TCL Seria C70

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest wyprzedaż modeli serii. Szkoda bo nowe modele nie będą już miały głośników JBLa, Fazowanego aluminium, dźwięk puszczony tylko w dól i mniejszą moc.
No i ciekawe jak zapracuje Android 9,0 -bo w wersji beta miał duże problemy.
 
Ostatnia edycja:

areq1987

New member
Witam, jestem świeżym użytkownikiem tv. Jak poprawić wyświetlanie polskich znaków? 2 pytanie jak sprawdzić nr oprogramowania?
abdb07be192c39962bee75301654647b.jpg


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jaki masz wybrany kraj ?
Masz w menu nr oprogramowania.
Jeśli nie znajdziesz napisz na PW - kolega Ci poda krok po kroku.
 

areq1987

New member
Jeśli masz UPC zmień na Czechy i wszystko będzie OK.
Dzięki wielkie.

Też macie na ciemniejszych scenach na jansych też ale mniej taki ciągnący się jaśniejszy pasek o grubości ok 1cm wzdłuż dolnej ramki? Na czarnym tle tylko tego nie widać im kolory ciemniejsze ale bez czarnegot tym bardziej jest to widoczne?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

areq1987

New member
Wczoraj nie miałem okazji widzieć jak się zachowuje wieczorem. Niestety spore rozczarowanie widoczne duże prześwietlenia na dole w lewej srodkowej i prawej części ekranu i do góry w prawej. Na zdjęciu to widać ale w rzeczywistości jest dużo gorzej. @kiki ciężko było tego chyba nie zauważyć przy ustawianiu tv?
7499b9c71fac67af453b3095d8765e80.jpg


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
4c3f2043e1080bf4c0af1eb5e00b75eb.jpg
 
Ostatnia edycja:

Karol1976

Active member
Bez reklam
Wczoraj nie miałem okazji widzieć jak się zachowuje wieczorem. Niestety spore rozczarowanie widoczne duże prześwietlenia na dole w lewej srodkowej i prawej części ekranu i do góry w prawej. Na zdjęciu to widać ale w rzeczywistości jest dużo gorzej. @kiki ciężko było tego chyba nie zauważyć przy ustawianiu tv?
7499b9c71fac67af453b3095d8765e80.jpg


Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
4c3f2043e1080bf4c0af1eb5e00b75eb.jpg

Totalna LIPA , do reklamacji i tak zrób !!!! Wada podświetlenia !!!!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale zdjęcia są prześwietlone nie wiele wnoszą. Skróć proszę przysłonę i czas do zdjęcia.
 

areq1987

New member
Ale zdjęcia są prześwietlone nie wiele wnoszą. Skróć proszę przysłonę i czas do zdjęcia.

Ale co mają do rzeczy zdjęcia jak w realu jest identycznie jeśli nie gorzej. Bardzo to źle wygląda na ciemnych scenach. Trochę szkoda ze wysyłacie takie telewizory mimo sprawdzenia u siebie czego markety nie robią.
CO jeszcze zauważyłem w tym tv to: moduł ci+ nie wspołgra poprawnie z sygnałem UPC w epg czasem są polskie znaki wyśwetlane źle (tcl nie ma certyfiakcji przez upc) bez modułu niekodowane programy taki sam maja problem. W wifi 5Ghz transer potrafi spaść do 10mbit gdzie na komórce w tym czasie wyciąga 150mbit, tylko na 2,4ghz jest stabilny. Włączył się raz sam z siebie w nocy. Brak upłynniaczy sprawia że obraz jest mniej płynny w stosunku do philipsa 7303 ale to kwestia gustu jeśli ktoś lubi efekt jak w kinie to mu nie bedzie przeszkadzać. Jedyne co mi sie w tym tv podoba to jakość wykonania ta zewnetrzna.
 
Ostatnia edycja:

kajapa

Member
Witam wszystkich.
Czytam ten temat i widzę, że nie tylko ja ale sporo osób ma problem ze swoim TCL-em po aktualizacji. W maju zrobiłem aktualizacje sieciową mojego U55C7026 do wersji 528, od razu przestało działać szybkie uruchamianie. Na dodatek zauważyłem, że zaczęło zrywać połączenie WIFI, zmniejszyła się głośność telewizora a dwa tygodnie temu przestało działać USB2.0. Wcześniej był android 7 lecz nie wiem w jakiej wersji. Muszę tu dodać, że problem z szybkim uruchamianiem miałem już wcześniej. Zaraz po zakupie było ok, lecz po wymianie routera funkcja przestała działać. Poradziłem sobie przez zmianę połączenia z DHCP na stałe IP w ustawieniach tcl. Niestety teraz to nie działa. Chcę to naprawić wg. instrukcji artb71 czyli downgrade do 519 i znowu 528, lecz mam kilka pytań:
1. Update.pkg można uruchomić przez aktualizacje lokalną czy tylko z wyłączonego TV?
2. Aktualizacje w formacie ZIP można uruchomić z wył. TV czy tylko przez aktualizacje lokalną?
3. Który sposób aktualizacji czyści zawartość pamięci TV?
4. USB CLONE robi kopie aplikacji? Czym zrobić kopie aplikacji TV?
5. Da się zrobić aktualizację z USB3.0? Gniazdo USB2.0 jest "całe" nie obluzowane, Pendrive wchodzą ciasno ale żadnego nie widzi TV.
 
Ostatnia edycja:
Do góry