TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

Pneumat2

New member
Mogę prosić o linka do tego programu?? Korzystam z es file explorer i tam ciągle pyta o uprawnienia do roota.

Jest jedna możliwość ktora pozwala to ominąć jak komuś zależy na kopiowaniu plików z chmury bądź pamięci wewnętrznej w tv na pamięć zewnętrzną np. Hdd, pendrive. Trzeba zainstalować ze sklepu play File managera najlepiej File commander, ponieważ na nim testowałem i wiem że w katalogu Android tworzony jest jego folder. Jak podepniemy pamięć zewnętrzną do naszego Android tv to automatycznie nasz system na tej pamieci tworzy strukturę katalogów identyczną jak w pamięci wewnętrznej. Powoduje to że otwiera nam się mała szczelina przez którą możemy kopiować pliki tylko i wyłącznie do określonego folderu ale bez wymaganego prawa do roota. Ścieżka katalogów gdzie będzie można zapisywac dowolne pliki/foldery jest przewidziana tylko dla programu File commander, w sytuacji innego programu będzie inna ścieżka typowa dla programu z którego korzystamy. Podaję ścieżkę dostępu: pamięć zewnętrzna usb/Android/data/com.mobisystems.fileman/files - to jest nasz końcowy folder do którego z pamięci wewnętrznej tv oraz chmury itp. możemy przenosić i kopiować co nam się żywnie podoba. Nie wiem czy komuś to się w ogóle przyda ale warto wiedzieć, że się da:)
 
Ostatnia edycja:

adamuser

New member
Witajcie

Zakupiłem na morelach telewizor TCL U49P6046.
Ogólnie gra gitara, nie jestem wymagającym użytkownikiem lecz chcę wiedzieć czy wszystko z moim telewizorem jest w porządku, a mianowicie chodzi o jedną rzecz, tzw. clouding. Zdjęcie troszkę kiepskie, ale myślę, że coś widać (zdjęcie zrobiłem w dzień, więc zasłonięte okno troszkę się odbiło z lewej strony, na ekranie odpalona jest czarna plansza) ;). Proszę o informację czy to jest normalne zjawisko w nowym TV czy może to jakiś defekt. Bo jeśli normalne no to przyjmuję to ze spokojem, ale jeśli tak nie powinno być to musiałbym coś z tym zrobić.

I w ogóle- czy są jakieś najlepsze, sprawdzone ustawienia dotyczące ekranu, co i jak poustawiać żeby było lepiej niż tak jak producent ustawił standardowo?

Z góry dzięki za pomoc.
 

Attachments

  • IMG_20170608_194300.jpg
    IMG_20170608_194300.jpg
    393,1 KB · Wyś: 174

Pneumat2

New member
Proszę jeszcze Marku o zgloszenie jezeli to możliwe aby domyślny program media center poprawnie odczytywal polską czcionkę także w ANSI a nie tylko UTF-8.
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Witajcie

Zakupiłem na morelach telewizor TCL U49P6046.
Ogólnie gra gitara, nie jestem wymagającym użytkownikiem lecz chcę wiedzieć czy wszystko z moim telewizorem jest w porządku, a mianowicie chodzi o jedną rzecz, tzw. clouding. Zdjęcie troszkę kiepskie, ale myślę, że coś widać (zdjęcie zrobiłem w dzień, więc zasłonięte okno troszkę się odbiło z lewej strony, na ekranie odpalona jest czarna plansza) ;). Proszę o informację czy to jest normalne zjawisko w nowym TV czy może to jakiś defekt. Bo jeśli normalne no to przyjmuję to ze spokojem, ale jeśli tak nie powinno być to musiałbym coś z tym zrobić.

I w ogóle- czy są jakieś najlepsze, sprawdzone ustawienia dotyczące ekranu, co i jak poustawiać żeby było lepiej niż tak jak producent ustawił standardowo?

Z góry dzięki za pomoc.

Co do ustawień to zgłoś się do użytkownika kiki na priv , jest u niego możliwość zakupienia kalibracji ( odpowiednich ustawień pod tv )

Zresztą nie pomogę bo aktualnie siedzę na komórce :) i słabo widać hehe.
 
Ostatnia edycja:

bikoprokton

New member
Witajcie,
Chciałbym ponowić zapytanie kolegi, bo jak prześledziłem wątek, to odpowiedź nie padła. Co więcej, na tcl.eu/pl specyfikacja wskazuje, że stopki są integralną częścią TV i nic nie wspominają o montażu ściennym.

Jaka jest VESA w 49" bo wg mediaexpert 200x200, a wg displayspecifications.com 400x200

Druga sprawa, czy ktoś z Łodzi orientuje się gdzie można to cudo zobaczyć na żywo? Jedyny sklep to Max Elektro, do którego trochę mi nie po drodze. Zwiedziłem Media Expert, Saturn, Media Markt oraz RTV Euro i nigdzie nie znalazłem :cry:
 

Koksiu11

Klub HDTV.com.pl
vip
Media expert zamów sobie go ze.niby kupujesz przyjdzie i najwyżej powiesz że niechcesz. Na sklepie ich raczej nie trzymają :)
 

Fabus

New member
Hej Panowie,

Problem z dzwiekiem wystepuje u mnie nie tylko przez ARC, wystepuje wszedzie (glosniki tv spdif), czyli wyglada na to ze jest globalny.
Znieksztalcenia u mnie sa dla niskich czestotliwosci, po okolo 300Hz juz jest dobrze. Niestey nie da sie sluchac muzyki w ogole. W filmach jeszcze jakos ujdzie.

Mam nadzieje ze to problem oprogramowania, a nie uszkodzonego hw w moim tv.

po podlaczeniu telefonu (Android) przez MHL, dzwiek jest czysty na glosnikach TV i przez spdif.

Czy ktos moze sprawdzic u siebie puszczajac przemietanie czestotliwosci.
Wystarczy wpisac w youtube "frequency test" i wybrac "20Hz to 20kHz (Human Audio Spectrum)".
Link do testu: https://www.youtube.com/watch?v=qNf9nzvnd1k

Podajcie prosze tez wersje na ktorej bedziecie to testowac.

Moja wersja V8-T658T01-LF1V143.
 
Ostatnia edycja:

Pneumat2

New member
Hej Panowie,

Problem z dzwiekiem wystepuje u mnie nie tylko przez ARC, wystepuje wszedzie (glosniki tv spdif), czyli wyglada na to ze jest globalny.
Znieksztalcenia u mnie sa dla niskich czestotliwosci, po okolo 300Hz juz jest dobrze. Niestey nie da sie sluchac muzyki w ogole. W filmach jeszcze jakos ujdzie.

Mam nadzieje ze to problem oprogramowania, a nie uszkodzonego hw w moim tv.

po podlaczeniu telefonu (Android) przez MHL, dzwiek jest czysty na glosnikach TV i przez spdif.

Czy ktos moze sprawdzic u siebie puszczajac przemietanie czestotliwosci.
Wystarczy wpisac w youtube "frequency test" i wybrac "20Hz to 20kHz (Human Audio Spectrum)".
Link do testu: https://www.youtube.com/watch?v=qNf9nzvnd1k

Podajcie prosze tez wersje na ktorej bedziecie to testowac.

Moja wersja V8-T658T01-LF1V143.

Zrobiłem u siebie też trochę testów i faktycznie zgadzam się z tym, jest problem. Przy oglądaniu filmów z Android M jak jest w trybie spdif potrafi mi zawiesić film, zanika dźwięk i nie wraca. Trzaski jakieś i pluskania z głośników, generalnie spdif i arc jak kolega napisał jest w tym momencie nie bardzo do użytku. Wczoraj mi się zdarzyło, że załączył się straszny szum i brak dzwięku. Te same oprogramowanie, sprzęt podłączony po coaxialu. Pocieszające jest to, że jeżeli ja mam te same objawy to sprawa wydaję się być ogólna, gorzej by było gdyby sprawa dotyczyła pojedynczych przypadków dla określonego modelu sprzętu.
 
Ostatnia edycja:

Fabus

New member
Zrobiłem u siebie też trochę testów i faktycznie zgadzam się z tym, jest problem. Przy oglądaniu filmów z Android M jak jest w trybie spdif potrafi mi zawiesić film, zanika dźwięk i nie wraca. Trzaski jakieś i pluskania z głośników, generalnie spdif i arc jak kolega napisał jest w tym momencie nie bardzo do użytku. Wczoraj mi się zdarzyło, że załączył się straszny szum i brak dzwięku. Te same oprogramowanie, sprzęt podłączony po coaxialu. Pocieszające jest to, że jeżeli ja mam te same objawy to sprawa wydaję się być ogólna, gorzej by było gdyby sprawa dotyczyła pojedynczych przypadków dla określonego modelu sprzętu.

Dzieki za odopowiedz! :)

A mozesz jeszcze sprawdzic glosniki w tv?
 

KaszaWspraju

New member
Mi czasami coś pierdzi w menu YouTube czy przeskakiwaniu ogólnie w menu oraz w jednym filmie z dysku był mały problem.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

urania-marek

New member
zrobiłem u siebie też trochę testów i faktycznie zgadzam się z tym, jest problem. Przy oglądaniu filmów z android m jak jest w trybie spdif potrafi mi zawiesić film, zanika dźwięk i nie wraca. Trzaski jakieś i pluskania z głośników, generalnie spdif i arc jak kolega napisał jest w tym momencie nie bardzo do użytku. Wczoraj mi się zdarzyło, że załączył się straszny szum i brak dzwięku. Te same oprogramowanie, sprzęt podłączony po coaxialu. Pocieszające jest to, że jeżeli ja mam te same objawy to sprawa wydaję się być ogólna, gorzej by było gdyby sprawa dotyczyła pojedynczych przypadków dla określonego modelu sprzętu.

już pisałem że problem jest zgłoszony.przy arc wejdź w ustawienia dźwięku-zaawansowane- spdif ustaw na auto . Wyłącz i włącz dolby digital plus.
 

nodeb7

New member
Panowie, widzę obraz z PC tylko jak w TV ustawie HDMI 2.0 na off. Moja karta ma porty hdmi 2.0, co może być przyczyną? Kabel musi być high-speed? Aktualnie mam jakiś za 10zł.
 

Fabus

New member
już pisałem że problem jest zgłoszony.przy arc wejdź w ustawienia dźwięku-zaawansowane- spdif ustaw na auto . Wyłącz i włącz dolby digital plus.

Tylko ze u mnie nie wystepuje tylko dla ARC. U mnie w ogole dzwiek jest zdupiony na kazdym wyjsciu (arc, spdif, glosniki tv).
Nie pamietam czy probowalem sztuczki z DD+, sprobuje jak wroce do domu :)
 
Ostatnia edycja:

urania-marek

New member
przypomnę jeszcze panie marku o problemie związanym z podłączeniem słuchawek przez mini jack do tv , za każdym razem trzeba restartować telewizor żeby port słuchawek zaczął działać.

słuchaj dzisiaj miałem trochę czasu żeby sprawdzić twój problem ale on u nas się nie pojawia.odpalałem materiały z różny źródeł.zadzwoń to pogadamy 600059618.
 
Status
Zamknięty.
Do góry