TCL Seria C70

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Witam, po aktualizacji do najnowszego softa v 546 mam taką dziwną przypadłość z obrazem. Mianowicie podczas zmieniania kanałów cały ekran na 2-3 sekundy rozjaśnia się (bledną kolory) i po tej chwili kolory wracają do normy... Co może być przyczyną??

Po aktualizacji telewizor przywrocony do ustawien fabrycznych?

Zawsze po aktualizacji pamieta stare configi lub cos i zawsze cos sie krzaczy. Po aktualizacji robimy restart calych ustawien.
 

seaner

Member
Niestety fabryczne ustawienia przywrócone nawet dzisiaj jeszcze raz dla pewności. W Xbox one również podobny efekt przy przejściach między ekranami w menu...

Moze to kwestia jakiś ustawień obrazu?
 

kajapa

Member
Moim zdaniem ten soft 546 jest najlepszy od dłuższego czasu. Wreszcie przy włączonej funkcji szybkiego włączania TV nie restartuje mi się od czasu do czasu. Na wcześniejszych softach raz na jakiś czas TV się restartował i po restarcie samoczynnie włączał o różnych dziwnych porach.
Ja mam tak teraz na moim U55C7026 v543! Restartuje się kiedy tylko chce, w dzień i w nocy. Poza tym zdarzają mu się zawiechy. Tylko, że to jest aktualizacja .pkg i instaluje się ją z wyłączonego Tv, a nie z poziomu aktualizacji lokalnej, Tak?
Mogę ją zainstalować na U55C7026 v543?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ja mam tak teraz na moim U55C7026 v543! Restartuje się kiedy tylko chce, w dzień i w nocy. Poza tym zdarzają mu się zawiechy. Tylko, że to jest aktualizacja .pkg i instaluje się ją z wyłączonego Tv, a nie z poziomu aktualizacji lokalnej, Tak?
Mogę ją zainstalować na U55C7026 v543?

plik Update.pkg instaluje się w trybie boot - włączanie tv.
Kasuje wszystkie ustawienia, a i tak neleży potem zrobić reset w tym reset-shop
Instalacja na włąsną odpowiedzialność.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Czyli mogę ją zainstalować u siebie, tylko,że na własną odpowiedzialność?
To jest nieoficjalna wersja?


nie wiem co rozumiesz przez nieoficjalna. Pochodzi od producenta.
Ta była podobno udostępniona na tcl australia.

dopisek o odpowiedzialności był by uświadomić, że cokolwiek robisz to Twoja odpowiedzialność.
Moja rada odzwierciedla moje własne doświadczenia i to co zapamiętałem z komentarzy innych osób.
Nie napisałem nic nowego, Tobie się nie chce szukać to trochę pomogłem. Ale i tak sam decydujesz i cokolwiek zrobisz - ja nie odpowiadam.
Czasem mogę się też mylić.
Telewizor jest zabezpieczony przed wgraniem śmieci, ale zanik prądu w trakcie aktualizacji może spowodować problem.
 

kajapa

Member
Tobie się nie chce szukać to trochę pomogłem. Ale i tak sam decydujesz i cokolwiek zrobisz - ja nie odpowiadam.
Czasem mogę się też mylić.
Telewizor jest zabezpieczony przed wgraniem śmieci, ale zanik prądu w trakcie aktualizacji może spowodować problem.
Mam problemy ze swoim TV TCL od momentu aktualizacji do androida 8. Przeszukałem wiele for internetowych i chyba jako jeden z niewielu przeczytałem ten wątek od początku do końca.Bezpodstawnie zarzucasz mi, że nie chce mi się szukać a tak na prawdę dopytuję, bo boję się uwalić szkiełka. Raz, że idą święta, dwa, wczoraj skończyła mi gwarancja.

Wolę dwa razy zapytać, nawet jeśli to kogoś irytuję niż coś spierdzielić.

Firefl, pamiętaj, że na forum pomocy szukają "zwykli" użytkownicy. Mimo wszystko wielkie dzięki za pomoc.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam problemy ze swoim TV TCL od momentu aktualizacji do androida 8. Przeszukałem wiele for internetowych i chyba jako jeden z niewielu przeczytałem ten wątek od początku do końca.Bezpodstawnie zarzucasz mi, że nie chce mi się szukać a tak na prawdę dopytuję, bo boję się uwalić szkiełka. Raz, że idą święta, dwa, wczoraj skończyła mi gwarancja.

Wolę dwa razy zapytać, nawet jeśli to kogoś irytuję niż coś spierdzielić.

Firefl, pamiętaj, że na forum pomocy szukają "zwykli" użytkownicy. Mimo wszystko wielkie dzięki za pomoc.

Cieszę sie, że szukałeś :oops:

Dla jasności: TCL przy tv android rozpowszechanianych w PL ma dwie platformy Percee TV czyli tv rocznika 2017-2018 (w tym C70) i platformę 2019 - tam zmienili też nazwę kodową platformy. Niestety nie zapamiętałem kodu platformy.
Soft jest wspólny w ramach platform - niewymienny między platformami. Dotyczy to także brandu Thomson.
Według mojej wiedzy
Na dzień dzisiejszy najnowszy soft dla starej platformy to v546 android 8 i nie będzie androida 9
Najbardziej stabilny moim zdaniem był soft v373. Można zrobić downgrade choć przez pośrednie wgranie v369.

DLa nowej platformy 2019 jest v218 android 9. Producent obiecał wsparcie przez 2 lata. Niektórzy optymistycznie wierzą, że będzie android 10 i może 11. Jak dla mnie to tylko obietnica wsparcia android 9 - czyli minimum poprawki bezpieczeństwa, może niektóre błędy też poprawią.
 
Ostatnia edycja:

janusz

New member
Bez reklam
Skoro modele rocznika 2017-2018 miały androida 6 i dostawały wsparcie przez 2 lata do androida 7 i 8, to nie mam wątpliwości, że modele 2019 otrzymają androida 10 i 11.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Skoro modele rocznika 2017-2018 miały androida 6 i dostawały wsparcie przez 2 lata do androida 7 i 8, to nie mam wątpliwości, że modele 2019 otrzymają androida 10 i 11.

Gdzieś kiedyś widziałem obietnicę Androida 9 dla platformy 2017-2018.
Teraz już jest info, że nie będzie Androida 9.
Dla nowej platformy obiecano wsparcie, szczegółów obietnicy nie było...
Dla mnie znaczy, że może będzie / może nie będzie...
Ostatecznie pewnie wg potrzeb marketingowych producenta.

Jestem przekonany, że brak aktualizacji platformy 2017-2018 do androida 9 to wyłączenie oszczędności przy braku potrzeb marketingowych.
 

janusz

New member
Bez reklam
Nie sądzę. To raczej względy techniczne. Modele 2019 mają inne procesory: Realtek (zamiast MediaTek’a stosowanego do tej pory) (Sony i Philips też coś w temacie procesorów od 2017 robiły), to jest raczej główna przyczyna braku aktualizacji do starszych modeli.
Podobnie może być nawet w innych urządzeniach np. Mi boxach, ale nie śledzę tematu dokładnie, tyle wywnioskowałem z kilku newsów.
Inna sprawa, że w przypadku android TV to nie koniec świata, wersja 6 i 8 były na tyle OK, że wszystko zależy od aplikacji, ważne by soft był stabilny i zainstalowany bez jakichś śmieci po poprzednim. Nie mam zbyt dużych obaw by nowe aplikacje nie działały na android TV 8.
 
Ostatnia edycja:

bog-dan1

New member
Jak mogę wyłączyć bluetootha w TV C70 android 8 by nie emitował mi w nocy fal radiowych. Taka opcja w telefonie z Androidem 8 i nie tylko istnieje.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Jak mogę wyłączyć bluetootha w TV C70 android 8 by nie emitował mi w nocy fal radiowych. Taka opcja w telefonie z Androidem 8 i nie tylko istnieje.

najlepiej wtyczkę wyjąć z gniazdka. Każdy inny sposób nie spowoduje wyłączenia emisji fal elektomagnetycznych. Nawet w trybie głębokiego uśpienia zasilacz pracuje...
 
Do góry