coaxial nie posiada. Wiem, że jeszcze są niezłe SMSL np. model M3 albo M6 ale wezmę sabaja na próbę i Hifime Sabre. Nie będę się bawił w DTS na zewnętrznym dekoderze bo telewizor robi to chyba całkiem normalnie wiec tyle tylko że będę musiał puścić jako PCM.
Ok, tylko to jest DAC na usb wymaga sterowników i jest duży znak zapytania czy będzie działać, wzmacniacz podłączasz i działa na 100% , no i jak byś kiedyś chciał podłączyć głośniki to już masz gdzie, a 5.1 to przy filmach ma jednak znaczenie. Daj znać czy będzie działać.
 

Pneumat2

New member
Ok, tylko to jest DAC na usb wymaga sterowników i jest duży znak zapytania czy będzie działać, wzmacniacz podłączasz i działa na 100% , no i jak byś kiedyś chciał podłączyć głośniki to już masz gdzie, a 5.1 to przy filmach ma jednak znaczenie. Daj znać czy będzie działać.

Hifime sabre to fakt spory znak zapytania ale zaryzykuje. Z głośnikami masz racje ale w moim przypadku w grę wchodzą tylko słuchawki:) Środa, czwartek dostawa takze pod koniec tyg powinienem dać znać.
 

darkkain

New member
2 pytanka do użytkowników modelu p60.

1. Czy zdarzyło Wam się, że po wyłączeniu TV i ponownym włączeniu wróciła do ustawień domyślnych opcja "szybkiego uruchamiania tv" ?? Przez co ponowne włączenie trwa około minuty ?

2. Czy netflix i youtube wykrywa Wam obsługę HDR ??


z góry dzięki za info
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry