TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tez nie rozumiem ale nic na siłę.
Często jak widać problem nie jest po stronie telewizora ale złącz i umiejętności korzystania .
 

limarus

New member
Czy ktoś z was miał problem z filmami 4k HDR z poziomu KODI lub mxplayer? Ja gdy odtwarzam na nich to co jakiś czas są chwilowe zacięcia obrazu, nie ważne czy używam pendrive czy DLNA. Problem występuje tylko na tych odtwarzaczach, na domyślnym z TV wszystko leci bez problemu.
 

Pneumat2

New member
Czy ktoś z was miał problem z filmami 4k HDR z poziomu KODI lub mxplayer? Ja gdy odtwarzam na nich to co jakiś czas są chwilowe zacięcia obrazu, nie ważne czy używam pendrive czy DLNA. Problem występuje tylko na tych odtwarzaczach, na domyślnym z TV wszystko leci bez problemu.

Korzystam z fabrycznego programu media center, ponieważ tylko on radzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów, w dodatku łyka wszystko co mu zapodam. Nie znalazłem lepszej alternatywy. Nie podoba mi się tylko wielkość napisów w media center i te szare tło a po za tym daje radę elegancko.
 

limarus

New member
Korzystam z fabrycznego programu media center, ponieważ tylko on radzi sobie z płynnym odtwarzaniem filmów, w dodatku łyka wszystko co mu zapodam. Nie znalazłem lepszej alternatywy. Nie podoba mi się tylko wielkość napisów w media center i te szare tło a po za tym daje radę elegancko.

Tak u mnie również media center działa świetnie, ale dużo bardziej wolę interfejs np. KODI i wyświetlanie napisów. Dlatego pytam czy może da się coś zmienić w ustawieniach KODI czy Mxplayer.
 

adam80

Member
Może ktoś wie czy w tym TCL serii P60 w czasie nagrywania na USB można korzystać z innego źródła sygnału przez HDMI? Chwilowo używam pod komputer telewizora Hisense i tam w trakcie nagrywania telewizor uniemożliwia mi korzystanie z innego źródła sygnału. W sklepach które mam w zasięgu nie mają podpiętej anteny - więc nie mam jak tego sprawdzić. Pomóżcie proszę ;)
 
Ostatnia edycja:

limarus

New member
A udało się komuś z was rozwiązać problem z czernią? U mnie jak próbuje z ustawieniami to albo jest szary albo te kwadraciki brzydkie na czerni.
 

Majkel78

New member
Witam wszystkich. Problem z czernią u mnie też występuje, ale nie zawsze. Wszystko zależy jaki materiał. TV ogólnie sprawuje się dobrze. Moje uwagi to sortowanie kanałów, tutaj to jest jakaś masakra. Powinno być przesuń, a nie zamień. W w poprzednim Panasonicu to była sama przyjemność ustawiać kanały, tutaj wręcz odwrotnie. Druga sprawa, mam kablówkę i kartę na moduł CAM. Za każdym razem po włączeniu TV wyświetla się napis, że karta CI jest włożona i informacja o interfejsie CI, trwa około 10 sekund. Szukałem, ale chyba nie ma możliwości wyłączenia tej informacji. Akurat oglądam film na TVN fabuła HD i widać na czarnym tle kwadraciki.
 

Fabus

New member
Zauwazcie ze 'problem' z czernia moze wystepowac w zaleznie od matrerialu. Jak cos jest mocno skompresowane to czern niestety nie bedzie czarna (zwlaszcza wokolo jasnych obiektow).
Sciagniejscie sobie jakis fajny filmik/demko 4k@60 fps i wtedy zobaczycie jak ladnie tv dziala.
 

kołek

New member
Pomocy
Jestem świeżak. Pomóżcie co wybrać:
SAMSUNG LED UE60J6240
TCL LED U55P6046
TCL U55S7906
Panasonic TX-55EX620E
Pokój ok 30 m2, telewizor na ścianie w odległości ok 3-4 m od sofy. TV z nc+.
 

lucano

New member
Nie wiem czy to jakaś prowokacja czy coś hehe. W pierwszym poście piszesz że jesteś z niego zadowolony a w drugim że tv nie działa tak jak trzeba :). Zdecyduj się.

Koksiu11, gdzie napisałem że jestem z niego zadowolony? Byłem nim rozczarowany i teraz tym bardziej przekonałem się, że w porównaniu z Sony wypada bladziutko. Żałuje tylko że nie pomyślałem o nagraniu filmu i upublicznieniu jak ten sprzęt pracuje :/
Ważne, że wszyscy są zadowoleni - najwidoczniej ja jestem jakiś dziwny bo jestem pierwszą osobą która zwróciła ten tv i nie była z niego zadowolona.
 

Adam85Rbk

Active member
Bez reklam
P60 to nie jest nawet średnia półka więc normalne jest to że do telewizorów Sony on nie ma startu...średnia półka to model C70
 

Fabus

New member
Koksiu11, gdzie napisałem że jestem z niego zadowolony? Byłem nim rozczarowany i teraz tym bardziej przekonałem się, że w porównaniu z Sony wypada bladziutko. Żałuje tylko że nie pomyślałem o nagraniu filmu i upublicznieniu jak ten sprzęt pracuje :/
Ważne, że wszyscy są zadowoleni - najwidoczniej ja jestem jakiś dziwny bo jestem pierwszą osobą która zwróciła ten tv i nie była z niego zadowolona.

Wcale to nie jest dziwne, sam sie zastanawialem nad zwrotem ze wzgledu na dzwiek ze sluchawek i po spdif/arc. Na razie czekam na update, ktory to naprawi, jesli nie to niestety zwracam na gwarancji.
 

Fanatyk19

New member
Trochę odbiegając od tematu, ktoś poleci jakiś fajny zestaw wtyczek do Kodi ? Głównie zależy mi na oglądaniu filmów online np. z cda.pl czy zalukaj itd oraz fajnie jakby jakaś TV na żywo była.
 

Fabus

New member
Trochę odbiegając od tematu, ktoś poleci jakiś fajny zestaw wtyczek do Kodi ? Głównie zależy mi na oglądaniu filmów online np. z cda.pl czy zalukaj itd oraz fajnie jakby jakaś TV na żywo była.

Polecam exodus.

Oprocz Kodi polecam takze Terrarium, program znajdziesz w sklepie play. Dziala tak samo jak Exodus i jest wlasciwie wszystko :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry