TCL Seria C70

artb71

New member
Hmm klikam "ok" przy opcji TV TO USB i nic się nie dzieje.... Jak dam strzałkę w prawo to po 5 sek. wyskakuje mały komunikat że NVM TO USB OK, ale nie ma żadnego pliku na pendrive...

Zmieniam kolejność jednego kanału, wgrywam USB TO TV, dostaję komunikat, że ok, ale lista kanałów się nie przywraca...


U mnie pojawia się na Pendrive folder o nazwie database, w nim podfolder o tej samej nazwie, a w nim pliki DtvData.db, AtvData.db i satelite.db. Lista kanałów jest w pliku DtvData.db. Można ją podglądnąć programem SQLite (DB Browser). Nie wiem dlaczego u Ciebie NIC nie pojawia się na penie. Może zmień port lub pendrive.
 

artb71

New member
@artb71 fajny myk z tymi ustawieniami przyda się w przyszłości. Teraz pytanie jakim sposobem łączysz się z netem po wifi czy lan, bo u mnie jeżeli używam wifi jest problem z szybkim uruchamianiem na wszystkich softach. Po lan brak problemu :)


Cały czas po kablu. Myślę że jednak najważniejsze jest instalowanie 528 z wyłączoną opcją szybkiego uruchamiania. Ponoć gdzieś na "wschodnich" forach też o tym pisali.
 

AdamWGM

New member
U mnie pojawia się na Pendrive folder o nazwie database, w nim podfolder o tej samej nazwie, a w nim pliki DtvData.db, AtvData.db i satelite.db. Lista kanałów jest w pliku DtvData.db. Można ją podglądnąć programem SQLite (DB Browser). Nie wiem dlaczego u Ciebie NIC nie pojawia się na penie. Może zmień port lub pendrive.

Na innym pewnie pojawił się folder database, rozmiar ok 2 MB. Ale nadal jak wgrywam USB to tv to układ kanałów się nie modyfikuje.

Przy okazji znacie jakiś program który pozwoli przegrać cokolwiek na pendrive? Bo ja próbowałem file Explorer i mam komunikat że pendrive tylko do odczytu i nie mogę zrobić backup Kodi...
 

Wojtek84

New member
Taka ciekawostka... nie trzeba odłączać telewizora od prądu. Wystarczy tylko trzymać przycisk OK (WŁĄCZENIA) z tyłu tak długo aż się uruchomi aktualizacja
 

Modrzej77

New member
Witam. Dzisiaj w nocy pobrała mi się aktualizacja 8.0.0.Nie może mi sie połączyć z internetem w ogóle. Czy mam powrócić do pierwszej wersji 369 i mogę potem wgrać 528? czy muszę po kolei robić?
 

LukaszNDM

New member
tcl 65c7006 8.0.0 Witam już dwa razy pojawił mi się taki problem , podczas uruchamiania Gry fifa 19 na konsoli xbox one x ,wyskakuje w lewym górnym rogu ikonka HDR i obraz zaczyna mrygać albo jest czarny. Dzieje się tak na gnieździe hdmi nr 2, jak przekładam na pierwsze gniazdo jest ok , raz pomogła zmiana kabla, ale dzisiaj stało się to samo na podmienionym kablu, tym razem pomogło włączenie i wyłączenie tv ale jest to loteria raz pomaga zamiana kabla raz ponowne uruchomienie tv dzieje się tak tylko na hdmi nr 2.
Jakieś sugestie ???
 

Silverek

New member
Witam. Dzisiaj w nocy pobrała mi się aktualizacja 8.0.0.Nie może mi sie połączyć z internetem w ogóle. Czy mam powrócić do pierwszej wersji 369 i mogę potem wgrać 528? czy muszę po kolei robić?


Nie musisz pokolei, wrzuć v369, a potem możesz zaktualizować do obojętnie jakiego softu.
 

Modrzej77

New member
Dziękuje.To zaczynam działać zobaczymy co sie stanie. Ogólnie to na zadnym innym mi nie dziala net tylko musze instalowac 369 a póżniej 373 i koniec miewiem co jest grane.
 

firefl

Active member
Bez reklam
Dziękuje.To zaczynam działać zobaczymy co sie stanie. Ogólnie to na zadnym innym mi nie dziala net tylko musze instalowac 369 a póżniej 373 i koniec miewiem co jest grane.
Jeśli nie chcesz by system zaktualizował się do aktualnej wersji to należy odznaczyć domyślna zgodę na aktualizacje w opcjach

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Modrzej77

New member
Nie mam już siły do tego internetu. W czym może być problem? Zainstalowałem 369 internetu brak. Dałem nakładkę 373 internet był. Zainstalował się 528 problem z netem. Ktoś pomoże?
 

antonioli

New member
Po zainstalowaniu oprogramowania 528, tak jak u wielu innych użytkowników pojawił się u mnie problem z szybkim uruchamianiem. Mój model TV to U55C7026. W tej chwili już wszystko działa OK. Mam zainstalowaną wersję 528 i działa szybki start. A oto kroki jakie wykonałem żeby do tego doprowadzić :

- krok 1 - na 528 zainstalowałem wersję 526 - Efekt - bez zmian - szybkie uruchamianie nie działało nadal. Do tego ustawienia i lista programów poszła w kosmos. KROK TEN RACZEJ MOŻNA POMINĄĆ.

- krok 2 na 526 zainstalowałem wersję 519 - Efekt - szybkie uruchamianie zaczęło działać

- krok 3 na 519 zainstalowałem wersję 528 pobraną ze strony TCL. WAŻNE- przed instalacją WYŁĄCZYŁEM szybkie uruchamianie i włączyłem je dopiero po zainstalowaniu 528.

Oprogramowanie 519 i 526 miałem pobrane z linku do dysku google udostępnionego na forum w wątku "Pliki aktualizacji"


Oprogramowanie 526 i 528 wgrywałem poprzez "Aktualizację lokalną" z menu TV (pliki zip)
Oprogramowanie 519 miałem w formacie Update.pkg, więc wgrywałem poprzez wyłączenie TV z prądu i włączenie go z równocześnie wciśniętym przyciskiem "OK" w joysticku z tylu telewizora.

WAŻNE : PRZED ZABAWĄ ZE ZMIANĄ OPROGRAMOWANIA można sobie zabezpieczyć ustawienia i listę kanałów (o czym wcześniej nie wiedziałem) na nośnik zewnętrzny USB. W tym celu wchodzimy w menu serwisowe "Main menu\Factory" (kontrast i kombinacja 9735) a następnie wybieramy "USB Clone" a później "TV TO USB". Przy podpiętym nośniku zapisane na nim zostaną nasze ustawienia wraz z listą programów. Po zmianie oprogramowania może w ten sam sposób wgrać nasze ustawienia wybierając wówczas "USB TO TV" - działa, ale niestety sprawdziłem po fakcie i czeka mnie ręczne układanie listy kanałów

Mam nadzieję że komuś się to przyda
Wielki dziękuję!:blagam:
Tested in U49P6046 and now "fast start" works.:bober:
 

k@li111

New member
Nie mam już siły do tego internetu. W czym może być problem? Zainstalowałem 369 internetu brak. Dałem nakładkę 373 internet był. Zainstalował się 528 problem z netem. Ktoś pomoże?
Jakiś czas temu miałem podobny problem, też się czepiałem TV, problemem był router connect box UPC.
Wymuszałem połączenie 5GHz, po jakimś czasie się to sypało.
Pomagał reset routera, przyciskiem reset 30sekund z tylu.

Wysłane z FRD-L09 Tapatalkiem
 

adambe

Member
Jakiś czas temu miałem podobny problem, też się czepiałem TV, problemem był router connect box UPC.
Wymuszałem połączenie 5GHz, po jakimś czasie się to sypało.
Pomagał reset routera, przyciskiem reset 30sekund z tylu.

Wysłane z FRD-L09 Tapatalkiem

A jak nie pomagał sam reset routera to trzeba było jeszcze odłączyć tv od prądu i wtedy już było ok.
 

rik81

New member
Kiki, good evening. the calibrations you sent me are done on firmware v528? I notice that on both TV the images tend to go slightly yellow. moreover, on firmware v528 there is no item 'saturation' to be set as value 49. thanks
 

mkusan

New member
Hello,
I hope you don't mind English. I upgraded my TCL U49C7006 to version 528 yesterday. Everything was working great until shutdown. I cannot power it back on, white led is constantly lit but TV is not responding to remote or power button on TV itself. I left it unplugged over night and no change. Tried flashing it again but it is not responding to that as well. Any ideas before I bring it to service?

Kind regards
Marko
 
Do góry