TCL Seria C70

MO_R

Member
Dziś zainstalowałem soft 543
Hbo działo do wyłączenia tv, po kolejnym włączeniu wyskoczył błąd brak internetu.
Sama aplikacja do puki działała, to działała tragicznie.
Zainstalowałem 534. hbo działa choć uważam że w sofvie 500 działa dużo płynniej.
Niestety nie mam juz wersji 500...................
 

seger75

New member
Witam wszystkich .Dziś chyba zainstalowałem nowy soft 544.Wszystko działa nawet szybki start.Napisałem że chyba zainstalowałem bo gdy wejdę w INFORMACJE>SKONTAKTUJ SIE Z NAMI to wyświetla mi 528,dlatego nie wiem już sam .Instalowałem według tej instrukcji ,ale zastanawia mnie po co robi sie reset na koniec instalacji.Poniżej instrukcja zaczerpnięta z forum.


Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-NT563T01-LF1V126_ZIP_USB_GMC"
Otrzymasz folder o nazwie "V8-NT563T01-LF1V126" i otworzysz go.
Skopiuj plik update.zip do katalogu głównego dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32
Nie rozpakuj pliku
Przełącz telewizor w tryb gotowości
Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać.
Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o trwającej aktualizacji.
Aktualizacja zajmie trochę czasu.
Nie wyłączaj, nie odłączaj przewodu zasilającego ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji.
Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien automatycznie uruchomić się ponownie po 5 minutach.
Wyjmij napęd USB z portu USB.
Rozpocznie się aktualizacja oprogramowania. Czas aktualizacji wynosi około 5 minut
Po jego osiągnięciu telewizor sam się restartuje.
Naciśnij opcję przycisku na pilocie:
Następnie przejdź do ustawień linii.
Naciśnij OK na zdjęciu
Przejdź do wiersza Ustawienia zaawansowane i naciśnij OK
W linii Kontrast wykonaj sekwencję klawiszy 6 4 2 5
Pojawi się menu Specjalne
Przejdź do wiersza Resetuj wszystko, naciśnij OK i wybierz OK
Po zakończeniu przejdź do linii Reset Shop, naciśnij OK i wybierz OK
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dziś zainstalowałem soft 543
Hbo działo do wyłączenia tv, po kolejnym włączeniu wyskoczył błąd brak internetu.
Sama aplikacja do puki działała, to działała tragicznie.
Zainstalowałem 534. hbo działa choć uważam że w sofvie 500 działa dużo płynniej.
Niestety nie mam juz wersji 500...................

linki do starszych wersji są na tym forum
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich .Dziś chyba zainstalowałem nowy soft 544.Wszystko działa nawet szybki start.Napisałem że chyba zainstalowałem bo gdy wejdę w INFORMACJE>SKONTAKTUJ SIE Z NAMI to wyświetla mi 528,dlatego nie wiem już sam .

Masz 528.
Plik ma być Update.pkg - wielkość U ma znaczenie

pendrive fat32. Wgrywamy Update.pkg. Odpinamy tv od prądu. Podpinamy pendrive. Przytrzymujemy guzik power na tv (nie na pilocie). Podpinamy napięcie cały czas trzymając power on na tv. Trzymamy do czasu pojawienia się informacji o aktualizacji.
 

firefl

Active member
Bez reklam
To ja nie wiem co instalowałem. Tu jest link
https://drive.google.com/uc?id=1lr8sGZ7OF_Nylm6yWnrNrka9L_NplNS_&export=download
Może sam reset naprawił mi ten szybki start.TV był w serwisie nic nie zrobili tylko na aktualizację każą czekać.

To nie kwestia pliku - raczej jest poprawny. Ostatnio u mnie zainstalowało się poprawnie za 3 próbą.
Jak chcesz większy numerek - ponów instalację, może z innym pendrive. Jak dział dobrze - ja uważam, że lepiej nie ruszać.
 

MO_R

Member
Witam
Wydaje mi się że coś źle zrobiłem podczas instalacji ponieważ ja wchodzę w apke tv Guard pokazuje mi używana pamięć 6 GB całkowita 16 gb. Z dodatkowych aplikacji tylko HBO zainstalowane. Wydaje mi się że stare wersję softu nie została usunięte.....
 

czarnawdowa

New member
Hej witam serdecznie i mam nadzieję że od razu mi się nie oberwie od Was :). Szukałem w wyszukiwarce i nie widzę mojego problemu :/
Mam telewizor TCL U55C7026 i cholernie wkur... problem. Ciężko to wytłumaczyć ale postaram się opisać. Tv działa ogólnie świetnie bez problemów ale od zainstalowania android 8 jak kliknę za dużo razy pilotem nie działa żaden! klawisz musze odczekać ok 30 sek by móc kliknąć 1 raz, np jak odczekam godzinę to tak około 10 razy, a jak się zablokuje i prubuję klikać to nie pozwala mi przez około 5 min nic zrobić nawet go wyłączyć. Oczywiście wyciągam z prądu i wkładam to się włączy ale tak jakby pamiętał ilość kliknięć i muszę odczekać :/ co to kurde jest i co zrobić z super jasną instrukcją :(.
 

firefl

Active member
Bez reklam
od zainstalowania android 8 jak kliknę za dużo razy pilotem nie działa żaden! klawisz musze odczekać ok 30 sek by móc kliknąć 1 raz, np jak odczekam godzinę to tak około 10 razy, a jak się zablokuje i prubuję klikać to nie pozwala mi przez około 5 min nic zrobić nawet go wyłączyć. Oczywiście wyciągam z prądu i wkładam to się włączy ale tak jakby pamiętał ilość kliknięć i muszę odczekać :/ co to kurde jest i co zrobić z super jasną instrukcją :(.

A był pełny reset po aktualizacji? Przywrócenie ustawień fabrycznych, reset shop?
Ten tv zaczyna dziwnie się zachowywać po aktualizacji bez resetu.

Nie gwarantuję sukcesu; uwaga: wszystko trzeba ponownie ustawiać/instalować.
 

MO_R

Member
nie nie było a jak go zrobić gdzie szukać ? jak mówię mam ograniczoną liczbę kliknięć :) chyba ze parę godz. w zapasie hehe

Przejdź do wiersza Ustawienia zaawansowane i naciśnij OK
W linii Kontrast wykonaj sekwencję klawiszy 6 4 2 5
Pojawi się menu Specjalne
Przejdź do wiersza Resetuj wszystko, naciśnij OK i wybierz OK
Po zakończeniu przejdź do linii Reset Shop, naciśnij OK i wybierz OK

Wejdź w tv guard i zobacz ile zajmuje Ci używana pamięć miejsca....?
 
Do góry