TCL Seria C70

firefl

Active member
Bez reklam
@pioterek: Dzięki, może wypróbuję v509, chociaż widziałem że ta wersja też ma swoje problemy (jak chyba każda).

Ewentualnie spytam jeszcze tylko czy ktoś robił już downgrade z v509 do starszej wersji? Nie było z tym problemów?

Ktoś robił. Downgrade daje się zrobić tylko do niektórych wersji. Większość blokuje.Numej r wersji był gdzieś na forum. To któraś 6 była. Potem można zrobić upgrade do oczekiwanej.
 

Fulcrum29

New member
Pytanie do osób, które korzystają z karty CAM zamiast dekodera - czy nowe/najnowszy soft coś zmieniły na lepsze? Najprawdopodobniej będę zmuszony zamienić dekoder na moduł cam od INEA, i z tego co pamiętam to dawniej pisano o dużej liście problemów z nimi. Korzystam Androida 6.0 fabrycznego.
 

DLUGI321

New member
Posiadam moduł CAM od INEA działać działa ale są z nim problemy ciągły komunikat o podłączeniu tego modułu do TV niby drobnostka ale na dłuższą metę jest to denerwujące oczywiście TCL tego nie poprawił od samego początku u nich wszystko jest niby OK . Brak sortowania kanałów bardzo długie przełączanie kanałów ten sam moduł na starym samsungu działa bezproblemowo i przełącza znacznie szybciej kanały niż nowszy i teoretycznie lepszy TCL. Ogólnie brak certyfikacji w TV TCL dla wszystkich najpopularniejszych modułów CAM w Polsce np. NC+ CP INEA itp
 

dac

New member
I jak ma ktoś patent aby TV pamiętał ustawienia np. głośności po zaniku prądu? korzystam z tunera sat więc głośność ma zawsze w tv na 100% i reguluję tylko pilotem z tunera.

druga sprawa jak wyłączyć tryb automatycznego wyłączania tv bo chyba po 4 czy 5 godz się samoczynnie włącza gdy nie używa się pilota od tv a ja go prawie wgl. nie używam bo wszystko mam na tunerze sat z enigmą.
 

Domineo

New member
Mam salon z odległością do TV około 5m, planowałem kupić LG 65uk6950, albo panasonica tc-65fx600 panasonic wygrywał matrycą VA, ale za to archaiczne sterowanie mnie odpychało.
Wszystkie plany szlag trafił jak zobaczyłem jak panowie w Media Expert rozstawiają TCL 55dc760, super obraz, andek, dużo by pisać, sporo o serii czytałem w tym wątku. Z racji na sztywno ustawionego budżetu, bo tak! na około 4k w grę wchodził raczej TCL 65c7023 niż cd760.
Pytania zrodziły się i nie znalazłem w wątku mimo przeczytania z 200 stron.
1. 55 cali chwalony, poprawione bugi w sofcie, TV roku itd z matrycą VA, o ile gorsza i wgl jaka matryca jest w 65c7023
2. czy ktoś dłużej używa model 65 cali i jakie są jego uwagi,
3. polecacie, czy nie, jeśli nie to coż w tej cenie w zamian
 

ligeza

Member
I jak ma ktoś patent aby TV pamiętał ustawienia np. głośności po zaniku prądu? korzystam z tunera sat więc głośność ma zawsze w tv na 100% i reguluję tylko pilotem z tunera.

druga sprawa jak wyłączyć tryb automatycznego wyłączania tv bo chyba po 4 czy 5 godz się samoczynnie włącza gdy nie używa się pilota od tv a ja go prawie wgl. nie używam bo wszystko mam na tunerze sat z enigmą.


Ja również używam dekodera z enigmą i mam włączone Hdmi-cec. Dekoder na stałe ustawiony na 100% dzwięk, a pilotem od dekodera steruje się głośnością TV. Co do ustawień automatycznego wyłączania poszukaj w ustawieniach androida. Jestem pewien że to tam widziałem.
 

bielikk

New member
Bez reklam
Mam salon z odległością do TV około 5m, planowałem kupić LG 65uk6950, albo panasonica tc-65fx600 panasonic wygrywał matrycą VA, ale za to archaiczne sterowanie mnie odpychało.
Wszystkie plany szlag trafił jak zobaczyłem jak panowie w Media Expert rozstawiają TCL 55dc760, super obraz, andek, dużo by pisać, sporo o serii czytałem w tym wątku. Z racji na sztywno ustawionego budżetu, bo tak! na około 4k w grę wchodził raczej TCL 65c7023 niż cd760.
Pytania zrodziły się i nie znalazłem w wątku mimo przeczytania z 200 stron.
1. 55 cali chwalony, poprawione bugi w sofcie, TV roku itd z matrycą VA, o ile gorsza i wgl jaka matryca jest w 65c7023
2. czy ktoś dłużej używa model 65 cali i jakie są jego uwagi,
3. polecacie, czy nie, jeśli nie to coż w tej cenie w zamian

Nie kupuj TCL - będziesz przeklinał dzień w którym wydałeś na niego kasę.
icon6.gif
 

buz3k

New member
Hej Panowie,

Mam TCL U55C7006, mam problem z HBO GO. Wszystko sie instaluje, włącza a kiedy odpalam film wyskakuje błąd 5.1 nie można odtworzyć pozycji.

Infolinia HBO GO nie jest w stanie mi pomóc, mimo tego ze tv jest na liście wspieranych. Moja rodzinka ma model 65 cal - to samo.

Próbuje zaktualizować androida (mam 7.0) ale coś tv nie chce łyknać USB.

Any ideas?
 

firefl

Active member
Bez reklam
Hej Panowie,

Mam TCL U55C7006, mam problem z HBO GO. Wszystko sie instaluje, włącza a kiedy odpalam film wyskakuje błąd 5.1 nie można odtworzyć pozycji.

Infolinia HBO GO nie jest w stanie mi pomóc, mimo tego ze tv jest na liście wspieranych. Moja rodzinka ma model 65 cal - to samo.

Próbuje zaktualizować androida (mam 7.0) ale coś tv nie chce łyknać USB.

Any ideas?

To dość optymistyczne podejście, że jak producent aplikacji nie radzi sobie to inni mają rozwiązanie...
Oczywiście jest też kodi jego wtyczka z HBO - w ten sposób działa.

Jak nie opiszesz dokładnie co robisz przy aktualizacji, jakie pliki posiadasz to trudno pomóc.
Czarodziejska kula słabo działa i trudno zgadnąć.
 

noreks1

New member
Witam.
Potrzebuje pomocy przy pomocy w uruchomieniu U55C7006. Oto historia jak doszło do powstałego problemu.
Z oficjalnej strony pobrałem soft V8-MT58T04-LF1V373. Zgodnie z instrukcją po wypakowaniu nagrałem na pena i tv się zaktualizował. Uruchomił się czyli wszystko ok. Następnie z dysku googla z tego forum pobrałem wersje 509 i w identyczny sposób ja poprzednio po wypakowaniu nagrana na pena i w port Usb. Po restarcie pojawił się Kasuję na czarnym tle i tak zostało przez około 2 godz. Stwierdziłem że coś nie tak jest i wyłączyłem tv z gniazdka bo pilotem ani przyciskiem na się nie dało. Po podłączeniu tv do gniazdka ten od razu startuje (nie muszę wciskać żadnego przycisku) pojawia się logo i tak wisi w nieskończoność. Próbowałem z powrotem wgrać wersje z oficjalnej strony i instalacja startuje jak poprzednio po restarcie wyjmuje pena i tv wisi i nic się nie dzieje. Pomocy bo już sam nie wiem co mam robić.
 

Attachments

  • tv.jpg
    tv.jpg
    403,9 KB · Wyś: 56

firefl

Active member
Bez reklam
Witam.
Potrzebuje pomocy przy pomocy w uruchomieniu U55C7006. Oto historia jak doszło do powstałego problemu.
Z oficjalnej strony pobrałem soft V8-MT58T04-LF1V373. Zgodnie z instrukcją po wypakowaniu nagrałem na pena i tv się zaktualizował. Uruchomił się czyli wszystko ok. Następnie z dysku googla z tego forum pobrałem wersje 509 i w identyczny sposób ja poprzednio po wypakowaniu nagrana na pena i w port Usb. Po restarcie pojawił się Kasuję na czarnym tle i tak zostało przez około 2 godz. Stwierdziłem że coś nie tak jest i wyłączyłem tv z gniazdka bo pilotem ani przyciskiem na się nie dało. Po podłączeniu tv do gniazdka ten od razu startuje (nie muszę wciskać żadnego przycisku) pojawia się logo i tak wisi w nieskończoność. Próbowałem z powrotem wgrać wersje z oficjalnej strony i instalacja startuje jak poprzednio po restarcie wyjmuje pena i tv wisi i nic się nie dzieje. Pomocy bo już sam nie wiem co mam robić.

Wygląda, że v509 - 8 się nie wgrała/uruchomiła poprawnie.
Z tego co pamiętam v373 nie nadaje się do downgrade. Na forum ktoś pisał o innej wersji, która się nadaje. Szukaj, ja nie pamiętam numerku. Na Twoim miejscu bym raczej próbował ponownie wgrać v509. Do sprawdzenie też wgranie z innego pendrive i/lub inny port usb w tv. Warto po wgraniu pliku w windows dać bezpieczne usuwanie.
 
Do góry