TCL Seria P60

Status
Zamknięty.

wielkibill

New member
Panie i Panowie,

Wlasnie przyszedl 49p6046 od kikiego. Wszystko ladnie smiga, ale borykam sie z jednym problemem.
Mianowicie, TV mam podlaczony do aplitunera (Yamaha RX-V481), do AV jest podlaczona cala reszta urzadzen (dekoder, xbox, telefon przez MHL).
Na AV wybieram zrodlo.

Czy kabel musi to obslugiwac?

Czy jest mozliwosc zeby dzwiek puszczony z telewizora (Youtube) lecial przez AV, a nie glosniki TV? Czy do tego sluzy HDMI ARC? Mam to wlaczone, ale albo dzwiek leci przez glosniki TV, albo jest bardzo znieksztalcony/przesterowany.

Ktos, cos ? :)

Schemat prawidłowego podłączenia masz przede wszystkim w instrukcji obsługi amplitunera oraz w instrukcji TV. Przewód musi być zgodny z ARC - minimum v 1.4. Podłączasz wyjście HDMI w amplitunerze z wejściem HDMI z ARC w TV. W TV ustawiasz t-link na włączony, (to samo tyczy się uaktywnienia ARC w amplitunerze) wówczas przez protokół CEC, TV sterować będzie głośnością amplitunera. W ustawieniach telewizora, w konfiguracji wyjścia spdif ustaw "auto". Połączenie ARC w amplitunerach Yamahy bywa czasem kapryśne, niekiedy trzeba kilkukrotnie wył/wł t-link w TV aby "zaskoczyło". Jeśli CEC automatycznie nie przełączy na prawidłowe wejście w amplitunerze, ustaw prawidłowe wejście.
 

wielkibill

New member
Mozesz wytlumaczyc ?

To że komuś nie działa, z niewiadomych mi przyczyn (nieprawidłowe/nieumiejętne podłączenie, nie zapoznanie się z instrukcją TV którą jak widać chyba większość ignoruje na zasadzie "ja wiem wszystko, po co mi instrukcja" lub w ostateczności defekt TV) nie oznacza że nie działa wszystkim.

Mam podłączony TV z ampli po ARC, i TV bez problemu steruje ampli, jednocześnie wyciszając dźwięk ze swoich głośników (jedna z kilku idei tej funkcji). To samo tyczy się przy sprawdzonym testowo połączeniu po coaxialu - oczywiście bez CEC, bo to nie możliwe.

I jeszcze te stwierdzenie:

Podłączenie cyfrowe dźwięku tylko i wyłącznie kablem cyfrowym typu coaxialne do urządzenia AV.

Niestety, cyfrowe połączenie dźwięku z urządzeniem zewnętrznym odbywa się nie tylko przy pomocy przewodu coaxialnego jak to błędnie stwierdza Pneumat2, lecz także przez ARC w HDMI. A więc sory, ale jest to nic innego jak pisanie bzdur.
 
Ostatnia edycja:

Fabus

New member
Mogę sterować av, ale dźwięk z yt leci z głośników tv :/ wszystko mam ustawione jak piszecie.

Kompilacja mue34

Jakieś inne pomysły?
 

rad0ne

New member
Panie i Panowie,

Wlasnie przyszedl 49p6046 od kikiego. Wszystko ladnie smiga, ale borykam sie z jednym problemem.
Mianowicie, TV mam podlaczony do aplitunera (Yamaha RX-V481), do AV jest podlaczona cala reszta urzadzen (dekoder, xbox, telefon przez MHL).
Na AV wybieram zrodlo.

Czy kabel musi to obslugiwac?

Czy jest mozliwosc zeby dzwiek puszczony z telewizora (Youtube) lecial przez AV, a nie glosniki TV? Czy do tego sluzy HDMI ARC? Mam to wlaczone, ale albo dzwiek leci przez glosniki TV, albo jest bardzo znieksztalcony/przesterowany.

Ktos, cos ? :)

Do działania HDMI ARC musisz mieć włączony T-LINK w dodatkowo w moim przypadku HDMI control we wzmacniaczu. Przy takiej konfiguracji całość działała poprawnie do ostatniej aktualizacji oprogramowania. Aktualnie bug w sofcie powoduje zniekształcenie dźwięku przy źródłach stereo, problem jest zgłoszony i ma być usunięty. Poprawnie działa automatyczne włączanie i wyłączanie wzmacniacza oraz sterowanie głośnością. W momencie kiedy używam wzmacniacza telewizor automatycznie wyłącza głośniki, w menu TV jest możliwość wyłączenia wyjścia na wzmacniacz i przełączenie na wbudowane głośniki telewizora.

jamXiF

cGqxHa
 

wielkibill

New member
Co nie zmienia faktu, że jak ktoś nie może skorzystać z hdmi arc z wiadomych względów bo nie każdy ma źródło dźwięku po hdmi, ja mam tylko optyczne i niestety problemy są takie jak napisałem a to że o czymś nie wspomniałem nie oznacza pisania bzdur. Kolega chciał zakozaczyć i to zrobił , można było wszystko napisać pomijając ciętą kwestię ale wtedy by się nie poczuł jak mafiozo forum i alfonso di omega. Proszę nie pisać mi o ignorancji i o tym ze głupotę trzeba tępić bo chamstwo jest teraz wszędzie i jest propagowane na każdym kroku, niestety. Rozumiem, że ksywka wielkibill zobowiązuje i trzeba było sobie zwiększyć + 2 do lansu, może nawet się udało. Nie pozdrawiam i dziękuje za zwrócenie uwagi że jestem taki beznadziejny i podkreślenie tego conajmniej dwa razy. Twoje ego zostało dziś mocno podbudowane więc możesz być z siebie dumny, ja z Ciebie jestem:)

Skro nie potrafisz wziąć na klatę tego że piszesz bzdury i zamiast zastanowić się przed radzeniem komuś że nie ma takiej czy innej opcji, bo patrzysz tylko przez "swój pryzmat" (to że posiadasz ampli bez hdmi nie oznacza że wszyscy tak mają) a później taka bzdura powtarzana jest przez X osób, to tak, możesz uważać to za kozaczenie, mafiozowanie, zobowiązywanie do nazwy mego pseudo na forum etc.
 

Fabus

New member
Udało mi się uzyskac dźwięk z tv przez av, ale straszne trzeszczy... Kabel hdmi zły? Wina softu? W sumie nie wiem jaka wersja hdmi jest na tym kablu.
 

wielkibill

New member
Udało mi się uzyskac dźwięk z tv przez av, ale straszne trzeszczy... Kabel hdmi zły? Wina softu? W sumie nie wiem jaka wersja hdmi jest na tym kablu.

Poeksperymentuj z ustawieniami SPDIF w wyjściu audio w TV (auto, PCM itp). Jaką masz wersje oprogramowania? Ktoś chyba wspominał że w tej udostępnionej niedawno na forum coś jest nie tak z wyjściem audio
 

Fabus

New member
Kompilacja MUE34.Chyba że gdzieś indziej szuka się wersji?:) kupię dzisiaj kabel spdif i się pobawię. Mam toslink, ale tv nie ma wyjścia optycznego :/

BTW. Skąd bierzecie fw jak jeszcze nie ma w kanale ogolnodostepnym (przez tv)?
 

urania-marek

New member
nie da się narazie typowo puścić passtrought wybierając źródło. Podłączenie cyfrowe dźwięku tylko i wyłącznie kablem cyfrowym typu coaxialne do urządzenia av. Dźwięk będzie szedł i z głośników w tv i z głośników z av.
ściszając dźwięk w tv będziesz ściszał tak samo na urządzeniu zewnętrznym audio. Może przy którejś aktualizacji zostanie to naprawione:)
arc jest na hdmi2 .problem z coaxialem jest zgłoszony i będzie w pierwszej kolejności poprawiony. Dziękuje wam wszystkim za zgłoszenia co trzeba poprawić i obiecuje że wszystkie wasze uwagi zostaną przekazane .nie ma producenta który nie popełnia błędów.ale w tcl jest chęć współpracy i doskonalenia produktu.
 

urania-marek

New member
arc jest na hdmi2 .problem z coaxialem jest zgłoszony i będzie w pierwszej kolejności poprawiony. Dziękuje wam wszystkim za zgłoszenia co trzeba poprawić i obiecuje że wszystkie wasze uwagi zostaną przekazane .nie ma producenta który nie popełnia błędów.ale w tcl jest chęć współpracy i doskonalenia produktu.
jeżel macie jakiś problem i będę wam wstanie pomóc proszę dzwonić 600059618 od 10 do 18.nie jesteśmy firmą która ogranicza się tylko do sprzedaż ale i pomocy w problemach.
 

wielkibill

New member
arc jest na hdmi2 .problem z coaxialem jest zgłoszony i będzie w pierwszej kolejności poprawiony. Dziękuje wam wszystkim za zgłoszenia co trzeba poprawić i obiecuje że wszystkie wasze uwagi zostaną przekazane .nie ma producenta który nie popełnia błędów.ale w tcl jest chęć współpracy i doskonalenia produktu.

Nie wiem czy było zgłaszane, ale przedstawię zauważony problem:

- przy ustawieniu telewizora na szybkie włączanie, po ponownym włączeniu, poziom głośności z głośników telewizora przy niezmienionej skali głośności jest znacznie cichszy aniżeli pierwotnie, dotyczy to wszystkich źródeł tj, hdmi, youtube itp. Aby uzyskać ten sam poziom głośności, muszę ustawić skalę o minimum 50% większą. Problem ustępuje gdy zmienię w ustawieniach dźwięku choćby na chwilę któreś z ustawień np tru bass, tru dialog itp - wówczas poziom głośności powraca do prawidłowego poziomu. Problem nie występuje gdy szybkie włączanie jest wyłączone lub telewizor ze stanu szybkiego włączania zostaje uruchomiony ponownie (twardy restart) - wygląda jak błą normalizatora głośności, DRC?

I jeszcze jeden problem , lecz tutaj raczej doszukiwałbym się problemu z samym oprogramowaniem zewnętrznym ale może ktoś zna rozwiązanie; w KODI przy próbie odtwarzania jakiegokolwiek materiału z dźwiękiem DTS przez ARC lub SPDIF jest brak dźwięku. Przy odtwarzaniu materiału z dźwiękiem DD, PCM dźwięk jest. Nie pomaga zmiana ustawień w KODI dotycząca przekazywania DTS, zmiana ustawień w ustawieniach telewizora SPDIF itp.
 

Pneumat2

New member
Przypomnę jeszcze Panie Marku o problemie związanym z podłączeniem słuchawek przez mini jack do Tv , za każdym razem trzeba restartować telewizor żeby port słuchawek zaczął działać.
 

Fabus

New member
Gdzie sie sprawdza wersje oprogramownia?

No i po podaczeniu przez coaxial (kabel od subwoofera, czy to jakas roznica?) dalej sa szumy i trzaski przez AV (Yamaha), zwlaszcza z tweetera. Dzwiek przesylany jest cyfrowo przez ARC i spdif, wiec to raczej wina oprogramowania (postac cyfrowa audio jest znieksztalcona).
Kabel koncentryczny ma gdzies z 1.2m, wiec nie jest za dlugi.

Czy ktos tez ma znieksztalcony dzwiek przez spdif?

Ktos mowil ze ma byc naprawiony problem z ARC, moze to samo tyczy sie spdif?
@rad0ne ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry