TCL Seria C70

Wasiu84

New member
U mnie nie pomogło. Na razie nic na problem z szybkim startem nic nie pomogło. A robilem reset shop, reset ustawień, reset z poziomu androida, wgrywanie dwa razy systemu na nowo, różne ustawienia , siecią, różne opcje z aplikacjami-nadawanir uprawnien, nawet w trybie awaryjnym tv nie może wstać z standbyja w trybie szybkiego uruchamiania.

Skorzystałem z rady pana Marka i po tych próbach skontaktowałem się z infolinia i zlozylem zgłoszenie reklamacyjne. Zobaczymy czy coś to rozwiąże.

Mam jeszcze pytanie jak zrobic, żeby komendy głosowe w stylu "ustaw głośność na 30 procent" działały? Po tej komendzie asystent wyświetla filmy na jutub zamiast zmienić głośność.
 
Ostatnia edycja:

Wasiu84

New member
Przecież napisałem, że Pan Marek, nie poradził na ten problem. Otrzymałem plik z aktualizacją, której wgranie nie rozwiązało problemu. Druga radą był właśnie kontakt z tcl. I tak też zrobiłem. Mam zgłoszenie zobaczymy jak się do tego ustosunkują.
 

Wasiu84

New member
Jest możliwość ustawienia krótszego czasu załączania wygaszacza ekranu backdrop? Po którymś z kolej wgraniu systemu było tak że dosłownie 20sekund braku aktywności i załączał sie. Bardzo.mi się to podobało. Jednak po wejściu w opcje wygaszacza ekranu i nawet nie ruszania tam żadnej opcji już mi się tak nie dzieje. Wróciło do opcji 5minut bezczynności.
Może jest aplikacja która pozwala przypisać dany guzik do dowolnej aplikacji i wówczas można było przypisać backdropa?
 

Alandil

New member
Witam,
Mam wersję oprogramowania v8-1805021-MF1V373
Wersję systemu tv+ v3.1.2.
Nie pojawia się u mnie aktualizacja automatyczna. Jak sam chce przeprowadzić aktualizacje sieciowa telewizor twierdzi, że aktualizacja nie jest potrzebna. Czy pozostaje mi tylko ręczne wgranie nowego softu? Dlaczego sam nie chce się zaktualizować?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Witam,
Mam wersję oprogramowania v8-1805021-MF1V373
Wersję systemu tv+ v3.1.2.
Nie pojawia się u mnie aktualizacja automatyczna. Jak sam chce przeprowadzić aktualizacje sieciowa telewizor twierdzi, że aktualizacja nie jest potrzebna. Czy pozostaje mi tylko ręczne wgranie nowego softu? Dlaczego sam nie chce się zaktualizować?
Zostaje reczna aktualizacja lub czekać. Nikt na forum nie dzielił się wiedzą dlaczego niektóre telewizory nie chcą się aktualizować

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Martinb33

New member
Hey.
Próbował przed chwila zrobić najświeższą aktualizacjie. Pojawia mi się komunikat: "No available update package,system update stopped"
Plik na pendrive to" Update.pkg" . Proszę o pomoc co może być nie tak. Wyciagam wtyczke z prądu, wkładam pendrive włączając wtyczke do prądu trzymam guzik z tyłu aż pojawia się ten komunikat. Coś robie źle?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hey.
Próbował przed chwila zrobić najświeższą aktualizacjie. Pojawia mi się komunikat: "No available update package,system update stopped"
Plik na pendrive to" Update.pkg" . Proszę o pomoc co może być nie tak. Wyciagam wtyczke z prądu, wkładam pendrive włączając wtyczke do prądu trzymam guzik z tyłu aż pojawia się ten komunikat. Coś robie źle?
Spróbuj inny pendrive

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

artb71

New member
Oprogramowanie 528 i szybki start

Po zainstalowaniu oprogramowania 528, tak jak u wielu innych użytkowników pojawił się u mnie problem z szybkim uruchamianiem. Mój model TV to U55C7026. W tej chwili już wszystko działa OK. Mam zainstalowaną wersję 528 i działa szybki start. A oto kroki jakie wykonałem żeby do tego doprowadzić :

- krok 1 - na 528 zainstalowałem wersję 526 - Efekt - bez zmian - szybkie uruchamianie nie działało nadal. Do tego ustawienia i lista programów poszła w kosmos. KROK TEN RACZEJ MOŻNA POMINĄĆ.

- krok 2 na 526 zainstalowałem wersję 519 - Efekt - szybkie uruchamianie zaczęło działać

- krok 3 na 519 zainstalowałem wersję 528 pobraną ze strony TCL. WAŻNE- przed instalacją WYŁĄCZYŁEM szybkie uruchamianie i włączyłem je dopiero po zainstalowaniu 528.

Oprogramowanie 519 i 526 miałem pobrane z linku do dysku google udostępnionego na forum w wątku "Pliki aktualizacji"


Oprogramowanie 526 i 528 wgrywałem poprzez "Aktualizację lokalną" z menu TV (pliki zip)
Oprogramowanie 519 miałem w formacie Update.pkg, więc wgrywałem poprzez wyłączenie TV z prądu i włączenie go z równocześnie wciśniętym przyciskiem "OK" w joysticku z tylu telewizora.

WAŻNE : PRZED ZABAWĄ ZE ZMIANĄ OPROGRAMOWANIA można sobie zabezpieczyć ustawienia i listę kanałów (o czym wcześniej nie wiedziałem) na nośnik zewnętrzny USB. W tym celu wchodzimy w menu serwisowe "Main menu\Factory" (kontrast i kombinacja 9735) a następnie wybieramy "USB Clone" a później "TV TO USB". Przy podpiętym nośniku zapisane na nim zostaną nasze ustawienia wraz z listą programów. Po zmianie oprogramowania może w ten sam sposób wgrać nasze ustawienia wybierając wówczas "USB TO TV" - działa, ale niestety sprawdziłem po fakcie i czeka mnie ręczne układanie listy kanałów

Mam nadzieję że komuś się to przyda
 
Ostatnia edycja:

rafejo

Member
@artb71 fajny myk z tymi ustawieniami przyda się w przyszłości. Teraz pytanie jakim sposobem łączysz się z netem po wifi czy lan, bo u mnie jeżeli używam wifi jest problem z szybkim uruchamianiem na wszystkich softach. Po lan brak problemu :)
 

rik81

New member
good morning to all, I have to ask the master kiki: I have inserted the firmware v528 for my tv (TCL C70 and TCL P60), is this the latest firmware? I would like to ask you for a new calibration. your calibrations are the best for me. now all very shot like colors. you could send me new calibration for c70 and p60 on my mail: rlattari@tiscali.it Thanks for all
 

AdamWGM

New member
WAŻNE : PRZED ZABAWĄ ZE ZMIANĄ OPROGRAMOWANIA można sobie zabezpieczyć ustawienia i listę kanałów (o czym wcześniej nie wiedziałem) na nośnik zewnętrzny USB. W tym celu wchodzimy w menu serwisowe "Main menu\Factory" (kontrast i kombinacja 9735) a następnie wybieramy "USB Clone" a później "TV TO USB". Przy podpiętym nośniku zapisane na nim zostaną nasze ustawienia wraz z listą programów. Po zmianie oprogramowania może w ten sam sposób wgrać nasze ustawienia wybierając wówczas "USB TO TV"

Hmm klikam "ok" przy opcji TV TO USB i nic się nie dzieje.... Jak dam strzałkę w prawo to po 5 sek. wyskakuje mały komunikat że NVM TO USB OK, ale nie ma żadnego pliku na pendrive...

Zmieniam kolejność jednego kanału, wgrywam USB TO TV, dostaję komunikat, że ok, ale lista kanałów się nie przywraca...
 
Do góry