TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich.
Chcę to naprawić wg. instrukcji artb71 czyli downgrade do 519 i znowu 528, lecz mam kilka pytań:
1. Update.pkg można uruchomić przez aktualizacje lokalną czy tylko z wyłączonego TV?
2. Aktualizacje w formacie ZIP można uruchomić z wył. TV czy tylko przez aktualizacje lokalną?
3. Który sposób aktualizacji czyści zawartość pamięci TV?
4. USB CLONE robi kopie aplikacji? Czym zrobić kopie aplikacji TV?
5. Da się zrobić aktualizację z USB3.0? Gniazdo USB2.0 jest "całe" nie obluzowane, Pendrive wchodzą ciasno ale żadnego nie widzi TV.

Wreszcie ktoś czyta a potem pyta :) - to prawdziwa pochwała!

mogę odpowiedzieć na część pytań
1. z wyłączonego tv
2. plik typu Update_V8-T658T01-LF1V534_sign.pkg - aktualizacja lokalna
3. Inne niż przez menu
4. nie korzystam, używam chyba 4 aplikacji - szybciej zainstalować/wpisać dane niż szukać wyspecjalizowanej aplikacji
5. U mnie zadziałało z USB3.

ja sprawdzałem tylko downgrade do v369, może inne też działają.
 

kajapa

Member
Wreszcie ktoś czyta a potem pyta :) - to prawdziwa pochwała!
Dzięki. Wolę się wcześniej dopytać niż coś wyrzeźbić i płakać.


Mam jeszcze pytanie gdzie na obudowie mojego TCL U55c7026 znajdę przycisk "POWER" potrzebny do aktualizacji? Nigdzie na obudowie nie ma żadnych przycisków, choć przydały by się w przypadku uszkodzenia pilota. Nawet w instrukcji nic o tym nie ma. Jak w tedy zaktualizować plikiem update.pkg? Power na pilocie?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dzięki. Wolę się wcześniej dopytać niż coś wyrzeźbić i płakać.


Mam jeszcze pytanie gdzie na obudowie mojego TCL U55c7026 znajdę przycisk "POWER" potrzebny do aktualizacji? Nigdzie na obudowie nie ma żadnych przycisków, choć przydały by się w przypadku uszkodzenia pilota. Nawet w instrukcji nic o tym nie ma. Jak w tedy zaktualizować plikiem update.pkg? Power na pilocie?

mam trochę inny model ale podejrzewam, że na dole środek tv
 

kajapa

Member
mam trochę inny model ale podejrzewam, że na dole środek tv


Nie ma. Na dole pod matrycą są głośniki. Na środku paska głośników jest logo TCL a z prawej logo JBL. Telewizor wisi na ścianie więc jest trudny dostęp od tyłu. Na str. 511 znalazłem:



Na stronie TCL po tłumaczeniu translatorem:

Aktualizacja oprogramowania przez USB
Rozpakuj plik "V8-T658T01-LF1V373_PKG_USB_GMC"
Zapisz plik update.pkg w katalogu głównym dysku USB sformatowanego w systemie plików FAT32 (nie zapisuj pliku
w dowolnym folderze)
Przełącz telewizor w tryb gotowości
Włóż dysk USB do gniazda "USB 2.0" telewizora.
Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania klawiatury, aż przednia dioda LED zacznie migać.
Telewizor automatycznie zaktualizuje SW i wyświetli menu kontekstowe informujące użytkownika o tym ciągła aktualizacja.
Aktualizacja zajmie trochę czasu.
Nie wyłączaj, nie odłączaj ani nie wyjmuj napędu USB przed ukończeniem aktualizacji.
Po ponownym przepłukaniu telewizor powinien zostać automatycznie uruchomiony ponownie po ~ 5-7 minutach.
Wyjmij napęd USB z portu USB.
Usuń plik "update.pkg" z dysku USB, aby uniknąć niechcianego pobierania oprogramowania.

Gdzie jest przycisk zasilania klawiatury. Wykonałem aktualizację robiąc reset kablem. Pozostałe czynności jak w opisie.


Czyżby wystarczyło wyłączyć z gniazdka, podłączyć napęd z aktualizacją i podłączyć kabel zasilający?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Nie ma. Na dole pod matrycą są głośniki. Na środku paska głośników jest logo TCL a z prawej logo JBL. Telewizor wisi na ścianie więc jest trudny dostęp od tyłu. Na str. 511 znalazłem:


Czyżby wystarczyło wyłączyć z gniazdka, podłączyć napęd z aktualizacją i podłączyć kabel zasilający?

a co za logo tcl? tak kilka centymetrów głębiej
 

kajapa

Member
Przycisk POWER na obudowie TCL U55C7026

Znalazł się, w modelu C7026 przycisk POWER jest z funkcją dżojstika i znajduje się z tyłu obudowy, pod gniazdami usb i hdmi (w prawym dolnym rogu patrząc na ekran naprzeciw logo jbl).
q9rBC5F
3z7j2DN

W serwisie powiedzieli,że pod koniec lipca ma wyjść aktualizacja, poprawka błędów v528 dostępna sieciowo.


I jeszcze jedno pytanie; czy twardy reset z poziomu wyłączonego tv oraz "reset all"/"reset shop" z meni serwisowego czyszczą ustawienia tv i listę kanałów?
 
Ostatnia edycja:

kajapa

Member
I w pi.du wylądował...
Tyle czytania, pytań i przygotowań a i tak coś spier..liłem. Downgrade pliku update.pkg nie poszło ani z USB2.0 ani USB3.0, próbowałem kilka razy (v519 i v369) metodą z wyłączonego Tv. Albo faktycznie padło mi USB2.0 albo robię coś źle. W serwisie kazali mi wgrać jeszcze raz v528 ze strony TCL przez aktualizację lokalną a później "twardy reset" "reset all" a na koniec "reset shop" - w efekcie telewizor nie trzyma listy kanałów. Wczoraj niby było ok. miałem dzisiaj ustawić obraz, dźwięk, zainstalować apki ale jak włączyłem tv to komunikat o braku kanałów. skanowanie nić nie znalazło, dopiero reset do ust. fabrycznych i ruszył skan kanałów. Nie wiem tylko czy je zapamięta po restarcie bo szybkie uruchamianie nie działa.
 

firefl

Active member
Bez reklam
I w pi.du wylądował...
Tyle czytania, pytań i przygotowań a i tak coś spier..liłem. Downgrade pliku update.pkg nie poszło ani z USB2.0 ani USB3.0, próbowałem kilka razy (v519 i v369) metodą z wyłączonego Tv. Albo faktycznie padło mi USB2.0 albo robię coś źle. W serwisie kazali mi wgrać jeszcze raz v528 ze strony TCL przez aktualizację lokalną a później "twardy reset" "reset all" a na koniec "reset shop" - w efekcie telewizor nie trzyma listy kanałów. Wczoraj niby było ok. miałem dzisiaj ustawić obraz, dźwięk, zainstalować apki ale jak włączyłem tv to komunikat o braku kanałów. skanowanie nić nie znalazło, dopiero reset do ust. fabrycznych i ruszył skan kanałów. Nie wiem tylko czy je zapamięta po restarcie bo szybkie uruchamianie nie działa.

plik miał być Update.pkg a nie update.pkg
 

firefl

Active member
Bez reklam
I w pi.du wylądował...
Tyle czytania, pytań i przygotowań a i tak coś spier..liłem. Downgrade pliku update.pkg nie poszło ani z USB2.0 ani USB3.0, próbowałem kilka razy (v519 i v369) metodą z wyłączonego Tv.

Nie każdy pendrive działa. Nawet jeśli jest widziany do odtwarzania filmów to niekoniecznie się nadaje do upgrade w trybie włączania tv
 

kajapa

Member
Na stronie TCL pojawiła się aktualizacja v543 do C70.

Pobrałem, zaktualizowałem tv z v528 do v543 i... zaczęło działać USB2.0 lecz problem z szybkim uruchomieniem pozostał. Srawdzę czy połączenie wifi będzie zrywać jak w v528 i dam znać.
 

ExileDP

New member
Ma ktoś może powiedzieć, że pojawiła się obsługa ntfs? W temacie z telewizorem p60 piszą, że z ostatnią aktualizacją pojawiła się obsługa ntfs.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Ma ktoś może powiedzieć, że pojawiła się obsługa ntfs? W temacie z telewizorem p60 piszą, że z ostatnią aktualizacją pojawiła się obsługa ntfs.

zainstaluj i potwierdź - tylko parę minut dłużej niż pisać pytanie na forum. Jedno już masz od pepa333 na sąsiednim wątku....
 

cubano

New member
Mam c7026 podłączony do dekodera cyfrowego Polsatu. Nie moge sterowac dźwiękiem z pilota do dekodera i muszę żonglować pilotami. Da się to jakoś ustawić?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Mam c7026 podłączony do dekodera cyfrowego Polsatu. Nie moge sterowac dźwiękiem z pilota do dekodera i muszę żonglować pilotami. Da się to jakoś ustawić?

włączając cec zwany tu chyba t-linkiem. W tunerze też. Przynajmniej tak to powinno działać w teorii...

nie jestem pewien czy zadziała przez inne HDMI niż 2
 
Ostatnia edycja:
Do góry