TCL Seria C70

t0mc4t

New member
Jest kompatybilny.
Dziękuje za odpowiedź. Mieszkam w Krakowie, gdzie nadawany jest sygnał testowy (DVB-T2), natomiast telewizor nie odnajduje kanałów w tym standardzie. Czy ktoś z Państwa ma podobną sytuację lub wręcz odwrotnie wszystko działa prawidłowo? Proszę o odpowiedź będę wiedział, że to ewentualnie problem z moim odbiornikiem.
 

marcin0815

New member
telewizor nie odnajduje kanałów w tym standardzie. Czy ktoś z Państwa ma podobną sytuację lub wręcz odwrotnie wszystko działa prawidłowo?

Mój ma to samo, soft nie wspiera jeszcze DVB-T2 dla Polski. Spróbuj zmienić region wyszukiwania kanałów na Czechy albo ewentualnie w menu serwisowym ustaw odbiór niezależnie od regionu.
 
Dzień dobry mam TCL 55 7006 ,telewizor ustawiony na szybkie uruchamianie a i tak włancza się od początku za każdym razem,ostatnio nawet sam się uruchamia po kilka razy na dobę już nie mam siły do tego telewizora,pomóżcie.
 

firefl

Active member
Bez reklam
wyłącz szybkie uruchamianie albo zaakceptuj samoczynne włączenie. Taka uroda...

Dlaczego pytasz w różnych wątkach?
To naruszenie regulaminu i netykiety
Ja traktuję to jako :spam:
 

seaner

Member
Dzień dobry, dzisiaj rano mój c70 powitał mnie takim komunikatem:

TCL.jpg


Aktualizacja OTA ale wg tego mam nowsza wersje oprogramowania niż mi proponują. Ktoś instalował? Co to za wersja? Aktualnie posiadam V574
 
Ostatnia edycja:

Majkel78

New member
Witam, szybkie pytanie czy ktoś przerabiał opisany poniżej problem. Mam TV TCL 49C70, od dłuższego czasu coś dziwnego dzieje się z TV, mianowicie gubi kanały. Przykładowo włączam starsTV, po chwili TV przełącza się na kanał 1 (kanału startTV już nie ma) przełączam na inny kanał, po chwili TV znów się przełącza na 1 kanał i wcześniej oglądanego kanału już nie ma. Po ponownym wyszukaniu kanału wszystko wraca do normy, po około dwóch tygodniach ponownie występuję opisane zjawisko. Zazwyczaj dzieje się to zaraz po włączeniu TV. Przykładowo dzisiaj z rana po włączeniu skasował trzy kanały, co chwile wracał do kanału pierwszego, a wcześniej oglądanego już nie było. Zjawisko trochę zagmatwane, ale strasznie irytujące gdy ma się poukładane kanały, a jak wiadomo TCL jest mistrzem w metodzie sortowania kanałów. Pozdrawiam.
 

maniak12345

New member
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum.

Posiadam Thomsona 49UC64*6. Od kilku miesięcy (po automatycznej aktualizacji softu do V574 a dokładnie V8-2004241-MF1V500) nie działa szybkie uruchamianie w androidzie. Czy ktoś może mi pomóc? Serwis Thomsona ani TSL nie pomaga.
 

kajapa

Member
Witam wszystkich. Jestem nowy na tym forum.

Posiadam Thomsona 49UC64*6. Od kilku miesięcy (po automatycznej aktualizacji softu do V574 a dokładnie V8-2004241-MF1V500) nie działa szybkie uruchamianie w androidzie. Czy ktoś może mi pomóc? Serwis Thomsona ani TSL nie pomaga.


Poczytaj dokładnie wcześniejsze posty, było to już kilka razy opisane.
Ja robiłem wg tego: https://www59.zippyshare.com/v/g31bZuMo/file.html
 

knut94

New member
Witam. Kilka dni temu chciałem sobie włączyć telewizor, model TCL 55C7026 i jak najbardziej, dioda wskazująca uruchomienie telewizora ciągle działa, natomiast telewizor już nie za bardzo. Czyli telewizor się pozornie włącza, natomiast nie wyświetla obrazu. Już wcześniej miałem z nim problemy, lecz wtedy wyłączałem z gniazdka, czekałem chwilę, włączałem ponownie i działał. Natomiast teraz kompletnie nie reaguje na pilota oraz tylne przyciski. Pytanie do was, co może być powodem i co mogę z tym zrobić? Matryca nie została uszkodzona mechanicznie, jedyna szansa to że sama się wypaliła albo przestała działać (w co wątpię). Próbowałem też wgrać przez pendrive aktualizację i na niego telewizor także nie reaguje. Podsumowując, dioda się pali, telewizor nie reaguje i nie wyświetla obrazu. Proszę was o pomoc i porady.
 
Ostatnia edycja:

kajapa

Member
Zrobiłem wszystko według instrukcji 2 razy ale szybkie uruchamianie dalej nie działa.

Instrukcja
-Krok 1 WYŁĄCZ szybkie uruchamianie- ustawienia fabryczne- reset shop- reset all.
Menu serwisowe:"ustawienia" >"obraz">"ust. zaaw." "contrast" wpisz: 6425 lub 9735 lub 9705
-krok 2 DOWNGRADE TV, zainstaluj wersję 519 lub starszą w formacie Update.pkg, poprzez wyłączenie TV z prądu, podłączenie usb z softem v519 i włączenie go do prądu z równocześnie wciśniętym przyciskiem "OK" w joysticku z tylu telewizora.
-krok 3 na v519 zainstaluj najnowszą wersję pobraną ze strony TCL przez "Aktualizację lokalną" z menu TV (pliki zip)


WAŻNE- szybkie uruchamianie włącz dopiero po zainstalowaniu najnowszego softu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry